моля помогнете ми

  • 1 180
  • 7
  изплашена сам!   
Яница е  на  2 м! Откриха  и  Дисморфичен синдром, Вентрикулна дилатация!  Стигнахме  до невролог тай като задната   фонтанела и е отворена и се  роди  с  по малки очни цепки!  Невролога казва че дилатацията вероятно е атрофична!  Най вероятно се касае за  генетичен синдром Marden Walker Chitayat или  други микроделеционни аномалии!   
Детето се развива номално,наддава на ръст и тегло! много е жизнена  и лачезарна! Ако не бях при  педиатър-педант,никога,нега да кажа че е болна!
Има  ли някой подобен проблем! Мога да дам още подробности от неврологичния статус ! Вентрикулната дилатация може ли да  се израсте със времето? До  колкото за синдрома- не  знам  инстинкта ми казва че няма,но ще направим изследвания! Яни се роди 1 седм преди термина,казват че е не зряла,а не недоносена
Виж целия пост
# 1
Мисля, че трябва да пуснеш темата и в здравния подфорум. От там може би ще получиш по-изчерпателна информация.
Аз не мога да се включа с инфо. Надявам се детенцето ти да е добре, дано след изследванията да се отхвърли диагнозата  Hug
Виж целия пост
# 2
Аз пък мисля че е за Деца с увреждания,има много родители на дечица с различни заболявания,които може да са от полза Hug
Иначе и моето дете е с вентрикулна дилатация,но няма описания синдром и незнам дали ще съм ти от полза.Сама по себе си,ако не нараства и е минимална,е много възможно да не нанесе поражения,ако обаче нараства,това вече значи хидроцефалия
Виж целия пост
# 3
На твое място щях още поне 2 мнения да потърся.Желая ви какъвто и да е проблема,бързо да го преодолее Hug Щом състоянието и е добро,вярвам,че ще успее!  bouquet
Виж целия пост
# 4
При недоносените задната фонтанела е често незатворена, но в твоя случай би трябвало лекарите да кажат на какво се дължи. Моя син също има вентрикулна дилатация и по тази причина го водя на ехограв всеки месец и то при двама лекари. Да възможно е това да не пречи на развитието на мозъка, стига да не нараства и да не се образува по-голямо количество ликвор.
Най-добре се посъветвай с повече лекари. Също така може да потърсиш и неонатолог, те са много добре запознати с тези състояния.
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 5
На твое място щях още поне 2 мнения да потърся.Желая ви какъвто и да е проблема,бързо да го преодолее Hug Щом състоянието и е добро,вярвам,че ще успее!  bouquet

И аз така щях да направя, за съжаление не мога да помогна, защото ние не сме имали такива проблеми, стигат ни и тези които си имаме Tired. Дано всичко се разреши бързо и да се оправите! Hug
Виж целия пост
# 6
Дано да ви отговори някой тук
Виж целия пост
# 7
Ето една подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194923
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия