кратко сукане и после отказва да яде

  • 482
  • 6
Здравейте мами,
аз съм от новите мами, току що сдобили се с рожба. Ема се роди на 20-ти юли, т.е. сега е на 12 дена.
Имам много кърма, до вчера цедих и двете гърди постоянно и замразявах, сега се опитвам да цедя само тази от която е яла , а от другата цедя само колкото да не стане съвсем на камък до следващото хранене.
Какъв ми е проблема - Ема постоянно спи, много рядко се събужда сама от глад, налага се аз да я будя да яде - горе долу през 3 часа я будя. Тя почва да суче много силно и бързо често и след 5 мин рязко се дръпва от гърдата, стиска устни и повече не иска или пък заспива в дълбок сън от който не мога да я събудя. Опасявам се че тези хранения за по 5 мин, не са много успешни (слава богу не са всички такива)и ме е страх да не отслабне вместо да наддаде. А не искам да купуваме мерилка за бебе, защото ако на хранене е яла малко, аз съм безсила да сложа още нещо в устата и и само ще се деперсирам и ще се чудя какво да правя. Едно бебе на тази крехка възраст дали може да се остави гладно или ако си е гладно, ще се събуди и ще реве? Страх ме е че яде малко.... Дали е нормално това поведение за новородено?
Виж целия пост
# 1
Ако наистина суче силно,бързо и през цялото време,ако я виждаш да преглъща ритмично,ако гърдите ти омекват след кърмене,мокрите 4-6 памперса за 24ч(без да даваш вода!!!) и акото е светложълто и на всяко хранене,най-вероятно няма проблем.
Но аз все пак бих пробвала да я будя на 2ч през деня и на 4 часа нощем,ако не се буди сама.
Виж целия пост
# 2
И моята бебка беше същата. Ако обаче можех да върна времето назад, щях да я будя по-често, да й предлагам гърдата.
Виж целия пост
# 3
Наистина е както казваш - суче много бързо и гълта по много, даже днес се задави от бързане, мокри доста памперси на ден и акото и е със "здравословен" цвят, но някак си не мога да повярвам че може за толова крако време да се е нахранила качествено. Гърдата ми не омеква съвсем, но наистина имам доста мляко.
Утре ще я заведа на контролен преглед там ще стане ясно дали е наддала и ако е ще се успокоя, ако не е ще пробвам да я будя по често....
Виж целия пост
# 4
Моя син в първия месец, ако яде 10 мин е рекорд. Ядеше в рамките на 5,6,7 мин и в повечето случаи само го пощипвах галех само и само да не заспива, но уви. Резултата на първата консултация на един месец беше +1,950кг  и +8см, а се роди 3,040кг  и 48см. Така, че желая и на вас същия успех. Grinning . И след консултация пусни едно инфо.
Виж целия пост
# 5
Здравей,
Първо - честито бебенце, да ти е жива и здрава!
При нас храненето протичаше по съвсем същия начин, за разлика от предишния път с баткото. С новородената Ивка се хранехме по 5 минути през около 3-4 часа (и то само 2 седмици и после спрях да я будя нощем)... Бях страшно раздвоена дали да упорствам да я кърмя по-често или да наваксам на сън, защото определено имах нужда от възстановяване.  newsm78
Резултата - Ива наддаде 1,300 кг и 4 сантиметра (при раждането 3,600 / 54) за първия месец, а сега - вече на почти 5 месеца - продължава да е само на кърма (4-5 пъти дневно) и е почти 7 кг.  bowuu Имаме късмет със сънливи или по-точно спокойни бебета, мисля, защото при голямото -  Shockedне ми се ще да си спомням за километрите изходени, за да се успокои ... нахранен, преповит и т.н.
Виж целия пост
# 6
Сега бяхме на консултация, оказа се че за 8 дена е наддала 360 грама Simple Smile
А аз си мислех че ще умре от глад. Лекарката ми каза че първите максимум 10 минути били интензивно сучене, останалите до 20-30 минути били повече контакт с майката. Ема е съвсем добре според прегледа който и направиха и сега се чуствам много много спокойна. Явно че детето си яде, просто бърза да не и избяга храната! Simple Smile
Мерси за споделените мнения, като знам че и при други е така също съм по-спокойна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия