Как да премахнем черните точки?

  • 32 150
  • 50
Напоследък черните точки са ми проблем, защото от тях ми се образуват пъпки, които после се възпаляват и минават бавно. Ще ви помоля да кажете някакви методи или домашни рецепти, защото нямам доверие на никакви козметики. Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Записвам  се  да  следя  темата  и  аз  имам  същия  проблем.
Виж целия пост
# 2
Прави кашичка от готварска сол и лимонов сок. С памуче търкай проблемните места. Внимателно, солта дере! Имах някакви вносни лепенки, предназначени за комедони.
Намокряха се и се поставяха върху тях. Не ми хареса резултата. После чух за такива лентички
от Канада, които били страхотни. Не знам обаче фирмата. Ако някой знае нещо
повече моля да пише   bouquet 
Виж целия пост
# 3
Когато бях тинейджър,аз имах същият проблем-налагаше ми се да посещавам и козметик и кожен лекар.Съвета на кожният лекар беше да не ползвам сапун,а крем за бръснене Каро и 2 пъти в седмицата пилинг/аз лично ползвам тоалетни трици от кестен/.На времето имаше и много хубав крем за прегаряне на пъпките-Акнедазил-но сега не го намирам в аптеките.За ваше успокоение да кажа,че въпреки проблемите с черните точки,този тип мазна кожа е много добра в перспектива,защото с възрастта по-бавно старее...
Успех...
Виж целия пост
# 4
Мий лицето с кестенови трици.Купуват се от козметичните магазини.
Така порите са чисти.После намажи лицето маска от разбит белтък+1 с.л. лимонов сок.Изчакай 15 мин. и измий с топла вода(порите се свиват).

Това го прави 1 път в седмицата.А миенето с триците може през ден.
Виж целия пост
# 5
До theNMaster-от както се е появил птичия грип,сурови яйца не съм ползвала...струва ми се,че не е безопасно.
Виж целия пост
# 6
До theNMaster-от както се е появил птичия грип,сурови яйца не съм ползвала...струва ми се,че не е безопасно.
Няма страшно  Peace
Аз редовно си правя маски на косата с яйце и други неща,но нямам проблем....  Grinning
Виж целия пост
# 7
Ето от мен една лечебна каша за почистване на черни точки. Премахва склонността към образуване на пъпки и на черни точки.

1 к.ч. пшенично брашно
1 к.ч. обелено слънчогледово семе (смелено в мелничка)
1 к.ч. пшенични трици
1 к.ч. мляко на прах
1 к.ч. бебешки или бораксов сапун (сух, настърган на ситно ренде)

Съставките се смесват добре и се пазят в плътно затворен буркан или кутия. Преди употреба 1-2 с.л. се смесват с малко вода в шепа или в чашка. Кашата се разтрива върху влажно лице. Масажира се леко без да се опъва кожата.
Виж целия пост
# 8
Вписвам се и аз ще следя темата
Виж целия пост
# 9
Солта и лимона не изсушават ли много кожата?
Виж целия пост
# 10
няма спасение от черните точки  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Записвам се да ви следя. Определено ще пробвам рецептите, които тук публикувате  bouquet. Ползвала съм лепенките, не ми помагат много
Виж целия пост
# 12
Само редовно почистване и свиване на порите. Ако не искаш да ходиш на козметик (въпреки че е най-добрия вариант), можеш да пробваш с лентички - единствените, които имат добър ефект при мен, са Purederm, има ги в Ремедиум. Има два вида, и двата са добри. По принцип са за нос, но аз ги ползвам и за други зони на лицето. Можеш преди това да си направиш парна баня с вряща вода с малко лайка. След това някакъв лосион или маска за свиване на порите - има много видове, добре действа един български лосион на Биотрейд, но е много агресивен и трябва да се внимава с него. 
Виж целия пост
# 13
И аз имам такъв проблем и порите са ми много широки , винаги съм се чуделя какво да ползвам ,но сега ще опитам с лимона и белтъка.Мерси много , дано подейства че ми писна от пъпки и черни точки.
Виж целия пост
# 14
eli -1 това с крем каро съм го пробвала и аз ефекта е Peace  моята колешка само така си почиства лицето и аз пробвах лицето става наистина гладко ,но си мисля 4е трябва да се ходи и на козметик от време на време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия