проблем със забременяване

  • 10 450
  • 18
Здравейте,искам да споделя с вас какво се случи с мен.Повече от година се опивам да забремения...Цикълът ми винаги е бил редовен,но когато решихме да имаме дете,започна да ми идва на 40-45 дни.Ходих на 3 лекаря и накрая последният откри,че имам полип на матката,който отраниха оперативно.Изписаха ми оргаметрил,който пих половин година и имах ужасни болки в гърдите от него.Тогава не знаех,че не мога да забременя,докато го пия.Смениха ми лекарството на дуфастон.Пия го от два месеца.Все още няма резултат.Знам,че 2 месеца не са много време,но вече мина доста време,откакто правим напразни опити и се чувствам изморена от това.Колко време трябва да чакам още да мине?дали трябва да си направя пак изследвания?или да почакам още малко?
Виж целия пост
# 1
наи добре се консултирай с лекуващият си лекар той ще ти даде нужната информация.Не искам да те отчайван но на мен Дуфастона не ми помогна или по точно не ми действаше добре.Желая ти успех.
Виж целия пост
# 2
По принцип ако 7 месеца не става бебе, трябва да се обърнете към специалист по стерилитет. Правят се хормони и спермограма, после, ако има и други съмнения, се правят още изследвания.

Аз Дуфастон не съм пила, пила съм Утрогестан, и двете се дават след ИКСИ или Ин-витро за подпомагане на имплантацията.
Виж целия пост
# 3
Направете спермограма... но не в "поликлиниката до вас" а в специализирана клиника занимаваща се с репродуктивни проблеми.
Успех ви желая Peace
Виж целия пост
# 4
Има определена схема, рутинни изледвания, с които се започва при проблемно забременяване:
- спермограма
- репродуктивни хормони при жената (правят се на 3 ден от цикъла - основните са ФСХ, ЛХ, Пролактин, ФСХ. Добре е да се пусне и тироиднния панел - ТСХ, Т3, Т4)
- проследяване на овулацията (най-добре ултразвуково или с кръвни тестове за ЛХ)
- проверка на проходимостта на тръбите - има 3 метода. Първо с ултразвук, физиологичен разтвор и контрастно вещество (хидротубация). Другият по-точен метод е наблюдение с рентген на контрастното вещество (хистеро-салпингография или т.н. цветна снимка), и ако не се види нищо - тогава третата опция е лапароскопия.

Не пропускай да направиш и цитонамазка, микробиология и хламидия (последното за теб и за партьора ти).

Успех!  Peace
Виж целия пост
# 5
Направи си изследванията които са ти казали момичетата по горе.След това трябва да определиш и дните на овулация.Чрез фоликуметрия при доки или тестове или метода на БТ.Ако нямате проблеми, всичко ще е наред.Късмет и дано скоро се похвалиш. Peace
Виж целия пост
# 6
Има определена схема, рутинни изледвания, с които се започва при проблемно забременяване:
- спермограма
- репродуктивни хормони при жената (правят се на 3 ден от цикъла - основните са ФСХ, ЛХ, Пролактин, ФСХ. Добре е да се пусне и тироиднния панел - ТСХ, Т3, Т4)
- проследяване на овулацията (най-добре ултразвуково или с кръвни тестове за ЛХ)
- проверка на проходимостта на тръбите - има 3 метода. Първо с ултразвук, физиологичен разтвор и контрастно вещество (хидротубация). Другият по-точен метод е наблюдение с рентген на контрастното вещество (хистеро-салпингография или т.н. цветна снимка), и ако не се види нищо - тогава третата опция е лапароскопия.

Не пропускай да направиш и цитонамазка, микробиология и хламидия (последното за теб и за партьора ти).

Успех!  Peace
това е напълно необходимо и ако всичко е нормално ще забременееш, ако има проблеми ще ги решавате и пак ще успееш. Peace
Виж целия пост
# 7
Момичета, аз се опитвам да забременея от 8-9 месеца. днес бях на гинеколог, не си пуснах цитонамазка, защото 3 години подред си правя и е добра, но лекарката ми пусна микробиология. за хламидия нищо не каза. Питах ч да ми пусне тези хормони веднага, но тя първо иска да види дали имам Ову и ми каза да меря БТ поне 3 месеца. Според мен веднага трябваше да ми насрочи изследвания или поне фоликулометрия, отколкото да се занимавам с това мерене 3 месеца подред. А 9 месеца са доста дълго време.....не знам какво да си мисля за тези доктори...
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви!ще обмисля сериозно всяко едно предложение!
Виж целия пост
# 9
bebe26 след такъв период на постоянни опити лекаря трябва да ти назначи най-малкото изследвания на репродуктивни хормони . Няма причина да не го е направила досега , затова или отиди при друг лекар за да ти назанчи хормони или си изискай от тази лекарка , следенето на БТ според мен е алтернативен метод за определяне на овулация , най-точния е фоликуметрия , моят съвет е да започнеш да си следиш овуто на видеозон  Peace Ако там всичко е наред , вече следват други изследвания ... но момичетата са ги написали доста подробно по-горе  Peace

Виолет успех  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз също имам проблем със забременяването ,при мен се води вторичен стерилитет.С моят съпруг се опитваме от 3 год. и след толкова време най-накрая попаднах на доктор който поне ми обърна внимание.Пусна ми изследвания за цитонамазка,влагалищен секрет,хормони 6 вида и хламидии в момента съм в момент на изчакване на резултатите.Ако някой знае още нещо което трябва да се направи моля да сподели.Успех на всички,които искат да имат деца.
Виж целия пост
# 11
Има определена схема, рутинни изледвания, с които се започва при проблемно забременяване:
- спермограма
- репродуктивни хормони при жената (правят се на 3 ден от цикъла - основните са ФСХ, ЛХ, Пролактин, ФСХ. Добре е да се пусне и тироиднния панел - ТСХ, Т3, Т4)
- проследяване на овулацията (най-добре ултразвуково или с кръвни тестове за ЛХ)
- проверка на проходимостта на тръбите - има 3 метода. Първо с ултразвук, физиологичен разтвор и контрастно вещество (хидротубация). Другият по-точен метод е наблюдение с рентген на контрастното вещество (хистеро-салпингография или т.н. цветна снимка), и ако не се види нищо - тогава третата опция е лапароскопия.

Не пропускай да направиш и цитонамазка, микробиология и хламидия (последното за теб и за партьора ти).

Успех!  Peace
Виж целия пост
# 12
Благодаря ти amanita в момента това правя и чакам резултатите освен за проходимостта на тръбите Да се надяваме че всичко ще бъде наред и няма да се наложи.
Виж целия пост
# 13
bina_s1 не се отчайвай още мила. Повечето лекари казват , че до една година опити е нормален период. Колкото и банално да звучи най-важното е да не го мислиш постоянно и да не се вманиачаваш. Знам, че на моменти е на практика невъзможно, но опитай. Важното е да си спокойна отсега, за да е наред всичко по-нататък! Успех! Grinning  bouquet
Виж целия пост
# 14
Аз също имам проблем със забременяването ,при мен се води вторичен стерилитет.С моят съпруг се опитваме от 3 год. и след толкова време най-накрая попаднах на доктор който поне ми обърна внимание.Пусна ми изследвания за цитонамазка,влагалищен секрет,хормони 6 вида и хламидии в момента съм в момент на изчакване на резултатите.Ако някой знае още нещо което трябва да се направи моля да сподели.Успех на всички,които искат да имат деца.
А спермограма правихте ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия