Въпрос за ламинат

  • 2 179
  • 11
В спалнята имаме ламинат от около година, и в ъгъла се чува едно "пукане". Там минават тръбите на парното и вероятно  паркета се надува или и аз незнам какво, но през 10 минути е пук-трак  Crazy луда ставам направо!
Някой да е имал подобен проблем? Или идеи какво да направя, че да спре  newsm78
Виж целия пост
# 1
Права си, че е от парното. Материала се разширява и свива взависимост от промените в температурата и започва да пука. При нас също се е получавало. Нямам идея как да се справиш с това. Просто когато спрат парното и пукането ще спре, ако това те успокоява  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Леле и ние ще слагаме ламинат, а парното е отдолу, дано не ми пука, че ще откача  Rolling EyesПомага ли нещо да се сложи превантивно? Който знае бързо да помага   Laughing
Виж целия пост
# 3
Ние сложихме звукоизолираща подложка 5мм и ламината нито трака, нито пука, нито бие на кухо.
Виж целия пост
# 4
И у нас пука и трака около тръбите, но само в една стая - естествено, в спалнята.  Mr. Green Като поработи парното и спира.
Съвета на Сиренце е добър, нашия отдолу е с най-обикновената подложка, нещо като вата ако се сещате.
Виж целия пост
# 5
Ние сложихме звукоизолираща подложка 5мм и ламината нито трака, нито пука, нито бие на кухо.

гаранция даваш ли?
Че това, дето бие на кухо и понеже пода ми е неравен и съответно чат-пат хлътвам ходейки си, ме разколебават да слагам ламинат в останалите ми стаи.
Виж целия пост
# 6
При нас също така пукаше около тръбите на парното, мъжът ми не издържа една вечер, взе някакви инструменти и просто изряза ламината около тръбата. Вече има разстояние между ламината и тръбата, не е много красиво но  нямаме шумови проблеми.
Виж целия пост
# 7
Ние сложихме звукоизолираща подложка 5мм и ламината нито трака, нито пука, нито бие на кухо.

гаранция даваш ли?
Че това, дето бие на кухо и понеже пода ми е неравен и съответно чат-пат хлътвам ходейки си, ме разколебават да слагам ламинат в останалите ми стаи.
Шани, това не е проблем на ламината, а на замазката  Laughing
Виж целия пост
# 8
И в нашата спалня пукаше. Намалихме радиатора и шумът спря.
Виж целия пост
# 9
Има такава изолираща подложка, но въпреки това пак пука, друг е въпроса, че самия радиатор е спрян, обаче се нагрява от тези тръби които минават нагоре към съседите......как се казваха, абе тия дето минават през всеки етаж от първия до последния.
И сега какво излиза, че докато има парно все ще си пука......егати  ooooh!
Виж целия пост
# 10
У нас не пука ламинатът никъде, а тръбите за парното минават под него. Нямаме вертикални щрангове в апартамента.
Виж целия пост
# 11
Ние сложихме звукоизолираща подложка 5мм и ламината нито трака, нито пука, нито бие на кухо.

гаранция даваш ли?
Че това, дето бие на кухо и понеже пода ми е неравен и съответно чат-пат хлътвам ходейки си, ме разколебават да слагам ламинат в останалите ми стаи.
Шани, това не е проблем на ламината, а на замазката  Laughing

Точно така е.
Вместо замазка може се разлее бързосъхнещо лепило и нещата стават ОК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия