Африкански плитки!???

  • 46 672
  • 49
Момичета,от 2-3 години ми се върти идеята да си направя от онези дългите,тънки,много плитки,сещате се,нали?И все има нещо,поради което не ми се получава номера,ама вчера мъж ми се съгласи да финансира идеята,стига да е в разумните граници...Знаете ли в кои салони ги правят,някоя от вас правила ли си е и лко струва удоволствието?На колко време се ходи на поддръжка и т.н.Всяка информация ще бъде полезна за мен!
Благодаря ви преварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
За расти ли става въпрос?
Ако питаш за растите виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21150.0;all
има и снимки. Само че доколкото знам ако искаш после да ги махнеш трябва да си обръснеш гола главата  newsm78
Виж целия пост
# 2
Не,не за расти,за тъничките плитки  Embarassed,сега ще се разровя за някаква снимка да пусна,мислех,ч съм го обяснила...
Ето,това имам в предвид,но дълги до дупето почти  Wink
:
http://www.dickinson.edu/departments/amos/mosaic01steel/je/BRAID3.jpg
Виж целия пост
# 3
Никой ли не си е правил? Cry
Виж целия пост
# 4
Не съм си правила, но сестра ми живее в Южна Африка и говорихме за тези плитки.

Там естествено също са модерни сред белите и са доста скъпи и времееки ако ги правиш в салон. Иначе малки черни момиченца ти ги сплитат доста по-бързо и евтино.

Обаче, много боли докато свикнеш с тях. Колежката на сестра ми си направила и след 2 дни отишла да я разплетат, защото не издържала болката.

Мисля, че подръжката е да ти ги разплетат и заплетат наново, което с оглед растежа на косата е на около 1-2 месеца. Косата също доста се съсипва от тези процедури. Черните имат коса колко щеш, но белите хора...
Виж целия пост
# 5
Най-добре е да си намериш африканка да те плете,по тия салони едва ли ка4еството ще е така добро.Навремето имаше много африканки по Студенски град дето плетяха,но сега мисля 4е ве4е ги няма,но пьк има други,прьснати из София.Намери на4ин,запознай се и си уреди сплитането.Моята приятелка преди само при африканки се плетеше и от там знам,4е има разлика в ка4еството,от тази в салоните.Но и цената не е евтина,нали знаеш.Под 80-100 долара/евро няма да ти излезе,с тяхна коса естествено.Ако ти си намериш коса,плащаш само за работата.Ина4е плитките издьржат 1 месец или 1 1/2,като между това  време се ходи да ти ги пооправят.Сплитането отнема доста време-кьм 2 дни,с по4ивките разбира се,пьк и ти няма,предполагам там да спиш.Ако моми4ето което те плете е срь4но,може и по-бьрзо да стане.И не е вярно 4е косата се изтощава непоправимо.Има толкова маски и захранвания на косьма,които можеш след като свлиш плитките да ползваш.Ако намеря някой който още плете,ще ти пусна телефонен номер на ли4ни.Ина4е вьв пове4ето големи,престижни или специализирани салони в София запо4наха да предлагат сплитане.
Виж целия пост
# 6
Много ти благодаря!  bouquetЩе чакам с нетърпение да ми пуснеш бележка!
Виж целия пост
# 7
Аз преди три години се бях сплела, но не в бг! Имам много гьста коса и плетенето отне 12 часа с един час почивка! Действително пьрвите няколко дни боли, но не е чак нетьрпимо, колкото да ти израсте малко, защото плитката започва от самия корен. Издьржаха ми три месеца (цялото лято), после косата ми си беше наред, само малко повече падаше пьрвите дни, ама все пак три месеца е била сплетена и космите от ежедневния косопат е нямало как да паднат! Иначе тогава беше рядко срешано явление по нашите улици и всичко се обрьщаше след мен Crazy  Е тогава бях и 46 кг де  Embarassed  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
Аз преди три години се бях сплела, но не в бг! Имам много гьста коса и плетенето отне 12 часа с един час почивка! Действително пьрвите няколко дни боли, но не е чак нетьрпимо, колкото да ти израсте малко, защото плитката започва от самия корен. Издьржаха ми три месеца (цялото лято), после косата ми си беше наред, само малко повече падаше пьрвите дни, ама все пак три месеца е била сплетена и космите от ежедневния косопат е нямало как да паднат! Иначе тогава беше рядко срешано явление по нашите улици и всичко се обрьщаше след мен Crazy  Е тогава бях и 46 кг де  Embarassed  Laughing Laughing

Че това си е живо мъчение  Shocked
Какво ли не правим ние жените в името на красотата  newsm78
Виж целия пост
# 9
 Sad
Ей,аз веднъж да навия мъжа да даде такава сума пари(чувала съм около 150лв) и да не мога да намеря къде правят и дали има доволни мами!Карък съм си това е!
Виж целия пост
# 10
И на мен от няколко дена ми се върти точно това в главата. Rolling Eyes
Даже днес мислех да звъня в салона където ходя и да питам дали правят или поне да ме упътят. Мислех за рождения ден на малката да съм на плитки и не мисля да предупреждавам мъжа си. Laughing Но ако е 150лв моята работа няма да стане. Иначе на Златните тази година през две крачки плетяха направо на улицата и сега ме е яд, че не питах колко струва удоволствието. Thinking
Виж целия пост
# 11
А тези по плажа са доста различни,вървяха по 30тина лв.Аз говоря за онези ситните,които се правят с добавена коса.иначе като стъпя на морска земя и аз ще си направя от тези,за които говориш,ако не съм успяла с другите!
Виж целия пост
# 12
Ахаа, ясно.
Аз обаче искам точно такива с разните му там сплетени конци в плитката... Laughing
И сега като ми казваш, че са по 30лв направо ще се пукна от яд, че не съм си направила. ooooh!
Виж целия пост
# 13
На Ботев има едно малко фризьорско салонче там работи една много красива африканка и тя плете тези плитки.За цената не мога да ти кажа,но мога да ти обесня къде е точно или да взема телефона да ти обеснят
Виж целия пост
# 14
Аз бях с такива. Направиха ми ги в Африка. Боли ужасно много, нощем не можеш да си обърнеш главата на възглавницата, къпането е някакъв истински ад, а за сушенето изобщо няма да ти обяснявам. Трудно можеш и секс да правиш, защото дискомфорта е страшен. Освен това тежат адски много. Вече не помня колко месеца издържах, но си беше ад. И когато тръгнахме да ги разплитаме, се наложи да ме обръснат гола глава, защото от косата ти остават само супер къдрави дрипи. Поради тежестта много от космите се късат и плитките понягога остават да висят на 5 косъма, което също си е болезнено. Трябва да имаш супер як косъм, ако искаш подобно нещо. Ефектно е, не споря, но горко ще се каеш ако си го спретнеш това мъчение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия