нормално ли е жените да поддържат приятелски отношения с бившите си

  • 8 495
  • 92
Здравейте,

нямам проблем, просто ми е любопитно.
Аз например никога не съм имал контакт с бивши приятелки, не съм имал сериозна връзка, и за мен си е ок, даже и здрасти не си казваме, все едно никога не сме се познавали.
Жена ми обаче поддържа приятелски отношения с предишните си приятели,
аз малко ревнувам, но не го показвам, то не е и ревност, но не мога да го опиша, имам и 100 процента доверие.
Никога не бих и си помислил да я огранича в такива контакти, за нея свободата е най важното нещо, и ми го е показала многократно. Не излиза с предишните си приятели на кафе или нещо такова, но като има рожден ден, те задължително и се обаждат да я поздравяват, и пращат картички. Вчера бяхме с нея на заведение, в нашия квартал и управителя на заведението е нейно бивше гадже и ни почерпи двамата с по един коктейл. На мен малко ми стана неудобно.
Не ме разбирайте погрешно, не я ревнувам от тях, не ме е страх че ще ми изневери, имам и пълно доверие,
никога не ми е давала повод да я ревнувам,
знам че всеки човек си имал минало, и всичко си остава в миналото, просто някак си мисълта ме жегва в сърцето.
Исках просто са споделя с вас

 Hug

Виж целия пост
# 1
Аз поддържам контакти с бившите. Под поддържам имам предвид, че не извръщам глава на улицата, когато ги видя, поздравявам ги, честитя им рождени дни, нова година и т.н., респ. и те на мен. Ако не сте се разделили в някакви катастрофично лоши отношения, е нормално да се държите като зрели хора и да не се правите, че не се познавате.
Виж целия пост
# 2
За мен е напълно нормално.
Имала съм 2 продължителни вързки преди мъжа ми, и с двамата съм в чудесни отношения.
Понякога се виждаме, чуваме се по телефона. За рождени дни задължително им се обаждам, както и те на мен.
Нищо лошо не виждам в това. Мъжа ми също, или поне досега не е дал повод да мисля, че се притеснява.
И двете връзки аз съм ги приключила, защото съм преценила, че са се изчерпали.
И всички тръпки и сексуални желания са в миналото, останала ми е само прителската обич...

Честно казано нямам бивше гадже, което да не искам да видя или да го подмина на улицата, дори тези с коите съм била за много кратко.
Щом са ми били гаджета, значи е имало достатъчно причини да ги харесвам, а тези причини не приключват с края на връзката.
Нито пък означават, че са повод за бъдеща изневяра на мъжа ми.

Дано ти помогнах да разбереш поне малко жена си Wink
Виж целия пост
# 3
Ако е чисто приятелски отношения, или по-точно на добри познати - няма лошо.
Виж целия пост
# 4
Много е важно какъв типаж характери са и от там следва дали ще могат да поддържат приятелски отношения Sunglasses
Виж целия пост
# 5
Chris ,аз с риск да прозвуча старомодно ,но не намирам за нормално близки отношения ,каквито ти описваш за своята половинка.
Виж целия пост
# 6
аз лично гледам винаги след приключване на една връзка да останем приятели. това значи именно приятели, не нещо друго.
не ми допадат моменти от типа да се срещнем на улицата и да извръщаме глави. здравей-здрасти, как си и толкова. също, ако ме помолят за услуга и мога да помогна, бих го направила. както и на мен се е случвало да звъня на пожар в малките часове за услуга/ставаше дума за обир, а аз съм извън страната, трябваше да се отиде на място/.
та, на отговора на питанката ти - да, за мен е нормално. стига да не поддържат прекалено близки взаимоотношения. един коктейл е нещо, за което не бих  направила на въпрос.
Виж целия пост
# 7
Да, за мен е много важно да остана в добри отношения с хората, които макар и за кратко са били част от живота ми. Не виждам нищо лошо в едно кафе, па било то и бира; картичка за рожден ден... С двама от бившите ми останахме много добри прятели...  Hug
Виж целия пост
# 8
Нормално е, но не и за мен.
Аз имам лошия навик, като кажа край това да значи край наистина.
По всякакъв начин се старая да избягвам поддържането на каквито и да е отношения с бивши.
Имам предвид мъже, с които съм имала една идея по - дълбоки отношения.
Приятелят ми е пълна противоположност в това отношение, което ми допада много.
Виж целия пост
# 9
Приятелски- не! Едно " здравей" е достатъчно. Обаждания по телефона и сладки приказки, бля, бля- как ли пък не. Нали са " бивши", нищо не ме свързва с тях.  Naughty
Виж целия пост
# 10
Да, нормално е, но аз специално не поддържам такива. По-точно, не поддържам  никакви отношения и така ми е най-добре. Нямам никакво намерение да създавам дрязги в семейството си, поздравяваме се като се видим и толкова. Не си пием кафето с бившите, нито моите нито на мъжа ми.
Виж целия пост
# 11
Не виждам нищо лошо да останеш приятел с бившия, аз опитах, но не се получи. Сега се чуваме рядко, обикновено разговорът приключва с това колко съм лоша и как съм го изоставила. Иначе ревнувам доста от бившите на моя приятел, но все пак гледам да не го ограничавам, даже съм го карала да им пише за рождени дни и подобни.
Виж целия пост
# 12
не поддържам абсолютно никакви отношения с бившите Thinking нямам нужда от това, а и нали са минало - затворена страница от живота ми, не виждам и смисъл.  и скъпия е така, въпреки че една от бившите му още го търси от време на време  по телефона  - аз не се дразня, просто й се чудя на акъла.  Tired
Виж целия пост
# 13

Аз например никога не съм имал контакт с бивши приятелки, не съм имал сериозна връзка, и за мен си е ок, даже и здрасти не си казваме, все едно никога не сме се познавали.


За мен подобно поведение е ненормално. Как така няма да кажа дори здрасти, пък било то и на човек, с когото съм имала някакво отношение, дори и чисто сексуални и несериозни.
Трябва да съм прекъснала връзката с голям скандал, за да имам подобно поведение.
Виж целия пост
# 14
Зависи от бившия Wink
Не се виждам с тях, щото нямам време, но с някои от тях редовно се чуваме по тел или си пишем...Обикновено с тези, за които не ми е била особено драматична раздялата. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия