Пастет от патладжан и майонеза. Мляссссссс

  • 13 372
  • 21
Нещо от годините ме луипа склерозата и не помня дали съм го писала някъде, а и с търсачката ударих на камък.
Много искам да споделя с вас тази рецепта, защото моя мъж каза, че било го докарвало до оргазъм това просто нещо:)

2 цели патладжана се изпичат във фурната на около 180С в тавичка с малко водичка.Идеята е да не залепнат ,а и да се изпекат по-добре. Пекат се цели( отрязва се само опашката).
По време на печенетос е завъртат от другата страна.
Пекат се до омекване. Приблизително 40 мин- 1 час.

После се обелват и се пасират/смилат.
Смесват се 1 кофичка майонеза и 4-5 скилидки чесън също се мели с патладжана.
+ сол

Мята се в хладилника и след 3 часа се тъпчете с него.
Виж целия пост
# 1
Нещо като кьополу (така ли се пише Rolling Eyes)
Вкусничко е, аз слагам и орехи.
Виж целия пост
# 2
Само да припомня съвета на една мама- който има микровълнова, да мята там патладжаните- на пълна мощност 10 мин., стават перфектни.
Виж целия пост
# 3
Нещо като кьополу (така ли се пише Rolling Eyes)
Кьопоолу
Виж целия пост
# 4
Аз правя подобен пастет с тиквички - варени тиквички, чесън, сол и майонеза eat
Само тиквичките трябва добре да изцедят от водата, за да не стане пастета много воднист.
Виж целия пост
# 5
Аз правя подобен пастет с тиквички - варени тиквички, чесън, сол и майонеза eat
Само тиквичките трябва добре да изцедят от водата, за да не стане пастета много воднист.
Тиквичките цели и белени ли ги вариш?
Виж целия пост
# 6
Белени ги варя, нарязани. Може и затова да поемат повече вода.
Не съм пробвала с кората. Дори не знаех, че може така да се ядат Embarassed Embarassed
Всъщност няма значение как ще се варят. След това, така или иначе, се пасират или се намачкват с вилица.
Виж целия пост
# 7
Да, с кората също може да се ядат. Wink
Мерси zа отговора.
Виж целия пост
# 8
Нещо от годините ме луипа склерозата и не помня дали съм го писала някъде, а и с търсачката ударих на камък.
Много искам да споделя с вас тази рецепта, защото моя мъж каза, че било го докарвало до оргазъм това просто нещо:)...

Мамице и аз като мъж ти те чувствам Mr. Greenдаже си замразявам за зимата изпечени патладжани Grinningнаправо го обожавам това дебелеещо нещо.
Виж целия пост
# 9
Само да припомня съвета на една мама- който има микровълнова, да мята там патладжаните- на пълна мощност 10 мин., стават перфектни.
А няма ли опасност да гръмнат? Не трябва ли да се надупчат?
Виж целия пост
# 10
Само да припомня съвета на една мама- който има микровълнова, да мята там патладжаните- на пълна мощност 10 мин., стават перфектни.
А няма ли опасност да гръмнат? Не трябва ли да се надупчат?

оппаааа... Embarassed Embarassed Embarassed дупчат се и още как, на 5-6 места с вилицата
Виж целия пост
# 11
Да, с кората също може да се ядат. Wink
Мерси zа отговора.
Аз ги варя нарязани с корите.
Ако не се изцедят добре, става редичко, че и зелено Laughing
Виж целия пост
# 12
Опитайте същия пастет само, че вместо чесън сложете малко настърган лук, ама малко, не повече от 1/4 глава. Вкусът става много мек. Скоро един приятел румънец го беше направил, облизахме си пръстите.
Виж целия пост
# 13
Ммм, и ние мнооого го уважаваме този пастет! Но досега не бях правила патладжаните в микровълновата, чудесна идея. ще си го запиша, че съм страшен заплес. Аз и без това много не зная как и за каво да я ползвам, освен за размразяване и притопляне Thinking
Виж целия пост
# 14
Аз направо си стерилизирам в бурканчета готови смлени патладжани, после само отварям и разбърквам с майонеза и чесън.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия