Как се справяте с инертните мъже до вас ?

  • 4 116
  • 44
Не мързеливи, усърдно се трудят - но пасивни, недостатъчно амбициозни за търсене на по-добра професионална реализация. Задоволяват се с това, което имат. Трябва ли все да бъдат ръчкани, за да са активни ??? Който желае, нека сподели опит и препоръки.
Виж целия пост
# 1
Наскоро писах в аналогична тема - за мен разликата в амбициите е съществено различие, което може да провали една връзка. Имала съм такава връзка за няколко години, накрая се чувствах повече ментор, отколкото като равностоен партньор и естествено, нещата приключиха. В дългосрочен план, ако единият ръчка, а другият си пасува, ще има големи търкания. Моята препоръка е да се събират хора със сходни амбиции, за да не се чувства единия ръчкан, а другия - дърпан назад.
Виж целия пост
# 2
Моите наблюдения са, че с ръчкане не става- не го ли осъзнае сам, насила не можеш да му вкараш амбиция.
Виж целия пост
# 3
Мъжът ми беше такъв, не само инертен, но и много мързелив. Как ли не го ръчках да направи нещо, да осъзнае, че има семейство, за което трябва да се грижи, да се научи да поема отговорност... тц.  Tired
Сега е сам - работи, учи, взел се е в ръце... ама семейството вече го няма...
Виж целия пост
# 4
И аз имах подобна връзка и приключи за няколко месеца...
Виж целия пост
# 5
А какво мислите за тези, които се оправдават с липсата на късмет, връзки, родители-реститути и други такива?...
Виж целия пост
# 6
А какво мислите за тези, които се оправдават с липсата на късмет, връзки, родители-реститути и други такива?...
Безделници,на които все нещо/някои друг е виновен.Целия им живот минава в самосъжаление и завист.И мързел Crossing Arms
Виж целия пост
# 7
С хвалене.За всяко действие и постижение-много хвалене и обич.Не ръчкам.На мен не би ми харесало да ме ръчкат.
Виж целия пост
# 8
искате да кажете, че щом не иска да стане шеф на голяма корпорация, значи е инертен ?
и че щом е доволен от това което постига значи е в грешка?
нещо не ми стана ясно....
Виж целия пост
# 9
Изкушавала съм се да мисля така и за своя съпруг, но всъщност предпочитам да мисля за него като за различен от мен. В края на краищата всеки има право на лично щастие и да се чувства добре в собствената си кожа. Не всеки обича "светлините на прожектора" и не всеки има нужда да прави нещо специално, за да повиши самооценката си, а да не говорим пък, че за някои е абсолютно неприемливо да правят нещо си ей така, за да се харесат на някой друг пък било той и партньора им в живота. Повечето жени след като се омъжат, искат на всяка цена да премоделират мъжете си. Освен това смятам, че едва ли някой се е оженил за човек пращящ от амбиции и енергия, който изведнъж се е пуснал по инерция. Това си е качество на личността, което си личи отрано.
По друг начин стоят нещата, ако човекът мрънка и недоволства, а не променя нищо. Е, тогава наистина е полезно някой да ти даде тласък и да те изкара от коловоза, но...това е различно от:
Цитат
Не мързеливи, усърдно се трудят - но пасивни, недостатъчно амбициозни за търсене на по-добра професионална реализация. Задоволяват се с това, което имат. Трябва ли все да бъдат ръчкани, за да са активни ???
Виж целия пост
# 10
Ако не ощетява семейството си по някакъв начин, примерно да изкарва 400 - 500 лв, и да е доволен сам за себе си, а жената да блъска за двама, че и домакинство да върти и грижи по децата, разбирам да го ръчкам. Но иначе, не виждам смисъл. Всеки си има право на различно усещане за това до колко му се занимава в израстването в кариерата, дали може да се нагърби със собствен бизнес и т.н. Не всеки става за това. Ако човек добре си е преценил възможностите и не се опитва да ги надскача на всяка цена, само за да задоволи прищевките и амбициите на жена си, ами ОК.
Ако на мен не ми допада такъв тип мъж, да не съм го вземала.
Проблем ще е, ако самия той мрънка и си го изкарва не мен, а не прави нищо по въпроса. Ако претенциите и разбиранията му са по малки от моите и той е доволен, нека си живее така. При голямо разминаване,значи не сме един за друг и всеки се спасява.
Виж целия пост
# 11
Реално съм оценила възможностите на съпруга ми и изисквам от него, това което може да направи. Ненормално е да имаме прекалено големи амбиции без да можем реално да оценим способностите си. Когато човек знае колко може, какво може да прави и го прави, тогава няма проблем. Мъжът ми е инертен, аз съм стратега, но прави всичко на което е способен и аз съм много доволна, хваля го и одобрявам постъпките му. Това е ключът според мен - мъжът трябва да се чувства оценен и да вижда, че жена му е доволна от него!
Виж целия пост
# 12
Реално съм оценила възможностите на съпруга ми и изисквам от него, това което може да направи. Ненормално е да имаме прекалено големи амбиции без да можем реално да оценим способностите си. Когато човек знае колко може, какво може да прави и го прави, тогава няма проблем. Мъжът ми е инертен, аз съм стратега, но прави всичко на което е способен и аз съм много доволна, хваля го и одобрявам постъпките му. Това е ключът според мен - мъжът трябва да се чувства оценен и да вижда, че жена му е доволна от него!
Peace Винаги  съм се стремила да отбелязвам дори дребните усилия и жестове, които прави. Определено има ефект. Това повишава самочувствието му, прави го по-деен и определено го амбицира. Не го правя с цел манипулация , наистина аплодирам съвсем истински усилията, които влага. Аз съм най-големият фен на мъжа си! Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Според вас тези, които са пасивни в работата, пасивни ли са и във връзката си с хората (и с половинката си съответно), защото като се замисля при мен беше проблем точно второто, а не липсата на желание за професионална реализация. От тогава възприемам двете неща като свързани.
Виж целия пост
# 14
За моя не мога да кажа дали е инертен или активен, защото трябва да го сравня със себе си или с други мъже, което прави сравнението неточно. Във всеки случай ми се струва по-безопасно да е инертен, отколкото склонен към големи рискове. Може пък инертните да живеят по-дълго и по-щастливо, защото не си дават много зор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия