Яке с пух

  • 832
  • 11
Имам две якета с пух и незнам как да ги изпера.
Имам и горчив опит- едно такова яке след пране, пуха стана на топки. а го бях пуснала на 30 градуса само.
Дайте съвет как да ги изпара другите две.
Виж целия пост
# 1
На химическо ,най-сигурно.
Виж целия пост
# 2
Моето го пера на 30 градуса, на някоя от леките програми, БЕЗ центрофуга...отцеждам на закачалка и след това няколко дни суша закачено над радиатора на парното...съхне доста бавно, но като изсъхне, пухът си се разпределя равномерно, не остава на топки.
Виж целия пост
# 3
ако го сложа в сушилнята дали няма да е същия ефект?
Виж целия пост
# 4
Сaмо на химическо... Peace
Виж целия пост
# 5
Имала съм преди такова - най-сигурно е на химическо  Peace
Виж целия пост
# 6
Най-добре на химическо, иначе след като изсъхне, ще има да си чепкаш перушина....
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 8
Моето яке с пух съм го носила и на химическо и съм го прала в пералнята, но проблема е друг - след първото пране започнаха да излизат пухчетата и изобщо не става за носене, защото цялата се налепквам със ситни бели косъмчета. Целите ми дрехи се налепват. Ако някой знае спасение да сподели.
Виж целия пост
# 9
яке с пух може да се пере в пералнята и да се суши в сушилня, ако е указано на етикетчето.
при сушенето в сушилнята се слагат 2-3 тенис топки вътре.
те разбиват пухчетата Mr. Green и после якето не е на буци Peace
Виж целия пост
# 10
Само на химическо   Peace
Виж целия пост
# 11
Аз съм прала яке с пух в пералнята, то е мръсно бяло и след прането винаги изсъхваше на жълти петна. След като го изпрах 5-6 пъти един след друг в пералнята го занесох на химическо и стана като ново!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия