Изследвания, ваксини, витамини, прегледи

  • 2 648
  • 18
Здравейте, мили мами!

Знам, че тази информация я има разпиляна по различни теми, но бих ви била много благодарна, ако я смелите за мен и вързопа в ляво. Grinning Hug

Бихте ли ми казали през първите 6 месеца на детенцето какви:

1. Изследвания
2. Ваксини
3. Прегледи
4. Витамини

се налагат? Каквото и да се сетите, ще е от полза! Heart Eyes

Много, много ви благодаря!  Heart Eyes Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 1
1-ви ден-хепатит Б,туберкулоза
1-ви месец-хепатит Б
2-ри м.-полиомиелит,ДТК
3м-полиомиелит,ДТК
4м-полиомиелит,ДТК
6м-хепатит Б
На 6м кръв и урина.Правих на ехограф 2 пъти за луксация,по мое желание.
Витамини сме приемали Витамин С но по предписание една седмица защото бяхме болни.За витамините само по предписание!!!
полиомиелит,ДТК са две ваксини от ЗК,но аз избрах Пентаксим да си закупя към 60 лв беше една ваксина.Ами друго за сега не се сещам.
Педито се посещава веднъж месечно/аз по-често ходя за да ми е спокойно Laughing/и ще те ориентира. Peace
Виж целия пост
# 2
Първо честито ти бебе  bouquet
И сега поред на въпросите ти:
1) Освен изследванията за разни генетични заболявания, които трябва да са направили в родилния дом е желателно до навълшването на 4 месеца да се направи профилактичен преглед при ортопед.
2) Ваксини според българския имунизационен календар - на един навършен месец противохепатитна втори прием, на 2, 3 и 4 месеца поливалентна ваксина. Аз лично предпочетох Пентаксим.
3) Витамини не се дават на бебо. Витамин Д единствено в количество предписано от педиатър. Те гледат фонтанелата и цялостното развитие на бебо. Предозирането с витамини е по-вредно от това да пропуснеш да дадеш няколко пъти. А ти можеш да си пиеш каквито искаш витамини.
Виж целия пост
# 3
Мерси много, момичета!

Значи Пентаксимът е една ваксина, която комбинира полиомиелит и ДТК?

Какви точно изследвания за генетични заболявания се правят в родилния дом?

Какво гледат на фонтанелата?

Виж целия пост
# 4
пентаксимът е комбинация и няма странични ефекти.
Фонтанелата гледат колко е голям отвора на главичката.Ако е по-голям дават витамин Д да се дава на бебчо,ако е по-затворена както беше нашта няма нужда,а и сме летно бебе.
Генетичното изследване уж се прави и се правило само на едно място и уж уведомявали ако има проблем,но на мен тази работа ми се струва фиктивна.Не съм получила резултат.
Трябва да си си избрала педи ,което е длъжно да направи и посещение у вас.Моето когато дойде имах един лист с въпроси написани черно на бяло.Задавай въпроси без притеснение защото много често има подвеждаща инфо във форума или е на двете крайни мнения.Все пак педито ще ви наблюдава и ще е запознато с вашия случай. Peace
Виж целия пост
# 5
1. Изследвания- стандартните в родилния дом; кръв и урина при навършване на 6 месеца
2. Ваксини-тези по имунизационния календар
3. Прегледи- регулярните консултации всеки месец + преглед при ортопед
4. Витамини - никакви, та дори и на дете на 2 г. са излишни синтетичните витамини.
Виж целия пост
# 6
Прегледа при ортопед се прави,когато бебето е на един месец,а вторият такьв е на 6м.Тогава са и пьрвите задьлжителни изследвания-крьв и урина.
За ваксините и аз избрах Пентаксима и не сьщелявам.Слагала сьм сано задьлжителните.
Витамини не сьм давала,освен витамин Д,по препорька на педиатьр.
Виж целия пост
# 7
Мерси за отговорите. Hug Избрала съм педиатър, ще дойде на деня след изписването.
Виж целия пост
# 8
А детето не е ли вече изписано????

иначе
1. Изследвания - ако няма някакви проблеми,  6 месец - кръв и урина.
2. Ваксини - според имунизационният календар. http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm
3. Прегледи - в края на първия при ортопед, евентуално на 6 месеца пак(после като проходи и към 3-4 годинки още по веднъж се ходи).... и всеки месец контролен преглед. Някои педиатри първият месец правят по средата такъв.
4. Витамини - освен вигантола ако изпише педито ви, друго не.

За фонтанелата - гледат как се затваря, да не е прекалено бързо да не е и прекалено бавно, също по нея и по още разни други неща гледат за рахит. Иначе стандартния преглед е мерене на детето - кг, ръст, обиколка на глава, гърди, коремче, преслушват го, преглеждат корема, дробовете, показват ти какви гимнастики и масажи да правиш на детето, обикновенно поглеждат пъп, пишка....като тук вече някои ще искат да забелват други не, хубаво е отсега ти да имаш мнение по въпроса какво искаш за детето си в тази насока. Дават насоки и съветиза храненето на детето....но тези неща вече са диалог между вас си....Някакви такива неща.....
Виж целия пост
# 9
Майчетата дотук са ти отговорили изчерпателно. Аз се включвам само да напомня, че в кърмаческия подфорум има списък на педиатрите, които подкрепят кърменето и късното захранване. Ако не си сигурна за избора на педиатър, можеш да надникнеш там, дадени са координатите им, в коя поликлиника са и т.н. После да няма "Пък тя ми каза да дам сокче на 40 дни..." Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И какво като й каже....
И нашата ми каза, аз пък казах, че нямам такива намерения поне до 5-6 месец.....тя отвърна - ок...но мен ме задължават да го кажа и всеки месец формално ми казваше какво мога да давам, пък аз само кимах и отвръщах - по-натам Simple Smile))))
Имам предвид - това , че го казват, хич не значи , че го поддържат като схващане и че няма да те подкрепят в решението Wink Да не говорим, че има майки които не искат да кърмят дълго все пак.....и предпочитат ранно захранване....
Виж целия пост
# 11
Прегледи-ортопед в началото и на 6 м.
Изследвания на кръв и урина- в началото ,в 6-ти месец ,на 1 годинка.
Ваксините -всичките от имунизационния календар.
Всеки месец при личния лекар-тегло/височина........други въпроси ,свързани с хранителен режим и други подробности.
Витамини-Вигантол
Фонтанелата -затвори се на 1 г. 5 месеца.
Виж целия пост
# 12
Мерси на всички! Heart Eyes

Angel_Dust, още не са ни изписали. В Майчин дом сме и аз си бях взела устройство за безжичен нет, но В МОМЕНТА ГО ЛОВЯ ОТ ДРУГАДЕ! Joy

Знаеш ли, че аз съм си избрала твойта педиатърка? Даже съм се уговорила с нея вече. Simple Smile Изглежда свестна, а мястото е супер чисто и модерно.
Виж целия пост
# 13
Аз имам някакво подозрение, че веднъж те видях там, предишният ти аватар - много ми заприлича на една бременна, която веднъж чакаше там Simple Smile)) може и да греша ест....
Всъщност за това и написах горното, ако си си избрала нея да не се учудиш, ако на първата консултация ти каже да даваш сокчета Simple Smile))
Дано не те разочарова Simple Smile))
Виж целия пост
# 14
На Алекс в родилното му правиха само ФКУ (фенилкетонурия). На 3тия ден се правят изследванията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия