Po kolko gore-dolu mililitra trqbva da izqjda kurma4e na 26-30 dena?

  • 829
  • 12
Zdraveite,molq ako nqkoi znae da mi otgovori,gore-dolu po kolko mililitra kurma na edno qdene trqbva da izqjda kurma4e na 26-30 dena?ne znam dali ne ostavame gladni, malkata su4e po ne pove4e od 10 min?
Виж целия пост
# 1
между 80 и 100мл. оставяи да суче по дълго време малко са 10мин за толкова малко бебе.
Виж целия пост
# 2
Цитат
малко са 10мин за толкова малко бебе.
  Ха на бас, че не е точно така.

Моята дъщеря се насукваше за 5-10 мин още от родилния дом. Огладняваше през около 3-4 часа.
Зависи от бебето - ако е доносено, здраво, кораво бебе, хич не му е малко 10 мин. (Моето се роди 3 880 и 52 см - смучеше като вакуумпомпа от първия ден още).

Не ограничавай времето на гърдата - ако иска 5 мин, ако иска 30 мин. Колкото му е нужно може най-добре самото бебе да прецени (изключвам случаите с жълтеничка). Гледай да изсуква и задно мляко. Следи памперса - той ти е показател колко изяжда.
Виж целия пост
# 3
Ако кърмиш, как точно ще установиш колко кърма е поело бебето?  Grinning

Както казва Jes не времетраенето е решаващо.  Peace

Напиши повече за бебето - колко кг се е родило, в коя г.с., как го храниш - на поискване или с режим, с изцедена кърма или само суче, дохранваш ли, колко пълни памперса има в денонощие, даваш ли вода и т.н.
Виж целия пост
# 4
bebka se rodi 3.290,51 santimetra -normalno,qde samo karma,ne piem dopalnitelno voda i hapva po 6 a ne po 7 pati,osven tova ne e na 3 4asa vinagi
Виж целия пост
# 5
zabravih da kaja 4e sled vsqko hapvane smenqme pampers za6toto se e izhodila,zna4i po 5-6 broq a ponqkoga i 7,rodena e v 39 g.sedmica
Виж целия пост
# 6
А защо се притесняваш, че остава гладна, освен че суче по 10 мин.? Нервна ли е, плаче ли? Пробвала ли си да кърмиш на поискване, а не през 3 часа?
Виж целия пост
# 7
emi tq e gore dolu na poiskvane,az ne q budq za da qde specialno,od samo sebe si stava na okolo 2,5-3 4asa,ne mi pla4e no prosto neznaq dali se naqjda,nemoga da precenq kolko kurma izsukva sama,az probvah da izcejdam no nqkoi pat moga i 100 ml,no drug pat edvam sabiram 50......no tq ne mi pla4e po peroncip e pospaliva i krotka
Виж целия пост
# 8
Значи нямаш причина за тревога, а искаш да си информирана.  Simple Smile Чудесно!   bouquet

Не се притеснявай, че изцеждаш малко кърма, това не е показателно.  Peace През що-годе дългия си кърмачески стаж (малко над 2 г.), повече от 50 мл не можех да изцедя, и това за не по-малко от 60 минути.  Laughing

Имаме си лаф "най-добрата помпа е бебето".  Hug

Ако ти се налага да оставяш бебето за няколко часа, има начини да увеличиш кърмата си. Прочети това:
* Не изцеждам достатъчно мляко. Какво мога да направя?
* От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми?
* СЪХРАНЕНИЕ И ТРЕТИРАНЕ НА КЪРМА
Виж целия пост
# 9
Разбирам, че притесненията са ти дали се храни добре детето.

Показателни за количеството кърма, което получава бебето са напишканите памперси. Трябва да са около 6 - 8 за денонощие.

Виж целия пост
# 10
Момичетата са ти отговорили чудесно!
И аз като Бръмбазела за 60 минути цедене с помпата една достигах до 40 -50 мл  кърма! Това не е НИКАКЪВ критерий за това колко кърма имаш!
Смятам, че бебето ти се развива нормално и не бива да се притесняваш за нищо! Следи напишканите памперси и си гле'й кефа!
Виж целия пост
# 11
Моята сучеше по 2-3 минути, но имах много силна струя и много мляко, така че времето не е показател. Иначе текива опити да я меря не съм правила, за да разбера колко изпива. Храни на поискване и така няма да се чудиш.
Виж целия пост
# 12
Mnogo vi blagodarq momi4eta,sega sam po spokoina...izvinqvaite ako sam vi dosadila  Simple Smile,STRAHOTRNI STE-BLAGODARQ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия