103 омайни тайни-или как да побългарим арабите

  • 22 897
  • 289







Добре дошли на всички приятели на
арабската култура


Заповядайте в светa на арабските приказки,
летящите килимчета и вълшебните лампи



Запознайте се с нас




Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
http://arabski.sampa.com/


Можете да ни видите
в нашия албум.На тайно място.Ще получите парола, ако пишете в 5 поредни теми .
Представете обстойно себе си, семействата си, направете ни съпричастни към живота си. Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем!!!
п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на dtti, ако никой от старите не е против тя ще ви  изпрати паролата!








Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :


снимки от Мароко
Египет
Сирия,Ливан
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
арабска кухня
снимки от Алжир
снимки Сирия
снимки Ливан
снимки Йордания



Образователни и полезни линкове
Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофановhttp
://www.islamforbulgaria.com/koran/quran/28.Al-Kasas.htm

 
арабски за начинаещи










Виж целия пост
# 1
еххх, Дезърт, да си ядеш ушите   Laughing   
компа е виновен, че забива
Виж целия пост
# 2
и аз мерси за темичката,че чакам цяла сутрин някой да се събуди и да я направи:))

леле колко шум се вдигна с тази майка с млякото. аз нямам становище за щастие и никой не съдя предварително.
Виж целия пост
# 3
Абе оставете млякото...а тоя дето си заклал двете момченца и после запалил жена си и семейството и..........Господ да ни пази от изроди!
после ще ви отговоря на въпросите,сега не ми се пише...само лоши работи стават напоследък Sad
Виж целия пост
# 4
хоп-троп при вас дойдох -ама много сте бързи ей
Виж целия пост
# 5
привет, да се запиша! дано да е пълна с  хубави преживявания , споделени любови и бъдещеи сватби и бебета!
дуа, как са  мама и бебе? баща ти е как е?
аз съм малко крива днес, 4е пак се сблъсках с характерната  безотговорност на два пъти за един 4ас и ми дойде  много! Щ? ми мине, ако направя нещо в тона -мини скандал4е, оплакване на ш?фа, но не съм такъв 4овек!  някои ме мразят още от както съм дошла, винаги ме гледат така,4е  ми създават ужасното усещане за негативност и злоба, дали така си ходят по принцип или баш съм  им  трън някъде!? колкото и да съм приветлива и да поздравявам, досега нищо освен смотолевен поздрав и толкова! да, разни хора, разни идеали!
лили ,ти къде ги 4етеш тези гадости?
аз  се уплаших и съм предупредила в бг да внимават с фирмата ,производител на млякото, а то се е оказало, 4е майката е виновна ,така ли? мътна индия де, то по -добре мътен инд! #Crazy newsm78 Thinking
Виж целия пост
# 6
Привет,
Деска   bouquet за темата.
Лили ако не е тайна какво е значението на мюсулманското ти име? Моля да бъда извинена ако задавам неудобен въпрос.  bouquet
Лек и спорен ден на всички пък ние тук сме във уикенд  Mr. Green отдавам се на мързелуване.
Поздрави на всички от Цецифло-за сега положението е все същото  няма промяна- чакат
Виж целия пост
# 7
Ще си публикувам съобщението дето пишех в старата тема
пък ако някой смята да побългарява арабите,нека ми обясни причината,та да разнищим фактите Joy Wink-аз лично избягвам такова побългаряване масово-като си взимам с мен баницата,шопската и домашната руска салата и някои книги... Wink(шегувам се разбира се)

Добро утро момичета
Hug

Да кажа първо,че аз много обичам Турция-Хората там са прекрасни и много мили...а пък сега откакто Еррдоган е министър председател на тази горда и красива страна,
чиито граждани с милиони наизлязоха на протест против геноцида в Газа и премиерът им се държа достойно в Давос,ми станаха много мили-едни будни,жадни за свобода млади хора,които търсят справедливост не само за себе си ,но и за страдащите по света...
За Ататюрк,много е направил ,но не биваше така драстично да обръща гръб на Божието Лице-всеки,който е постъпвал така,претърпява загуби Confused-можеше с този въпрос нещата да бъдат подхванати по-адекватно-понеже Ислямът не е виновен за никакви загуби и недостатъци на хората,виновни са си самите хора с изкривяването и погрешното тълкуване и тесногъдието,но както и да е...пък за кланетата ,какво да ви кажа,няколко бандити,които са се самозабравили в своята омраза-нито може да се търси причината в Исляма,нито в Турция,нито пък настоящите хора имат нещо общо с това и който дръзва да подхваща подобна тема ,прави голяма грешка....
Забрави да кажа ,че освен всичко друго,турците са много красиви хора Party-вижте Дезърт Wink

Баща ми го изписват утре Party,а Амал не ми вдига телефона-не зная причината и се притеснявам Sad

Шиланке -баща ми има много шарен живот като военен-е,не е бил на война Wink
иначе както съм казвала преди от неговото далечно влашко погранично село,където хората са бедни,го назначават на военна служба като гвардеец в София,който охранява мавзолея на Георги Димитров Crazy(ако успея мога да ви покажа снимки-с червена куртка,бели ръкавици,шапка с перо,дълги черни ботуши-не знам дали помните как маршируват гвардейците сменяйки часовоите-беше хубаво)...Майка ми нали живеели наоколо,ходела още в девическа гимназия,която се намирала на Дондуков-и понеже приятелката и си харесвалаедин от гвардейците,завела и майка ми да зяпа-тогава тя видяла баща ми,който и смигнал-та така-едните зяпат,другите и те зяпат-пък накрая ходили на кино,по паркове и скоро решили да се оженят-баба ми на село много недоволствала като разбрала,че майка ми е еврейка,но какво да се прави...
после пък не могли да имат деца 7 години,накрая ми се родила сестра,която починала на1 годинка Sadнарекли я-Десислава,а и чичо ми починал същата година-баща ми от тъга взел,че се прехвърлил парашутист Crazy-все му било едно -е скоро се родила
втората ми сестра,а две години след това и аз...и майка ми го убедила да спре да скача,после станал началник на складове към гарнизонния стол-е тогава беше супер-
ядяхме с кашони банани,ябълки ,портокали и какво ли не(които баща ми вземаше на нищожна цена-ех,колко приятелки имах в у-ще по това време Mr. Green-и те много обичаха банани Joy...-ей,аз да не ви дотегна-нали съм щастлива,че го изписват та се олях Outta Joint
Виж целия пост
# 8

Деси,  Ще ми дадеш ли паролата за албума, че май аз съм останала без?


Лили, Иман, Кате
Благодаря ви много за пояснението!  Simple Smile Наистина не знаех, че и музиката е било харам.

Но пък като си помислиш от една страна неща, които можело да се спазват по него време е почти не възможно да се спазват някои неща в днешен ден за съжаление.  Rolling Eyes Едва ли днес има мюсюлманин, който най-стриктно спазва всичко така както си по Корана и Хадисите.
То не трябва и да веждите си да ги скубим ние жените и не трябва да се преобразяваме, но забелязвам, че има жени с хиджаб по арабските страни, които надминават границите с преобразяването на външния си вид.


Дезърт, доколкото си спомням с теб се скарамхе за произхода на турците, а не за арменския геноцид, за който ти каза, че нямаш позиция, ама тя съвпадала с тази на Мистик   newsm78

Кате, както казах и в по - предните си постове не съм злопаметна и уалла не си спомням с точност от къде и защо започнахме да се караме. Беше заради някакъв пост светла зх (ал яшби), в който тя беше споменала, че турците са опетнили исляма. Не си спомням точно, а и не виждам смисъл.  Rolling Eyes
Казах, че нямам позиция, защото не съм информирана достатъчно по въпроса за арменския геноцид, т.е. не съм се интересувала, ровила из книги и други ресурси, въпреки, че знам доста неща чуто от разни места, а и не ми се спори с никой... банални са ми вече тези неща.  Tired
Повторих в следващия си пост, че няма да заемам позиция, но нямах в предвид отново за арменския геноцид, а тук стана въпрос и за Ататюрк и въпроса с кюрдите. Кате знам много добре, че обичаш да влизаш в спорове и да стане екшън в темата, но трябва и ти да осъзнаеш, че ще бъде безсмислен.   Grinning Нито ти ще ме обедиш в това, което си вярваш ти, нито пък аз теб. Нали така джанъм?  Simple Smile
За това нека ги оставим тия теми на страни и не нарушаваме правилата на форума, все пак тук не е исторически или политически форум. Иначе има много начини да се защитят позиции.
Усещам, че след всеки грозен конфликт ми се губи желанието да отварям въобще темата. Не ни отива този начин момичета.
Дуа  Hug Радвам се, че баща ти е по-добре. И ние така миналата седмица бяхме при дядо в болнцата. Беше прекарал лек инфаркт , много добре си спомням и аз колко отпаднал изглеждаше здравия ми дядо памук (така му викам заради бялата му коса и светлата му кожа  Heart Eyes ), който винаги е бил работлив и издружлив на всичко.

Мерси много за хубавите думи, които си отправила към мен  Hug мислите и чувствата ни една към друга са взаимни. Красотата ти се крие и в твоята душа и си го отразила и на дечицата ти машаАлла!  Heart Eyes Все като ви гледам на подписа мн ви се радвам. Рабубка каква хубава косичка има само.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Здравейте мили бъдещи и настоящи арабски майчета.
Много моля ако имате някакъв списък с арабски имена или пък линк с препратка към такива имена.
Предстои ми второ раждане и ще имам момченце,но идея си нямаме с мъжа ми как да го кръстим.
иска ни се да е хем арабско името-Мъжа ми е ливанец,хем да може и в Б-я да звучи добре.
Много благодаря предварително на тези,които се отзоват на молбата ми и дано не съм ви досадила.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Дуа, много красива история    bouquet Разкажи ни още, когато имаш време  Hug
Дезърт, никоя от нас не е преминала границата на добрия тон. Обидите дойдоха от другаде. Можеше да се получи интересна дискусия като всяка страна се обогати от знанията на другата, но не и по махленския начин, по който бяхме нападнати. Както и да е..
За исляма мисля  и аз като теб. В днешно време е невъзможно да се живее съвсем точно по Корана, освен ако човек наистина няма никаква връзка с външния свят.

По новините само за този убиец говорят... Какво кара баща да посегне по такъв жесток начин на децата си никога не искам да разбирам... И е на свобода все още.. Господ да се грижи за душичките на милите момченца.. Ужасна трагедия.
Виж целия пост
# 11
Деси, мерси за темата   bouquet

Енигма, добре дошла, присъединявай се.   bouquet Не съм напред с материала с децата и не мога да кажа от опит, но пък чичко Гугъл предлага това:

http://www.babynology.com/arabic_babynames.html

Дано има нещо интересно за теб Wink

Момичета  Hug
Виж целия пост
# 12
кога е станало това с бащата? аз пък нямам телевизор и не съм гледала новини:( като съм на комп-а слушам музика и хич и не се сещам да включа някоя телевизия онлайн:( ох,че уроди има на света. ужасявам се вече! много ме травматизират трагедий с деца (то кой ли не го).
Виж целия пост
# 13
оф,заболя ме главата от тия трагедии Tired

по всички форуми има теми,тука е в Клю-то,Марси.Пак ли те ядосват чедата бе Марсе,в трудна възраст са те,дерзай!

Но пък като си помислиш от една страна неща, които можело да се спазват по него време е почти не възможно да се спазват някои неща в днешен ден за съжаление.  Rolling Eyes Едва ли днес има мюсюлманин, който най-стриктно спазва всичко така както си по Корана и Хадисите.
То не трябва и да веждите си да ги скубим ние жените и не трябва да се преобразяваме, но забелязвам, че има жени с хиджаб по арабските страни, които надминават границите с преобразяването на външния си вид.

Напълно е възможно абсолютно всичко да се спазва точно в днешни дни.Особено като знаеш на къде вървиш и какви са ползите Wink
Борбата със собственото аз е най-трудната.Попитали Мухаммад САУС:кажи едно дело,което да е екривалентно на борбата със собственото си аз и той САУС отговорил,че няма такова дело.
Остави другите Дезърт,ти чети и се опитвай да правиш каквото е предписано,много са на грешен път.За това се следва сунната ,а не хората.
Не съди за мерцедеса по шофьора му Wink
Толкова много мюсюлмани не знаят почти нищо за религията си,зубрили малко Коран и хайде,а не става така,за това са и лекциите всеки петък,ходенето на джамия..
  Познавам много жени,които спазват всичко,молят се всички допълнителни молитви,постят по 2 пъти седмично..маша-Алла ,иншаАлла и ние един ден такъв иман да имаме!
Приятно е да си с такива жени:не те оглеждат от горе до долу,не се правят на важни,въпреки,че като им видиш джиповете,става ясно,че са много добре финансово,но никога не го изтъкват,мили и готови да помогнат,Аллах да им даде добро за хубавия пример който дават на нас,новите мюсюлманки!И те съвсем не са изолирани,напротив.

Иман-ще изровя снимка на муз.инструмент,който е разрешен и ще постна.
Да кажа,че пееннето не е харам.Е не хабиби-таали,де.Майка да пее на детето си е халал

мимич-какъв баща?Това е психопат,дано го хванат по-скоро!

Латеа:Вяра означава
Виж целия пост
# 14
Латеа благодаря ти много за бързата реакция сега почвам да ровя.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия