уверение за бременност

  • 4 856
  • 23
Здравейте,  някои от вас да е искал уверение от АГ за доказване на бременност, пред работодател например? И за какво точно се издава то, болничните не са ли достатъчни за това?
Виж целия пост
# 1
Ами не болничните не са достатъчни и често са ненужни, защото не всички излизат болнични, разбирайки че са бременни.
Когато аз исках да удостоверя пред работодателя си, че съм бременна той ми издаде бележка в коя г.с. и кога е предполагаемият термин.
Виж целия пост
# 2
Моят работодател не ми е изисквл подобно уверение.
Виж целия пост
# 3
Уверение за бременност ми искаха, когато се наложи да ме трудоустроят, т.е. работата бе свързана с лоши условия на труд и в такъв случай или те преместват на друга позиция (с по-добри условия) или ти намалят работното време, през което си на работа (както стана при мен), като и в двата случая нямат право да ти намалят заплатата и разликата ти я дават като обезщетение (мисля, че така го формулираха). Поне при мен бе така.
Това обаче не винаги е по-добрият вариант, защото поне тогава (сега може и да е различно вече), но, когато излизах в болничен по време на бременността, като основа за болничния ми вземаха не цялото заплащане, а отработеното - т.е. заплатата за половин ден -  #Cussing out - половината. Бях бясна, но ...
Имах колежка тогава, която бе с втора бременност и изобщо не се трудоустрои, много по-често от мен си бе в болничен, защото докито й влизаше в положение заради професията, и си вземаше % от цялата заплата, а не от половината.

От друга страна, ако във фирмата ти се очакват съкращения или нещо такова - по-добре е да имаш такова уверение, тъй като си защитена от закона.

Защо не попиташ в темата за майчинство и счетоводство
Виж целия пост
# 4
Аз си бях взела такава бележка от лекарката, защото работодателят не може току така да уволни при желание бременна жена, която по кодекса е уведомила за това. Така може да се отказва и ходене на командировки, възлагане на по-тежка работа и т.н.

В последните месеци използвах такава бележка за пред КАТ, защото не винаги закопчавах колана. На моменти много ме стягаше.
Виж целия пост
# 5
издадоха ми с втората бременност,но съм в майчинство и ми е ненужна
Виж целия пост
# 6
Не съм искала и така и не ми я поискаха. Но бях споменала на гинеколога си, че се притеснявам за работното си място. Даде ми обикновена зелена бележка с подпис и печат, в която пише коя г.с. съм и даже че имам проблемна бременост..
Виж целия пост
# 7
Аз си бях взела такава бележка от лекарката, защото работодателят не може току така да уволни при желание бременна жена, която по кодекса е уведомила за това. Така може да се отказва и ходене на командировки, възлагане на по-тежка работа и т.н.

В последните месеци използвах такава бележка за пред КАТ, защото не винаги закопчавах колана. На моменти много ме стягаше.

И аз постъпих по същия начин! Peace
Виж целия пост
# 8
Дали има някакъв образец за уверенето за бременност?
Виж целия пост
# 9
Може да се опита да увери, който си иска пък!  Mr. Green
Ако ти трябва някакво уверение за някаква институция или за работата, или за пред КАТ (че се возиш/караш без колан) може би няма образци, а лекаря ти го издава... Уточни си въпросчето  Peace
Виж целия пост
# 10
Еми не знам дали има образец,но лекаря трябва да ти го издаде Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Не са ми искали такова уверение.
Виж целия пост
# 12
Не се е налагало да имам уверение. Въпрос на работодател.
Виж целия пост
# 13
За пръв път чувам подобно нещо,не са ми искали.
Виж целия пост
# 14
И на мен не са ми искали такова уверение. Това работодателят ли го изисква или ти си чула за такова нещо? Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия