имам въпрос и нужда от бърз отговор

  • 489
  • 7
Здравейте, момичета,
бебчето ми е на 9 дни и до вчера засукваше много добре, чак ме болеше от вакуума. Но от снощи захваща зърното, но почти веднага го пуска и не иска да дърпа. Принудих се да му дам кърма от шише, за да се успокои, защото неравната борба продължи около 2 часа и вече беше много гладен, но ми се иска да възстановя сукането от гърда. На какво може да су дължи и какво да правя? Sad
Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Може да е било нещо моментно. Опитвай пак с гърдата на всяко кърмене. Не се отказвай. Възможно е да е много силна струята отначало, или пък да не слиза бързо млякото. Някои бебчовци нещат да чакат дълго. Виж кое от двете е при теб и при двата случая изцеждай по малко предварително. Дъщеря ми като позна шишето и не пожела цица повече, сега пък синът ми само цица признава. Дано при вас да продължи естественото кърмене.
Виж целия пост
# 2
Плаче ли,какво прави като не иска да засмуче? Пие ли вода от шише? Или да не би да го мъчат колики?
Но лично моя съвет е да не се отказваш от директното сучене! Настоявай!Или изцеждай в началото както те е посъветвала polin_a! Късмет!  Hug
Виж целия пост
# 3
А как са гърдите ти преди кърмене?
Ако са препълнени и има напрежение бебето не може да захапе добре, а освен зърното трябва да обхване и ареолата.
Ако усещаш такова препълване може непосредствено преди кърмене да изцеждаш малко, за да освободиш напреженито и да може бебето да захапе.
Важно е и правилното поставяне на бебето на гърдата.
Виж целия пост
# 4
Плаче ли,какво прави като не иска да засмуче? Пие ли вода от шише? Или да не би да го мъчат колики?
Но лично моя съвет е да не се отказваш от директното сучене! Настоявай!Или изцеждай в началото както те е посъветвала polin_a! Късмет!  Hug

Ами не е точно плач в началото (преди да е озверял от глад), по-скоро мрънкане и въртене на главата в търсене на зърното. Като му го поднеса, налапва го с широко отворена уста, но след това дръпва два пъти и пуска... Свива и малко крачетата, но не са колики, защото и това чудо го видяхме вече, нищо, че е на 9 дни. Оправихме се криво-ляво с Инфакол. До вчера се хранеше на около 1.5-2 часа, а миналата нощ даже на 1 час искаше и си ядеше без проблем. Възможно ли е да е криза на растежа? Не е ли рано? И ако е, защо не се възползва от млекцето?

Ще настоявам до последно, дано да е временно, не ми се иска да давам кърма от шише, въпреки че засега имам. Изцедила съм едни 100 мл за краен случай и чакат в хладилника. Ще пробвам да се изцеждам по малко преди да му дам да захапе, дано се получи... Rolling Eyes

Вода не му давам, въпреки, че педиатърката иска да му давам по малко, защото е леко жълт все още... Вие какво ще ме посъветвате? И кога да я давам тая вода? newsm78 Не искам да му пълня коремчето с вода, а когато не яде - спи.
А за поставянето на гърда - ами надявам се, че го правя правилно, а пък и досега нямаше проблем, а все така си се кърмим...

Много ви благодаря за отговорите! Hug  
Виж целия пост
# 5
Не трябва да даваш вода.
Дори и да има жълтеница - билирубинът се изхвърля най-добре чрез акото и съответно за това най-много помага кърмата.
Освен това водата може да намали приемът на кърма като създава лъжливо чувство на ситост, запълвайки стомахчето на бебето. А и биберонът не е приятел в случая.

Разгледай Библиотеката има няколко статии за правилното поставяне на гърда.
Виж целия пост
# 6
Ето относно водата и жълтеницата - http://karmene.greatnow.com/jaltenitsa.html
Виж целия пост
# 7
Предполагам му е много силна първоначалната струя, затова се върпа така.. Или да не е много твърда гърдата?
Пробвай малко да изцедиш в началото преди да му дадеш да суче..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия