Отново за режима на хранене...

  • 692
  • 14
Здравейте, надявам се да не ме мъмрите, но главно от тук черпя съвети, защото с джипито нещо не се сработваме, а около мен майките са с деца на нашата възраст.
За съжаление не мога да дам пример за нашия режим, защото той се ръководи от това кога се буди бебка. Интервала на събужданията й е от 7.00 ч (което се е случвало изключително рядко) до 8.00 ч, което е най-честото й събуждане.  До сега това нямаше значение кога се буди защото повечето от храненията бяха предимно кърма и пюрета. Притеснявам се от това, че скоро ще давам попара, а за мен тя е закуска, това значи, че закуската ще се приема към 11.30 ч.   Thinking, а обяда - зеленчуково или месно пюре към 15.00 ч... и така се изместват храненията назад и последното идва към 23.00 ч или 24.00 ч.
Споделих с джипито, че заспива не по-рано от 23.00ч., а тя едва ли не, чу че има извънземни - не можело толкова до късно да седи, трябва да се буди рано за да заспива рано и т.н. ... но как да обясня, че от новородена не е заспивала преди 24.00 ч..... Получава се един кръговрат - опитвам се да я будя рано с много зор, но тя така или иначе спи доста и пак преди последното хранене заспива и се събужда около 22.00ч, след което заспиване до два, а по някога три часа след това и ... аз съответно заспивам с нея... Ще ме линчуват може би някои, че дали гледам на бебка да е добре или на мен, но от недоспиване вече съм доста изнервена, а това определено не е полезно за никой от семейството... :cry
Питам това, защото имам някакви съображения за хранене и сън с цел добра обмяна на веществата и пълноценна почивка. Надявам се да ме разбирате и ако има подобни на моето положене да ми кажете как сте се справили със ситуацията.  Praynig
Виж целия пост
# 1
Е, явно и аз съм за линчуване. И моето дете заспива късно и се събужда късно, съответно закуската е нещо като ранен обяд, а обедът - нещо като следобедна закуска. Сега е на 1.4 г. и не виждам особен проблем. При условие, че и двамата с баща му сме сови, няма логика той да е чучулига.  Simple Smile
Въобще не ми е минавало през ума да го будя примерно в 8, ако иска да спи до 9. Когато тръгне на ясла /ако въобще това се случи/, ще не ще ще си промени режима.
Виж целия пост
# 2
А пък аз не разбрах защо ще ви се изместят храненията назад.  newsm78 Защо ще й даваш закуската в 11:30ч. това не разбрах аз. Освен това хич не е задължително да даваш попара за закуска, ами ако не я хареса? Моята дъщеря не я харесва и не я яде. Не яде за закуска нищо със сирене, само сладко. Моята дъщеря също се буди сутрин между 7:30 и 8ч. и в 8:30 - 9ч. закусва. Защо вие закусвате чак в 11:30ч., какво правите дотогава? Детето не е ли гладно дотогова? Не разбирам, обясни, моля за да ти дам адекватен съвет. Ние имаме много хубав режим и дъщеря ми се придържа към него много ревностно.
Виж целия пост
# 3
Глупости. Я не тормози детето и го остави само да си направи режима на спане. А за храненето - ние точно по тази причина минахме отдавна на 4 кратно хранене. За 5 кратно можеш кам 7-8 да и дадеш малко мляко - към 100 гр  за да може към 9.30 - 10 да закуси. Но аз не виждам смисъл от това, само си усложняваш живота. За това ние от 6 мес сме на такъв режим
9-10 - закуска - редувам АМ и попара
12.30 - 13.00 - обяд
16.30 - сл закуска
20.30 - 21 вечер
Другият вариант е щом късно ляга да даваш 8-попара, 12 - обяд, 16 - сл.зак, 20 - вечеря и преди лягане АМ.
А за късното лягане и мойте бяха така за известно време сега пак заспиват към 21-21.30. доколкото съм чувала от други майки май всички минават през един такъв период.
Виж целия пост
# 4
Ами моята не "закусва" и до ден днешен - сутрин не ще друго освен АМ - бута лъжицата и сочи шишето, пък нищо му няма на детето, че не е яло попари. Пък и на 6 месеца попара за мен е малко раничко, но ти си знаеш най-добре  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите. Може би излишно се притеснявам, но това е защото сутрин искам да кърмя, но не като добавък към храната, а като самостоятелно хранене, а ако дам кърма и след това попара, дори да е в рамките на 1 час мисля, че ще натоваря стомахчето  Thinking
Виж целия пост
# 6
Да вметна - не държа да е попара, ами просто някаква закуска-каша от елда или нещо подобно...
Виж целия пост
# 7
Първо да ти кажа, че ние сме на кърма и спинкаме до късно като вас Grinning Ива става към 10 часа, цока си и после докато направя закуската(не съм въвела още млечни и закусваме различни видове каша) са минали 20-30 мин. Няма да и натовариш коремчето, не се притеснявай Wink Обяда ни е към 2-3.
А това пък да мъчиш детето като го будиш по-рано не го разбирам. Хич не слушай педито и не си тормози детенцето Wink
Забравих да напиша, че закуска въведох 3-тия месец от захранването ни(на 8м сме били)
Виж целия пост
# 8
Мисля, че няма място за притеснение.Аз съм почти като вас с тая разлика, че не кърмя.Моята бебка /8 месеца/ също от няколко месеца заспива в интервала 23,30-00.00 ч., когато е и последното хранене с АМ.Сутрин се събужда за хранене околбо 5.30-6.00 ч- и след това спи до 10,30-11.00 ч.Понякога като се събуди й давам малко АМ+пл.пюре, понякога сао пл.пюре, а понякога въобще не иска да закусва, а направо обядва в 12,30 ч.На мен също педиатърката ми каза да давам попара, но аз не съм въвела нито глутен, нито млечни продукти така, че ще минем за сега и без нея.В началото и аз се притеснявах, но после оставих детето да си прави режим, защото не става аз да й налагам, когато й се спи да яде и обратното.
Виж целия пост
# 9

Другият вариант е щом късно ляга да даваш 8-попара, 12 - обяд, 16 - сл.зак, 20 - вечеря и преди лягане АМ.
А за късното лягане и мойте бяха така за известно време сега пак заспиват към 21-21.30. доколкото съм чувала от други майки май всички минават през един такъв период.
Подкрепям с две ръце -това предложение за режима на хранене. Peace
Виж целия пост
# 10
Станислав заспива по различно време-между 21:00 и 22:30 и сутрин се буди между 7:00 и 8:15.Когато се събуди го нахранвам и после си смятам по 3 часа и половина между храненията.Само между последните 2 е 3 часа.Понякога обяда му се е падал и в 15:30, но не мисля че е проблем.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми по това време ядеше само АМ, но няма значение. )))

Остави детето да се наспива и недей да го будиш насила. Какво значение има дали ще закусва в 9ч, или в 11ч.

Ако искаш давай си закуска, след това обяд и после направо вечеря.
Дъщеря ми е същата като вас, става към 10ч, и съответно към 11ч закусва.
В 15ч някъде обядва и после ако хапне нещо като след обедна закуска към 19ч не вечеря, а направо пие мляко и ляга.
Виж целия пост
# 12
Ох, наистина много ме успокоявате момичета  bouquet
Определено когато не съм напрегната и не мисля за часове, режими и подобни се чувствам по-добре, бебка също не я тормозя, а и ми вървят отръки много неща!
Относно твърдата храна на закуска, много исках тя да е след кърмата, но това какво съм планувала аз и това какво иска бебка, за пореден път се убеждавам, че не винаги е едно и също мнение Grinning
Виж целия пост
# 13
Ми давай твърдата храна след кърмата. Нищо не ти пречи. То това е правилния начин, не обратното. Кърмата е важна! Съобразявай количествата според апетита на детето. Твърдата храна е за запознаване с нови вкусове, не за нахранване. Кърмата ти е основната храна, а другото е добавка. Ще правиш малки количества попара или каквото там друго опитвате и така. Няма да натовариш стомаха на детето, не се притеснявай. Моята дъщеря яде твърда храна и после пие АМ на абсолютно всяко хранене.
Виж целия пост
# 14
Ми давай твърдата храна след кърмата. Нищо не ти пречи. То това е правилния начин, не обратното. Кърмата е важна! Съобразявай количествата според апетита на детето. Твърдата храна е за запознаване с нови вкусове, не за нахранване. Кърмата ти е основната храна, а другото е добавка. Ще правиш малки количества попара или каквото там друго опитвате и така. Няма да натовариш стомаха на детето, не се притеснявай. Моята дъщеря яде твърда храна и после пие АМ на абсолютно всяко хранене.
Да, до този извод стигнах и аз!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия