Притеснена съм!

  • 2 784
  • 23
Здравейте, мили мами!
Искам да ви попитам дали на вас ви се е случвало. Лора е на почти 9 месеца. Яде всичко, но от една седмица забелязах, че като сядаме да се храним прави едни движения все едно се стряска, като потрепване, като тик... Не винаги, но го прави. На лекар ще ходиме, но педиатърката каза да изчакаме поне още седмица и ако не намалеят да отидеме. Интересувам се дали на някоя от вас се е случвало подобно нещо. Много рядко се случва и докато си играе да го направи.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей,

при нас такова нещо не се е случвало.
Дано не е нищо сериозно при вас, но
бих те посъветвала да идете на доктор,
колкото е възможно по-скоро. Аз лично
не бих чакала седмица.  Peace
Виж целия пост
# 2
И при нас не се е случвало  Rolling Eyes Само прискляпа много когато нещо се чука или има по силен шум  newsm78
Надявам се да не е нещо сериозно,успех  Peace
Виж целия пост
# 3
Случвало ли се е яденето да е горещо? Може детето да си спомня, примерно, нещо, от което му е станало  неприятно по време на хранене.
Виж целия пост
# 4
Е щом е от една седмица, може наистина нещо да е стреснало детето. Нещо свързано с процеса на хранене. Може да е нещо дребно, което е станало или сте променили, но за бебето да е било стряскащо.
Пожелавам ви да отшуми и да се окаже, че  е съвсем безобидно.
Виж целия пост
# 5
Това, което ми направи впечатление беше, че
жената пише, че понякога детенцето потрепва
и докато си играе. НО, не толкова често, колкото
когато е време за ядене.  Thinking
Виж целия пост
# 6
...Искам да ви попитам дали на вас ви се е случвало...прави едни движения все едно се стряска, като потрепване, като тик... Много рядко се случва и докато си играе да го направи.
Моята дъщеря прави описаното от теб "потреперване", докато яде, или играе.
В началото и аз се притесних.
В последствие, обаче, установих, че когато го прави, всъщност....пишка.
Опитай се да видиш дали я няма тази зависимост и при вас.
Знам, че сега е по-трудно, защото децата са облечени, но все пак. Може да я "издебнеш" преди баня, например.
Не се тревожи. Peace
Виж целия пост
# 7
и аз съм забелязала това, когато се изпишква - все едно се "изтръсква" Laughing
Виж целия пост
# 8
В последствие, обаче, установих, че когато го прави, всъщност....пиша.

Без лоши чувства,но в началото се обърках какво пишеш,в последвие се размислих и предположих,че искаш да кажеш ,че детето пишка.То и пишкане не е най-точната дума,но това пиша ще обърка много хора...
Виж целия пост
# 9
...Моята дъщеря прави описаното от теб "потреперване", докато яде, или играе.
В началото и аз се притесних.
В последствие, обаче, установих, че когато го прави, всъщност....пиша.
:
И на моята приятелка дъщеричката и прави такива"особени стряскащи"движения когато пишка.Чувала съм такава риакция и при други дечица.Ти обаче бъди наблюдателна и все пак идете на лекар/за собствено спокойствие/
Виж целия пост
# 10
Моята дъщеря също отвреме-навреме потреперва така. Прави го, когато се вълнува, това установих. Например като й покажа някой много интересен за нея предмет, като се събуди и аз я взимам от леглото - такива ситуации.
Виж целия пост
# 11
В последствие, обаче, установих, че когато го прави, всъщност....пиша.

Без лоши чувства,но в началото се обърках какво пишеш,в последвие се размислих и предположих,че искаш да кажеш ,че детето пишка.То и пишкане не е най-точната дума,но това пиша ще обърка много хора...

И аз без лоши чувства бих казала, че не мисля, че написаното е объркващо. Naughty
Всеки с елементарна граматическа култура ще разбере, че глаголът "пиша" се отнася до нея (т.е. до "тя").
А употребата му в случая ми се стори по-адекватна от "пикае".
В улеснение на онези "много хора", обаче, които споменаваш, ще го сменя с "пишка".
Така О.К. ли е? Wink
Виж целия пост
# 12
Благодаря много за отговорите. Ще видя дали наистина не пишка като го прави. Тя по принцип е много емоционална и може би изразява нещо по този начин. Сега се замислям, че наистина като се вълнува го прави( като играе с любима играчка). Може би изразява нещо. Ще видя още ден, два и ще звънна на невролог, ако продължи.
Виж целия пост
# 13
Подобни потрепервания , се дължат на все още недоразвитата нервана система на детето. Ако притреперването не е  придружено с други притеснителни симптоми , най-вероятно се дължи на това! Peace Синът ми като беше бебе тчно на тази възраст правеше нещо подобно , сякаш го втриса и му е студено така потреперваше, но всичко отшумя естествено. Дължеше на недоразвитата нервна система на тази възраст на децата! Peace
За твое успокоение, наблюдавай дечко и ако ти се види нещо друго притеснително отиди пак на лекар! Всичко ще е наред!  bouquet
Виж целия пост
# 14
Моята дъщеря също потрепва така все едно я втриса когато пишка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия