Скарлатина в училище

  • 15 022
  • 60
Докато получим известие,че няколко деца от класа са болни-моят син днес се събуди с температура и обрив,диагнозата е скарлатина Sad
Назначено ни е лечение-Аугментин 312-5мл на 8 часа,Хексоралетен за смукане и витамини.
Моля мамите които са минали през това да помогнат със съвети,защото детето ми не иска да се храни ,едва преглъща от болки в гърлото...

И другото което искам да попитам-кога трябва да бъде обявена епидемия,случаите са по няколко вече във всички първи класове.Организмът на преболедувалите не изгражда постоянен имунитет и съществува опасност дори след карантинния период ако се върнем на училище -болестта да се повтори ако има все още носители на стрептокока.
Миналата година в градината имаха също случаи на скарлатина,но веднага спряха занятия за 10 дни,всичко дизинфекцираха и нямахме никакви проблеми,а сега в училище болестта си върлува по-вече от месец,но никой не взема мерки....много съм притеснена Cry Thinking
Виж целия пост
# 1
И в нашата градина е така. Болестта си върлува от декември. Никъкви мерки не са взети. Тази седмица се разболя и поредното дете, с което дъщеря ми най много си играе. Веднага пуснах гърлен секрет. Днес го взех. Резултата е положителен. Утре ще е готова антибиограмата. Според мен в градината и в училището трябва да се направи гърлен секрет на всички деца и на персонала за да се изолират носителите.
Виж целия пост
# 2
Според мен в градината и в училището трябва да се направи гърлен секрет на всички деца и на персонала за да се изолират носителите.
Много добре казано Peaceно къде е ХЕИ в момента или там каквато и да е институция?Ужас,при нас  вече няколко месеца я имало болестта,но сега почнала масово да поразява първите класове,а никакви мерки не се вземат.
Резултата е положителен. Утре ще е готова антибиограмата.
Това означава ли,че детенцето ти ще пие антибиотик без да е развило симптомите и вие всъшност по този начин ще успеете да предотвратите евентуално разболяване с пълната картина-температура,обрив...?

Днес в нета пък четох,че не трябва да се дават никакви противовъзпалителни от радо на парацетамола и нюрофена, а нашето джипи за температурата ни изписа точно парацетамол!
Съвсем ме обзе притеснението,ако има някоя мама с приболедувало дете,нека пише-с какво е сваляла температурата!!!
Виж целия пост
# 3
Здравей! Аз съм мама с два пъти боледувало от скарлатина дете  Crazy Последния път беше само преди седмица!
Първо, желая ви скорошно оздравяване! Температурата свалях с нурофен по препоръка на нашата педиатърка, давах го три дни. За гърлото изписа Тантум Верде. Антибиотик - Клацид, като след третия ден намали малко дозата.
Друго полезно нещо, за което се сещам е, че детето трябва да поема много течности - вода, чайчета с малко захар, сокчета от прясно изцедени плодове /аз купувах и глюкоза и го карах да я пие/; препоръча да не давам за ядене боб, леща, зеле и изобщо храни, които дразнят стомаха, но същевременно детето добре да се храни.  Друго важно нещо е почивката и да не се натоварва физически детенцето. На моето хлапе му даде бележка за освобождаване от физическо за 20 дни. Причината е, че скарлатината може да засегне сърцето и бъбреците и е хубаво да се щади организма.
Много е неприятно! Първият път, когато Марти се разболя лежахме в инфекциозна болница, защото имаше усложнения. Сега я изкара доста по-леко и се възстанови сравнително бързо.
Още веднъж, желая бързо оздравяване   bouquet
Виж целия пост
# 4
Според мен в градината и в училището трябва да се направи гърлен секрет на всички деца и на персонала за да се изолират носителите.
Много добре казано Peaceно къде е ХЕИ в момента или там каквато и да е институция?Ужас,при нас  вече няколко месеца я имало болестта,но сега почнала масово да поразява първите класове,а никакви мерки не се вземат.
Резултата е положителен. Утре ще е готова антибиограмата.
Това означава ли,че детенцето ти ще пие антибиотик без да е развило симптомите и вие всъшност по този начин ще успеете да предотвратите евентуално разболяване с пълната картина-температура,обрив...?

Днес в нета пък четох,че не трябва да се дават никакви противовъзпалителни от радо на парацетамола и нюрофена, а нашето джипи за температурата ни изписа точно парацетамол!
Съвсем ме обзе притеснението,ако има някоя мама с приболедувало дете,нека пише-с какво е сваляла температурата!!!
Ами според мен в градините мед. сестри трябва да направят гърления секрет, но нашата сестра е все много компетентна. Била ги преглеждала два дни подред(гледала им гърлата и дали са изринати по тялото) и с това всичко приключва ooooh! Аман от такива компетенции. Утре ще ходя до градината и ще настоявам да се вземе гърлен секрет от всички деца на групата.  А в училищата не зная как стоят нещета.
Марти е носител на стрептококите без да е болна , но ще пие АБ за да ги унищожим. Поне няма да се разболее с пълната картина-температура, болки в гърлото и обрив.
По отношение на нурофена знам, че се дава за смъкване на температурата и при скарлатина, не се тревожи.
Виж целия пост
# 5
Само да споделя за обрива: когато Марти за първи път се разболя от скарлатина, като усложнение разви пневмония и нямаше нито една пъпчица по тялото! Тогава ходеше на детска градина, нашата лекарка /също и аз/ уведомихме незабавно! До колкото ми е известно тогава правиха гърлен секрет на децата.
Като ми се разболя сега, лекарката отново каза, че до два часа сме длъжни да уведомим училището и го направихме, всичко свършва до тук... Никой не  им е взимал гърлен секрет, а моето дете не е единственото болно от скарлатина, нито първия случай! Мисля си, че ако не е възможно да им правят изследвания, то поне е редно една бележка на вратата да сложат ли, де да знам и аз!  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Да ви попитам за мерките за безопасност на вас и другите хора в къщи- с какво дезинфекцирахте,слагахте ли маска на лицето,сменяхте ли многократно четката за зъби,а също ме интересува и бельото дали е заразно?
Умирам си от страх не само за детето,но и за мен ,защото преди 10 дни ме оперираха от миома,шевовете ми не са напълно зарастнали...питах джипито дали има опасност от нещо,то ми каза да се пазя да не ползваме общи прибори и да не го целувам,но не ми отговори конкретно на въпроса.
Обаче аз вчера не знаех че е скарлатина и естествено като не му беше добре го целувах,гушках,даже спах при него милият,че хич не му беше добре...
Само да споделя за обрива: когато Марти за първи път се разболя от скарлатина, като усложнение разви пневмония и нямаше нито една пъпчица по тялото!
Вени,а кога започна тази пневмония-още първите дни или по-късно?
Моят син на всичкото отгоре е и с астма,та и кортикостероиди приема....един тон лекарства му станаха.Притеснява ме това че накашля и не мога да разбера дали е от астмата или нещо друго става в гърдичките му. Cry
Виж целия пост
# 7

Като ми се разболя сега, лекарката отново каза, че до два часа сме длъжни да уведомим училището и го направихме, всичко свършва до тук... Никой не  им е взимал гърлен секрет, а моето дете не е единственото болно от скарлатина, нито първия случай! Мисля си, че ако не е възможно да им правят изследвания, то поне е редно една бележка на вратата да сложат ли, де да знам и аз!  ooooh!
И според мен е редно да се сложи бележка за карантина.


Обаче аз вчера не знаех че е скарлатина и естествено като не му беше добре го целувах,гушках,даже спах при него милият,че хич не му беше добре...

Аз бих те посъветвала да си пуснеш един гърлен секрет.
Виж целия пост
# 8
terelika, пневмонията и скарлатината си започнаха почти едновременно още от самото начало на разболяването. Веднага го диагностицираха. Ти си водила детенцето на лекар и са установили скарлатина. Лекарите си знаят за какви усложнения или съпътстващи симптоми да наблюдават, така че не се притеснявай. Съжалявам, ако съм те стреснала с предишния си пост, не съм целяла това   bouquet
За хигиената - всички съдове в миялната машина на програмата с най-висока температура; сменях по-често кърпите в банята /и неговите, и нашите/, бельото също. Обаче, докато беше болен, съм го целувала и гушкала поне сто пъти!!!  Embarassed
Виж целия пост
# 9
Днес си пуснах един гърлен секрет,не знам дали има смисъл,но го направих да не би да съм носител и евентуално после да го заразя отново.(ако изобщо е възможно)
terelika, пневмонията и скарлатината си започнаха почти едновременно още от самото начало на разболяването
Моят син вече започна да кашля-не пристъпно,но честичко...единствено се надявам на това че температурата му поспадна,а това нали пък е признак че възпалителният процес отминава Praynig
Вени,пак да те питам,извинявай,че съм такава досадница-би ли ми казала какви бяха признаците на пневмонията при вас?И в коя болница лежахте?
Виж целия пост
# 10
Днес ходих до детската градина с резултата от гърления секрет. На всички деца ще се вземе гърлен секрет. Това е добрата новина. На нашите резултати има единично изолирани бактерии. Тя е носител, но не е болна от скарлатина. Доки каза, че било стрептококова ангина( нищо не я боли).  Изписа и Клацид 250мг хапчета а в аптеката не искаха да ми ги дават, защото не били за деца под 12 години. Обадих се на личната тя твърди, че може да пие такива хапчета. Та ги купих от друга аптека. От днес започваме лечението. И на мен доки ми каза да внимавам със съдовете за хранене. Аз също ги пускам на най високите градуси в миялната. Четките за зъби ще сменям също.
Виж целия пост
# 11
Днес ходих до детската градина с резултата от гърления секрет. На всички деца ще се вземе гърлен секрет.
Наистина чудесна новина Peace
Твоя ли е заслугата или най-накрая са се усетили?
Много ми се иска това да бъде направено и за децата 1-4 клас в нашето училище Thinking
Ще поразпитам ако мога да издействам нещо,ако не пък бележки ли ще разлепям-не знам...
Знам само че ако някой ми беше казал,бих направила на сина ми гърлен секрет,а не когато се разболее да се чудя от къде ни е дошло.
Виж целия пост
# 12
Вени,пак да те питам,извинявай,че съм такава досадница-би ли ми казала какви бяха признаците на пневмонията при вас?И в коя болница лежахте?
Не си досадница! Просто си една притеснена майчица   bouquet Пневмонията лекарката я установи в момента, в който преслуша гърдичките на детето. После погледна гърлото и видя езика /обрив нямаше/. Беше сигурна в диагноза и за двете болести, но въпреки това ни прати за консултация в детското отделение към МА. Но в крайна сметка ни приеха в Инфекциозна болница - детското отделение...
На практика освен много високата температура, която поддържа няколко дни, друг признак на пневмонията не бих могла да споделя, но аз не съм мед. лице. Щом си водила детенцето на лекар и са го прегледали - не се притеснявай, мисля, че ако имаше дори малко съмнение щяха да ви консултират допълнително Simple Smile
Сега, втория път, когато боледува детето ми, трябва да ти кажа, че изкара скарлатината по-леко от настинка, пу пу! Два дни с температура, обрив, пи антибиотик седем дни и се възстанови страшно бързо!
terelika, а не ти ли казаха да заведеш детето на контролен преглед? Нашата лекарка поиска на третия ден от започването на АБ да го заведа на всяка цена. Така видя, че всичко е овладяно и понижи малко дозата на лекарствата.
Виж целия пост
# 13
terelika, а не ти ли казаха да заведеш детето на контролен преглед? Нашата лекарка поиска на третия ден от започването на АБ да го заведа на всяка цена. Така видя, че всичко е овладяно и понижи малко дозата на лекарствата.
Благодаря ти мила,че отговаряш на питанията ми.
Ами аз го заведох всъшност на втория ден,защото джипито трябваше да отчита манту,което пък му беше направила точно преди да се разболее.
Днес уж сме по-добре,и аз да кажа-пу-пу-температурата се нормализира,обривът почти го няма и като цяло общото състояние веднага се подобри след приема на анибиотика,само дето тази кашлица ме притеснява,ух,дано и тя отмине бързо.
Сега поредният ми въпрос-за къпането ми казаха,че няма проблем,но майка пък настоява да не го къпя докато обрива отшуми....че да не  се "разнесяло".Аз мисля естествено да послушам лекарката и днес да си го изкъпя,че му се събраха 3 дни без душ,но ако ти споделиш при вас как е било,ще бъда по-спокойна Hug
Виж целия пост
# 14
Ааа, къпах го! И моята майка и свекърва ми ми ги редиха едни - дай му винце да избие обрива, не му давай никакво месо, да не си посмяла да го къпеш, дрън-дрън  Mr. Green.
Спокойно си изкъпи детето и хич не се притеснявай! И нашата педиатиръка, и в Инфекциозна болница първия път питах - всички казаха, че няма проблем. Ми представяш ли си колко им е некомфортно на децата да се потят два-три дни от висока Т. Друго си е душчето  Wink
Щом си го водила на лекар и щом забелязваш подобрение явно се оправя детето, браво!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия