Раничка на шийката и антибиотик?

  • 952
  • 3
Здравейте, мами.
Имам деликатен въпрос. Родих преди два месеца и сега ходих на профилактичен преглед. Доки каза, че имам раничка на шийката на матката, което било съвсем нормално след раждане. След това повтори три пъти, че всичко ми е ОК, възстановила съм се чудесно и т.н. Да отида другата седмица само да ми изгори раничката и да ми направи цито. Когато си тръгвах обаче ми даде и една рецепта за някакви вагинални свещички. Явно съм неграмотна, защото не съм ги чувала  Mr. Green Купих си ги и то се оказа антибиотик  Rolling Eyes Освен това изрично пише, че не се препоръчва за бременни и кърмачки (а аз съм от вторите) и сега се чудя как да постъпя... Пък и честно казано не разбирам антибиотик за какво, като нямам някаква инфекция или бактерии  newsm78
Или просто съм попаднала на лекарка от онзи тип, дето все обичат да се презастраховат и изписват АБ за щяло и нещяло.
Споделете опит, моля!
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Аз родих преди година и преди 2 месеца на профилактичен гинекологичен преглед видяха такава раничка. При мен казусът беше, че кърмех вече 11 месеца и още нямах цикъл, затова гинеколожката ми каза като ми дойде цикъла и 2-3 дни след като свърши да отида да я гори, а тогава само ми взе цитонамазка. Спрях да кърмя - цикъла дойде - свърши и отидох. Изгори ми я, но не ми е изписвала нищо , освен някакви хапчета за подобряване на епителизацията, но аз отказах. Вече почти месец от изгарянето мина и оплаквания нямам.
Това беше при мен. Съвет - докато кърмиш не приемай лекарства!
Успех - няма нищо страшно!
Виж целия пост
# 2
И на мен ми я изгориха с лазер. Абсолютно безболезнено. Вдигна се доста пушек обаче и замириса като на барбекю  Crossing Arms
Той ми каза че при евентуално второ раждане ще ми се получи пак и че не е нужно да я горим, но аз настоях.
Виж целия пост
# 3
момичета,информацията ,която са ви дали за" раниките" е доста неточна.Моля,заповядайте в темата за цитонамазките,в която обстойно обсъждаме подобни пробели.Цълнете на линка в подписа ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия