Моля за съвет! Запушено каналче при отбиване.

  • 554
  • 8
Здравейте на всички. След 2 години и 3 месеца реших да приключа с кърменето. Вече една седмица не съм кърмила и досега всичко беше наред. Нямах никакви проблеми, нямах напрежение в гърдите и не ми се е налагало да се цедя. Но тази сутрин открих , че едната гърда ме боли. Не цялата, а само на едно място. Предполагам, че е запушено каналче. Моля ви за съвет, защото доста се притесних. Не мога да му дам на малкия да я изсуче, защото на него му беше доста трудно да се откаже от любимото си занимание и сега не искам да го дразня. Ще опитам да изцедя малко, но не знам дали ще има ефект. Ще съм ви благодарна ако ме посъветвате какво да правя. Евентуално мисля и на доктор да отида, но за съжаление сега през почивните дни, не знам дали ще намеря някой мамолог. Благодаря предварително   bouquet.
Виж целия пост
# 1
И аз скоро бях пуснала тема по същия повод Simple Smile При мен се появи една болка под мишницата, по-точно между мишницата и гърдата, някъде 4-5 дни, след като отбих.

Ето тази статийка изрових, ако може да ти е от полза:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.msg1439282#msg1439282

А напипваш ли нещо на мястото, където те боли?

Аз накрая не издържах и се обадих на педиатърката ни, тя ми каза нищо да не правя, да не цедя, да не масажирам, само да наблюдавам дали няма да се появи очертание на каналчето или бучка. Нищо такова не се появи и за десетина дни всичко отшумя.
Виж целия пост
# 2
Ужас!!! А аз се изцедих и масажирах, но имаше минимален ефект. Благодаря за линка ще чета...  bouquet
Виж целия пост
# 3
Лецитинът мисля, че ще свърши добра работа в тази ситуация, купи си  от 1200 милиграма, пий 3х1 в началото после по 1 на ден.
Ето и линк към една тема, която скоро четох тук, в нея имаше доста съвети.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365380.msg9882351#msg9882351
Виж целия пост
# 4
много лецитин и провери дали на зърното нямаш запушена пора/блистер / като го отпушиш изцеди колкото можеш
Виж целия пост
# 5
Аз имах запушен канал и посъвет на едно момиче от форума пих Лецитин и се оправи за няколко дена. Но не помня по колко взимах. Може някой друг да ти каже как да го пиеш.
Виж целия пост
# 6
Преди известно време имах проблем със запушен канал, дигнах температура 39,7. При теб нещата не са толкова зле надявам се Praynig Това, което смятам, че ми помогна са компреси от пресни зелеви листа. Сменят се, когато усетиш, че  е прекалено меко листото и затоплено, поне аз правех така. Съветът ми го даде hedra. Аз взимах и антибиотик, но защото се уплаших от високата температура иначе, ако се бях усетила на време и бях почнала с компресите + непрекъснати масажи, когато се сетиш и можеш, мисля, че щях да се оправя и без хапчета.
Успех !!!  Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички за съветите. С малко масажи под душа и изцеждане на запушените каналчета, вече съм много по-добре   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 8
малко бабешки съвет, ама при мен помогна  - листа от прясно зеле, слагаш в сутена докато увехнат и така сменяш. Аз дълго време имах кърма след отбих Коко и само така се оправиш напрежението в гърдите. не посмях да пия лекарство -защото може да има обратен ефект. Дано ти помогнах
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия