Носталгия

  • 2 994
  • 46
Дали да започвам тази абсурдна тема в така веселия клюкарник?

Или може би това е интимна тема.
Самосъжалителна...

Ако се решите, споделете. По какво изпитвате носталгия.





 
Моята носталгия, в плачливите ми настроения, е по най-незначителни случки, изгледи от пейзажи, през които сме минали.

Тогава, в безметежното ни минало.

Избликват ми неочаквано.

Един августовски ден, качваме се по прохода Шипка, детето повръща от завоите, чистя колата половин час.
А Б. иска да му снимам двете момиченца чужденчета, на около 4-5 годинки, тръгнали на разходка с мама и татко по стария проход, тревясал, разбира се, където и ние сме тръгнали да се разхождаме. Е така и не се престраших да му ги снимам.
Сашето върви, пристъпва с оранжевото си суичерче с вирнати нагоре ръчички за равновесие, тревите - колкото него.

А нашето момиченце?
Ще бъде ли така хубавко някога като онези двечките?
Толкова исках да имам момиченце.
Господи, ще го пазиш ли? Това малко сукаче-гризаче.
Как си отваря устицата учуденко и пери огромните очи.
Виж целия пост
# 1
Защо тази тема е така пуста... Между Б.Б., любимите GSM-и и газовата криза през погледа на CNN?
Хубава тема, тъжна донякъде и не призоваваща към носталгия по соц-а.
Моята носталгия?
По миналото лято.
Един плаж, едни хубави дни, отминали като повей на вятъра.
Не мога да ги разкажа, мога само да покажа една снимка от тия дни.
http://lh4.ggpht.com/_svQ_oHqPkQM/SYtruNnwwSI/AAAAAAAAFt8/M1lJS5 … Ok/s800/-0225.jpg
Имам и други, за тях - друг път.
Виж целия пост
# 2
Дали да започвам тази абсурдна тема в така веселия клюкарник?

Или...

Или...

Не изпитвам носталгия по нищо.
Нито желание да се словоизливам меланхолично сантиментално.

Обаче ми стана любопитно как момиченцето от текста "пери огромните очи".
Как точно?
Виж целия пост
# 3
Ми не е важно,важно е чувството.
Не познавам човек,който да не изпитва носталгия-всеки иска нещо да се върне.Харесва ми темата
Виж целия пост
# 4
Винаги изпитвам носталгия по лятото.  bouquet Но кратка,защото знам ,че пак ще дойде. Hug
Виж целия пост
# 5
Носталгиите ми са нещо твърде лично, за да ги развявам в нета.
Виж целия пост
# 6
Миналото понякога е илюзорно безметежно през погледа на настоящето и мислите за бъдещето. Всъщност и тогава съм имала своите тревоги и съмнения.
Снимките... Запечатали са най-красивите ми и пълноценни мигове. Тези моменти са зрънцето, което съм посяла и отгледала, за да бъда това, което съм в момента.
Опитвам се да бъда обективна - да откривам красота и в настоящето.
А мечтите..., мечтите не са нищо друго освен бъдещето. /амбициозно, нали? Laughing/
Виж целия пост
# 7
От 8 часа сутринта,се опитвам да изтискам някаква носталгия от себе си.Не се получава.Ако ми е размазано настроението,просто  слизам до морето и след малко съм като родената от пяна Афродита.
Виж целия пост
# 8
Носталгия към определени моменти не. По-скоро носталгия по безгрижието , невинността, лекомислието- все неща, които мога да бъда пак...в някой друг живот или в кратки, откраднати моменти извън и над онова, в което успях да се превърна, докато се опитвах да се намеря.
Виж целия пост
# 9
Носталгия по детството ...
Виж целия пост
# 10
Носталгия не съм сигурен че е точната дума.
По-скоро жалба по времето, когато пътувах на автостоп, и никой не ме мислеше,
не се притесняваше какво ще стане на пътя.
Бихте ли спрели за страниика край пътя, моля.
С кубинки с подбити бомбета, прошарена брада и избеляла брезентова мешка.
Виж целия пост
# 11
Носталгия към определени моменти не. Още по малко към пейзажи и гледки.
Усещането ми е точно като това, което е описала buttinsky.
Виж целия пост
# 12
     Не изпитвам вече носталгия по нищо. Сякаш умишлено бягам от това чувство,някак не се вписва в сегашния ми свят.  На удобния диван в дневната ми собственически се е излегнало Настоящето и е сритало Миналото на пода.   
Виж целия пост
# 13
Защо пък носталгия? Това са хубави спомени. Или може би това, че на мъжете им се иска дъщеричките вечно да останат момиченцето на тати. И той да е техният принц. Но идва друг принц.
И как може да се съмняваш дали ще е така хубавичко. Естествено, че ще е най-хубавото.
Виж целия пост
# 14
Носталгията е хубав спомен, жадуван спомен, тъга по миналото и много често свързано с идеализиране на хора, събития, и места .Обичам да си спомням  - явно съм носталгична , но не съм тъжна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия