Грип или настинка?

  • 1 065
  • 10
Здравейте, дъщеричката ми е с Т (38.6)от снощи. Днес я заведох на лекар и веднага и изписаха АБ - Сомамед  Shocked . Тя няма никакви други оплаквания, леко понакашля но това е всичко. Лекарката каза, че било зачервено гърлото леко. Та мисълта ми е - според вас не би ли трябвало първо да се направят някакви изследвания и какви са те. Как да разбера дали наистина има нужда от този АБ, защото на мен честно казано изобщо не ми се дава. От друга страна пък се притеснявам да не би да е този грип (Брисбейн) и да се усложни нещо  Rolling Eyes Дайте някакъв съвет моля ви, много ми е притеснено  Sad
Виж целия пост
# 1
Е как така от раз и дадоха АБ? Rolling Eyes
Тия лекари не са добре, става въпрос за дете, как може такова нещо? ooooh!
Неможеш ли да я заведеш при друг лекар, а по добре направо си сменете педиатъра. Confused
АЗ не бих дала АБ, без преди това да е лекувано детето с по леки лекарства, като сиропче, някакъв имуностимулатор, витамини и т.н.
Виж целия пост
# 2
.....
Неможеш ли да я заведеш при друг лекар, а по добре направо си сменете педиатъра. Confused
........

Тази лекарка която изписа АБ беше в спешния кабинет на болницата с която нашето педи има договор. А иначе ще я сменя да, тъй като има практика да работи без часове и днес сме чакали повече от 1 час с дъщеря ми която е на 1г и 3 м. сред толкова много народ. Ми тя и да не е била грипава, вече може и да е след днешното чакане. Накрая си тръгнах, изчаках да стане 19.30 и я заведох при тази хубостница дето ни изписа АБ  ooooh! Между другото как стои въпроса със смяната на ЛЛ?
Виж целия пост
# 3
ЛЛ се сменя юни и декември май.
Аз на твое място бих пуснала кръв и урина ако трябва и гърлен секрет щом гърлото е червено. Но ако е вирус АБ няма да подейства. За мен лично е изписан просто ей така" за всеки случай". Затова не обичам да посещавам тези спешни кабинети. Бих те посъветвала да пуснеш изследвания.
Виж целия пост
# 4
Дори и да е грип,няма нужда от АБ.Ако ще се наложи приема му то ще е след няколко дни.Според мен изчакай 2-3 дни,ако стане по-зле винаги можеш да му дадеш АБ.
Виж целия пост
# 5
Бях пуснала някаква подобна тема, там имаше дори таблица със симптомите.Внимателно с тези АБ, приемът е желателен само по лекарско предписание.дано детенце бързо се оправи.
Виж целия пост
# 6
Ето и линк към моята тема, която бях пуснала - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365368.0
Виж целия пост
# 7
Здравейте и мен ме интересува тази тема.Имам момиченце на 2 години и 6 месеца, и сме със същите симптоми, преди 1 месец пак беше така пихме Клацид и някакви правени капки, за момент всичко се оправи и сега сме пак на същото положение, днес отново ни изписа същото.Чета във форуми че има скарлатина, възможно ли е това да е заболяването при нас, вече не знам тя ми боледува за пръв път сега(за втори преди един месец беще за първи)
Виж целия пост
# 8
Аз вече не се учудвам за изписан превантивно АБ.То това стана масова практика за съжаление.И на нас последният път заради червено гърло ни изписаха Клацид.Купих го,но не го дадох.Имаше 39 и нагоре Т един ден.Почнах с бабини лекове и слава богу се разминахме.Според мен също изчакай,винаги можеш да започнеш АБ. Hug
Личен лекар май се сменя юли месец,но може и да е юни,за декември съм сигурна.Попълваш формуляр при новия и ти обаче трябва да си вземеш документите от вече бившия личен,което е най-неприятната част  Sad
Виж целия пост
# 9
Здравейте и мен ме интересува тази тема.Имам момиченце на 2 години и 6 месеца, и сме със същите симптоми, преди 1 месец пак беше така пихме Клацид и някакви правени капки, за момент всичко се оправи и сега сме пак на същото положение, днес отново ни изписа същото.Чета във форуми че има скарлатина, възможно ли е това да е заболяването при нас, вече не знам тя ми боледува за пръв път сега(за втори преди един месец беще за първи)

Това вашето на мен ми звучи като не до излекуване  Peace
Виж целия пост
# 10
На този етап не бих дала АБ. Давай си там другото, което са ви изписали - капки, сиропчета. 90% ще се оправите. Ако нещата стават по-зле /започне да вдига по-висока Т например/ -  гърлен секрет, антибиограма и тогава АБ Peace
Аз вече им хванах цаката на некадърните лекари - не ходим при тях, за подобни симптоми Grinning И ми е мирна главата. АБ превантивно и аз мога да си изпиша - Оспамокс, Клацид, Аугментин ... ехеее, изборът е голям Laughing
Педиатър може да се сменя по всяко време на годината. Юни и декември са за възрастните. А за вземането на документите от стария - мъжът ми хич не си взе никакви документи и нямаше проблем и без тях да го вземе новия Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия