Вярвате ли в реализацията на новата наредба за обществения ред в София?

  • 1 415
  • 22
Цитат
Свирим на пиано до обяд, край на автоалармите
Секс и пране само от 8 до 14 часа - източник:http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-02-07&article=265874


Общината погва кафенетата, прибира тонколоните на открито


Шумният секс на съседите съвсем скоро ще спре да тормози обитателите на панелки в столицата. Дразнещото боботене на пералната машина, прахосмукачката и всички виещи, стържещи и режещи машини се разрешава само от 8 до 14 часа. Ако сградата е обезшумена, те могат да се използват и от 16 до 22 часа. Това предвижда новата наредба за обществения ред в София, която съветниците ще приемат през март. Същата забрана, но с още по-голямо ограничение ще се въведе и в Перник. Наредбата в миньорския град вече е качена на общинския сайт. Перничани обаче ще поспиват час повече от столичани, защото прахосмукачките им ще се пускат в 9 вместо в 8 часа и ще се спират в 21. В графата изнервящи звуци влизат и зъболекарските машини. Двата часа за следобеден сън от 14 до 16 часа стават свещени. В това време не може да се правят шумни ремонти, да се свири на музикални инструменти и да се пее на висок глас. Ако стоматологичният кабинет е в жилищен блок, пациентите ще трябва да изтърпят два часа зъбобол, при положение че помещението не е обезшумено.
Пак по отношение на шума в софийската наредба се забранява форсирането на двигатели пред блока, както и неконтролираният вой на автоаларми. Общината слага край и на състезанията с всякакъв вид возила, освен в определените за това места. Не че незаконните нощни ралита не се преследват и сега. Текстът вече е залегнал в общинската нормативна уредба, като са взети предвид и всички квартални надпревари с мотопеди, които са станали модерни напоследък.
Кафенетата с маси и столове на открито не могат да изнасят високоговорители и да озвучават квартала, пише още в проекта за наредба. Ако са между кооперациите, заведенията могат да работят само до 22 часа. Същото важи и за магазини и други обекти в блоковете. До по-късно могат да са отворени само тези, които са взели съгласието на 50 процента плюс 1 от притежателите на апартаменти в етажната собственост. Ще се наказват и драскачите по стени и фасади, категорични са от общината.  Цял раздел е посветен на фасовете по улиците, които са един от най-големите замърсители според общинарите. С глоба ще се наказва всеки, който хвърли незагасен фас в кошче за боклук на улицата. Текстът е влязъл в наредбата не на последно място и заради жалбите на концесионерите по чистота, на което им се налага често да сменят изгорелите кошчета. Същата забрана се отнася за контейнерите за смет. И хвърлянето на цигара от пътуваща кола подлежи на санкция.
За да се прибират глобите от тези нарушения на място, трябва законодателна промяна, смята шефът на общинската комисия по ред и сигурност Ангел Джамбазки. Според него хвърлените фасове трябва да се наказват с малка сума, която обаче да се прибира на момента, при това не само от полицаи, но и от общинските инспектори.
Глобите за всички нарушения са много по-солени от предишните. Санкциите са от 500 до 2500 лева за граждани, а за фирми могат да ударят и 10 хиляди лева. Много е важно в контрола да се включат и другите институции, които имат правомощия да глобяват, като ДАИ, столичната санитарна инспекция и други, категоричен е Джамбазки.


Аз лично не вярвам. Не мога да се сетя защо общината създава такива актове, като ад лично НИКОГА не съм виждала общински инспектор да си свърши работата като хората  newsm78.
Елементарни примери:
 - един "новоизлюпен новодомец" (естествено върху бившата градинка), на два пъти си сътвори бунище  в непосредствена близост до детски съоръжения. Никой не го глоби, а комшиите му изчистихме бунището ( и двата пъти);
 - две - три комшийки ежедневно и с огромно удоволствие си водят кучетата да се изходят пак във въпросната детска площадка... С думи с тях човек не може да се разбере, а общинарката по озеленяването в нашия район ми рече, че много сложно било да идел инспектор там и да ги видел как точно става нарушението. Въобще пък не споменавам, че не съм виждала никога някой да се наведе и да си събере кучешките екскременти, както е и сега по правилник...

Всъщност май няма смисъл да изброявам, защото примери мога да дам в изобилие.

Вие какво мислите?
Ще настъпят ли промени с новия правилник?
Виж целия пост
# 1
Тези всичките?! Не, няма да настъпят, много ясно! Поне не и докато няма сериозен, категоричен, строг и поголовен контрол и глоби!
Нема, нема...

Мен не ме вълнуват тез наредби, защото някои неща не е необходимо да ти ги пишата на закон, за да ги спазваш, необходимо е да се сетиш сам и да имаш желание да ги спазваш. Но пък ако това е начин всички да се научат - а, дано!
Виж целия пост
# 2
Не вярвам. То някой трябва да следи и контролира  изпълнението на този правилник и да глобява.  Просто само си пишат наредби и разчитат на нашата чиста съвест да ги спазваме.
Виж целия пост
# 3
Аз също не вярвам. Наредби и глоби е имало винаги, но няма кой да ги следи и да глобява, докато това не стане, промяна няма да има.  Tired
Виж целия пост
# 4
Ама много арна тая наредба бре.   Вече нямам търпения да я размахам пред някои лица.  Simple Smile
Съветвам ви и вие да се възползвате. Така ще има реализация.
Виж целия пост
# 5
Их, що нямам сега излишни пари да ги инвестирам в обществени перални, тюх!  ooooh! Crossing Arms
Много ми стана любопитно, кога ще перат и пускат прахосмукачка хората, които са на работа в промеждутъка от 8 до 14 часа? Сигурно ще си носят дрехите на автора на наредбата - да им ги пере, щом е с такова либерално работно време.  Mr. Green
И на поспаливците жална им майка - представям си как всички съседи чакат на старта и точно в 8 часа... Малииии!  Crazy
Виж целия пост
# 6
Блажени са вярващите!
Виж целия пост
# 7
ще реша дали да повярвам, когато прочета текста, в който се описва как се осигурява спазването на тия забрани.
Виж целия пост
# 8
Не вярвам. Дано греша.
Виж целия пост
# 9
Их, що нямам сега излишни пари да ги инвестирам в обществени перални, тюх!  ooooh! Crossing Arms
Много ми стана любопитно, кога ще перат и пускат прахосмукачка хората, които са на работа в промеждутъка от 8 до 14 часа? Сигурно ще си носят дрехите на автора на наредбата - да им ги пере, щом е с такова либерално работно време.  Mr. Green
И на поспаливците жална им майка - представям си как всички съседи чакат на старта и точно в 8 часа... Малииии!  Crazy


 Laughing

Не разбирам защо нашите законотворци са като махалото - от едната крайност на пълно безхаберие до другата на това да казват кой в колко часа да си пусне пералнята....

То вярно, че това с крайностите е белег за незрялост.....така е при децата, там светът е бял или черен, а мама е лоша или добра........Но все пак......Уж за зрели хора става дума.... newsm78
Виж целия пост
# 10
На мене ми е достатъчно и да се спазва някаква що годе тишина, а не да се превръща кооперацията в Ялта след часовете за почивка следобед. Не че не мога да се разправя, ама после ще викате и за мене "Лелеее, тая,.лудата, дето я дават по БТВ, я познавам от форумите". Crazy
Иначе това за чистенето е леко възсмешно. Значи, вече като се прибера след 20 ч. у дома, пералня не мога да пускам? newsm78 И сутрин не мога от 6 до 8, да речем? newsm78
Виж целия пост
# 11
 #Crazy!!!Изобщо не ми се вярва да доживея нещо подобно HugПък и някой от споменатите неща ми се виждат абсурдни,като за чистенето и прането newsm78 Те не се заемат да слагат глоби на тези момченца с коли-варели, които като минат под балкона падат на съседката саксиите,пък ще ми говорят за спазване на ред и тишина
Виж целия пост
# 12
И сутрин не мога от 6 до 8, да речем? newsm78

Не можеш!  Mr. Green
Очаквайте през лятото форумът да се залее с теми от рода на: "Ама тези софиянци защо така смърдят????" или "ПОМОЩ!!!!!!!!!! СОФИЯНЦИ, ВЪРВЕТЕ СИ!!!!!!! ОМИРИСАХТЕ НИ СЕЛОТО!!!!!!!!!!!!!!"  Laughing
Виж целия пост
# 13
И сутрин не мога от 6 до 8, да речем? newsm78

Не можеш!  Mr. Green
Очаквайте през лятото форумът да се залее с теми от рода на: "Ама тези софиянци защо така смърдят????" или "ПОМОЩ!!!!!!!!!! СОФИЯНЦИ, ВЪРВЕТЕ СИ!!!!!!! ОМИРИСАХТЕ НИ СЕЛОТО!!!!!!!!!!!!!!"  Laughing

ти пък
ще миришат само семейства с дете от петокласник нагоре
щото докато станат петокласници, някой ще трябва да седи вкъщи да ги отглежда
иначе - глоба 2000

Виж целия пост
# 14
И сутрин не мога от 6 до 8, да речем? newsm78

Не можеш!  Mr. Green
Очаквайте през лятото форумът да се залее с теми от рода на: "Ама тези софиянци защо така смърдят????" или "ПОМОЩ!!!!!!!!!! СОФИЯНЦИ, ВЪРВЕТЕ СИ!!!!!!! ОМИРИСАХТЕ НИ СЕЛОТО!!!!!!!!!!!!!!"  Laughing
Joy tooth
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия