КАКВО СЕ ПРАВИ В ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ?

  • 629
  • 1
здравейте,искам да ви питам следното и ако може да ми помогнете:В момента съм в майчинство,което свършва февруари.Сега отново съм бременна и не знам какво да правя.Мога ли да изляза сега в платена отпуска,а после в болнични ли  не знам какво се прави.Ако някой е в моето положение и знае моля да ми помогне.
Виж целия пост
# 1
Ако през февруари ти изтича отпускът за отглеждане на дете до 2г. възраст и отговаряте на условията бимогла да ползваш този вид отпуск по КТ
 Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

Би могла да ползваш и платен отпуск. Болнични също е възможно, но все пак зависи от преценката на лекаря ти.
45 дни преди термина ще ползваш този вид отпуск
Чл. 163. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., в сила от 1.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Работничката или служителката има право на отпуск поради бременност и раждане в размер 135 дни за всяко дете, от които 45 дни задължително се ползват преди раждането.
Това вероятно го знаеш, щом още си по майчинство Simple Smile

Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия