Недаване на вода след кърмене = млечница ?

  • 658
  • 6
Здравейте!
Да вчера бях твърдо убедена, че няма да давам вода на бъдещия наследник до като го кърмя...живот и здраве де, че нали нищо не се знае /за кърмата/. Но вчера чух, че ако не се дава водичка след кърмене се способства за образуване на афти в устичката и така наречената млечница Thinking
И реших да попитам и тук, кой какво знае за това..вярно ли е или все пак даването на водичка остава личен избор на всяка майка със съпровождащите ги последствия...
Благодаря на всички предварително за мненията и съветите Hug
Виж целия пост
# 1
Стана лека грешка...моля модераторите за преместване на темата ми в  Майки /Бъдещи и настоящи/
Благодаря!
Виж целия пост
# 2
А де? И аз се чудя... Засега не давам вода, защото още сме в родилния дом и я подслаждат, ама си мисля да пробвам вкъщи да изплакна устичката след ядене. Да видим дали ще му хареса...
Виж целия пост
# 3
Може да пробвате с лъжичка-две  след хранене,колкото да не се задържа в устата кърма.Да се дава от биберон е безсмислено,нали целта е да се изплакне устата,не да попада направо в гърлото.
Аз лично не съм давала,не са се въдили гъбички.
Виж целия пост
# 4
Аз също не съм давала. Peace
Нито баткото, нито малката са имали млечница. Naughty
Виж целия пост
# 5
Няма доказателства, че плакненето на устичката след хранене предпазва от млечница.
Не съм плакнала устичката и на двете си деца и не са имали млечница.
Виж целия пост
# 6
Според мен няма гаранция,че ако не даваш вода ще има,моя позната хранеше бебето си с АМ и доста често му се образуваха гъбички в усатата.Моята дъщеря е кърмих до 7 мес. и в началото и давах вода със захар по препоръки на докторите,заради по-продължителната и жълтеница,но тя реши на 14-тия ден да се откаже сама от водата и пропи чак на 6 мес. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия