Каква беше първата каша на вашето бебче?

  • 9 353
  • 49
Здравейте!
Четох доста по въпроса каква да бъде първата каша,която ще дадем на бебето си,но бих искала да се консултирам с вас.Захраних сина си в шестият месец със зеленчуково пюре,вече започнах да давам и плодово(след два дни навършва шест месеца).По принцип ми се искаше да не въвеждам толкова рано кашите,но от околко месец насам той се буди по 3-4 пъти на нощ,за да се храни.Мисля,че ако въведа каша нещата ще се нормализират.Имам приятелка,която имаше същият проблем и след като започна да дава каша(до седмица след това) изключиха изцяло нощното хранене.Та въпросът ми е-каква бе първата каша,която дадохте на детето си и на каква възраст беше то?
Аз съм се спряла на оризова,но момичетата в магазина се опитаха да ме разобедят и ми предложиха бананова.Бих се радвала да чуя вашето мнение и опит по въпроса.
Благодаря ви предварително! Hug
Виж целия пост
# 1
Аз започнах с безмлечна оризова на Милупа. Това беше първата твърда храна, която яде бебка.На 6м бяхме. Ти що си мисиш, че 6м е ранна възраст за каша? При положение, че е без глутен, мляко и захар не виждам проблем  Wink Освен това не виждам каква е връзката между кашата и нощното хранене. Ива яде 2 пъти на ден каша, а да не ти казвам по-колко пъти ми се буди вечер Grinning
Ако сте на кърма вземи безмлечна. Пък тези в магазина не ги слушай... Grinning Безмлечна оризова е идеална за начало. 
Виж целия пост
# 2
Аз също взех за първа каша на сина ми безмлечната оризова каша на Милупа-тогава той беше на 6м и вече месец откакто му я давам  нощните будения не спряха-все още се буди по 3-4 пъти през ноща.
Виж целия пост
# 3
Мерси момичета! Hug
А защо трябва да е безмлечна кашата,когато бебето е на кърма?
Виж целия пост
# 4
Безмлечна, защото е със сухо или адаптирано мляко.. И след като е на кърма - няма смисъл да се намесва друго мляко Simple Smile
Кърмиш на поискване и всичко е достатъчно..
Нашата първа шака беше елда.
Ориз не понасяше почти до годинката..
Виж целия пост
# 5
Безмлечна оризова и бебка много я харесваше. Но понеже имаше запек, се чудех дали не е от нея. Запекът отмина като въведох глутена, така че може би не е било от нея. newsm78
Виж целия пост
# 6
Безмлечната оризова, с която започнахме я правех с кърма, а не с вода - за вкус.
Виж целия пост
# 7
Първата каша на моето бебе беше безмлечна оризова каша на Милупа,правех я с кърма защото имах доста,след извесно време почнах да я правя с вода,а сега слагам и АМ.
Виж целия пост
# 8
беше безмлечна оризова каша на Милупа  Peace
Виж целия пост
# 9
 Peace
беше безмлечна оризова каша на Милупа  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз започнах с млечна оризова на Милупа, някъде в осмия месец май беше. Безмлечните ги отказваше твърдо, а нямах замразена кърма, за да добавям. Но нямаме алергия към мляко в семейството, затова си позволих млечна (пък и Милупите са с АМ).

Обаче леко се съмнявам, че като дадеш каша, ще спре да се буди нощем.
Виж целия пост
# 11
Безмлечна оризова с кърма.
Виж целия пост
# 12
Обаче леко се съмнявам, че като дадеш каша, ще спре да се буди нощем.
Хич даже няма общо..
Синът ми още се буди - а определено си хапва добре Simple Smile
Виж целия пост
# 13
И аз давах безмлечна оризова на Милупа с кърма.Но не очаквай нощното будене да спре от това.Още повече,че кашите не се препоръчват за вечерна храна,защото са по-тежки за храносмилане.А млечна дадох веднъж само-озовахме се в болницата със силна алергична реакция към млякото вътре.И моята се буди по х-пъти на нощ,а си хапва добре   Tired
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви момичета за изчерпателните отговори Hug
И аз днес взех безмлечна оризова каша на Милупа,дано я хареса.
Така като ви чета и започвам да си мисля,че на бебето на моята приятелка просто тогава му е било времето да се откаже от нощното хранене,а не е помогнала кашата SadНо ако се получи и при нас задължително ще ви пиша,за да се похваля Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия