Тайната на перфектната кожа - 2

  • 90 051
  • 400
Всеки мечтае за перфектна кожа - тук може да споделяме нашите тайни за постигането й   Hug

OCM (Oil Cleansing Method) - Всичко за маслената баня (благодаре … на Myriad Canaan)


Тайната на перфектната кожа - 1
Виж целия пост
# 1
Първа! Crazy
Виж целия пост
# 2
2.  Blush
Виж целия пост
# 3
Игуанка, благодаря за новата тема!  Hug

Хайде да се разпиша и аз. От известно време се каня да редувам почистването с масла с контрастни компреси за лице. От години всеки ден правя контрастен душ на цялото тяло и ми се отразява супер добре. Повишава кръвообращението, стяга кожата и като цяло много освежава и вдига тонуса. Не мога да си представя да се изкъпя, без да завърша с леден душ. Толкова съм се пристрастила в „живващото” му действие. Има ли и други почитатели на контрастните душове?
Ето ги и компресите за лице за любителите на натуралната домашна козметика:

"Компреси с билки на лицето
Компресите са отлично козметично средство при уморени, повехнали, лошо кръвоснабдени и сухи кожи. Те действат превъзходно и на мазните, мръсни и широкопорести кожи. Горещите компреси размекват роговия слой, почистват порите и подобряват кръвообръщението и лимфооттичането. Студените компреси освежават, тонизират и успокояват възпалената кожа.

Прибавянето на билки увеличава възможностите на компреса за почистване и освежаване на кожата, за свиване на порите и разширяване на кръвоносните съдове. Те са твърде полезно, лесно достъпно и евтино средство за домашната козметика. Билките имат епителотонично, противовъзпалително, антисептично, противосърбежно и дезинфекционно действие.

Необходимо е за де познава действието на различните билки и в зависимост от случая да се подберат подходящите видове. Ето действието на някой от най-често прилаганите билки в козметичната практика:


листа от роза - тонизират, изглаждат и успокояват всякакъв вид кожа;

невен - действа успокояващо, протововъзпалително, противосъборейно и дезинфекционно. Притежава и лечебни свойства. Прилага се при всякаква кожа, най-вече при мазна;

жълт кантарион - чисти, изсветлява и освежава кожата. Има епителотонично и лечебно действие, прилага се при мазна, груба и нечиста кожа;

копър - действа изглаждащо при суха, грапава и лющеща се кожа;

магданоз - действа противовъзпалително, успокояващо и подобряващо кръвообращението, полезен е при неспокойна и свръхраздразнима кожа;

мента - действа стягащо, прилага се при мазна, нечиста и широкопореста кожа;

мащерка - стяга и чисти порите, регулира мазната секреция, прилага се при нечиста и възпалена кожа;

маточина - действа освежаващо при вяла, застаряваща и отпусната кожа;

лайка - изсветлява, почиства, успокоява и действа противовъзпалително при всички видове кожа;

липа - подобрява кожната обмяна, почиства кожата, като я освобождава от токсичните продукти на обмяната чрез изпотяване, добра е за всеки тип кожа, особено с комбинация с лайка;

хвощ - стяга и свива порите, прилага се при комедони (черни точки), лишеи и екземи.

За да се използват за компрес, от билките са прави запарка. за целта шепа билки (две пликчета готов чай) се заливат с една чаша кипяща вода и се оставя да се запари 10 минути. Една кърпа се потапя в горещата отвара, изцежда се и се полага на лицето. Оставя се да престои 5-6 минути. След това се поставя втора кърпа, напоена със студена вода, в която има лед. Тя се оставя 3-4 минути. Тази процедура се повтаря 3 пъти. След нея умората изчезва от лицето - то става свежо, розово и леко набъбнало.

Тази процедура не бива де се прави при "червена кожа", при "червени жилки", при суха и чувствителна кожа, при раздразнена и възпалена кожа. При такива кожи се препоръчват компреси с хладка билкова вода, която ги успокоява, освежава и овлажнява."
Виж целия пост
# 4
Записвам се да следя темата, защото постигането на перфектно изглеждаща кожа ми е мечта..Винаги съм искала, просто след сутрешен тоалет да сложа само крем и да изляза така, но за съжаление не съм от щастливките. Между другото как се справяте с малките пъпчици по раменете и деколтето през зимата, дали не е от това, че кожата не може да диша така добре, заради зимните дрехи? За всички тук   bouquet
Виж целия пост
# 5
И аз ще се включа в новата тема  Heart Eyes Благодаря на Игуанка   bouquet

За почитателките на маслата, ще споделя един двуфазен почистващ лосион, който изпробвах преди време и съм споменавала няколко пъти във форума, все положително - масло по избор и розова вода (20мл. масло+100мл розова вода). Аз ползвах масло от жожоба. Перфектно почиства грим, дори водоустойчив  Peace И е напълно натурално  Grinning Взех тази рецепта от листовка на маслата Икаров.

letsgo заинтригува ме с контрастните душове. Правила съм си лятото, много е приятно наистина, но сега, през зимата направо не си го представям, имам чувството че ще умра, ако пусна студената вода  ooooh! Та ми се прииска да те питам - свиква ли се наистина толкова, че да не ти е неприятно дори през зимата?

Редактирах количествата, вчера съм сбъркала, извинете  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Вчера изпробвах и аз маслената баня.Моята кожа е проблемна.Напарих си лицето на парна машина.Използвах масло от гроздови семена.Но ми се налагаше да намокрям кърпата не през минута ,а може би 10-15 сек.Просто много бързо изстиваше на лицето.И така направих 5 пъти(май трябваше повече Thinking).И като се изполях със студена вода усетих ,че маслото не е попило.После сложих маска с хума и термална вода.Доволна съм от маслената баня Peace,защото усетих ,че порите са почистени и освен това черните точки на носа бяха значително почистени и не личаха Crazy.Само се чудя колко пъти е уместно да я правя newsm78
Виж целия пост
# 7
Вивиан, когато ползвам грим и аз го свалям с някакво масло, обикновено зехтин или бадемово. След това минавам с тампон, напоен с розова вода. След малко, обаче ще пробвам твоя начин.   bouquet

А зимата ми е любимият сезон за контрастните душове. Лятото водата не е толкова студена. В момента като стоя по-дълго под студената вода дори започва да боли от студ, но на мен това ми харесва. Мъжът ми, който по принцип не е зиморничав, мисли, че съм луда.  Crazy Като изляза от банята, обаче мога да се разхождам по бельо поне половин час, без значение колко градуса е в стаята. Толкова ми кипва кръвта.
В началото сигурно ще е голям шок, за който не ги е правил. Вече не помня как съм ги понесла в самото начало, защото беше страшно отдавна.
Мазохистични или не, контрастните душове като цяло са много полезни /за здравите хора, разбира се/. Имат си и техника. Започва се отдолу нагоре, от вън навътре и от дясно на ляво. Например първо се облива външната страна на десния крак, после вътрешната. Продължава се по същия начин с левия крак, ръцете, корема, гърдите, лицето. Аз и косата си мия накрая със студена вода, но не смея да го препоръчвам.
Виж целия пост
# 8
Лицеви гимнастически упражнения:
http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=244&cat=3
http://www.malkitaini.com/index.php?m=2377

10 упражнения срещу уморени очи:
1. “Пеперуда”. Мигайте често с мигли. Пред монитора забравяме да мигаме често с очи, а това вреди на зрението.
2. “Нагоре-надолу”. Задръжте главата в изправено положение и гледайте право пред себе си. Бавно вдигнете поглед към тавана, задръжте го за няколко секунди, после бавно го преместете към пода и също го задръжте. Главата трябва да остане неподвижна.
3. “Махало”. Главата е в изправено положение. Погледнете наляво, а после бавно преместете погледа надясно. Главата е неподвижна - работете само с очи. По време на упражнението наблюдавайте състоянието на мускулите на очните ябълки - те не трябва да се пренапрягат.
4. “Осморка”. Гледайте пред себе си и мислено си представете хоризонтална осморка (или знака за безкрайност) с максимален размер и плавно я опишете с очи. Повторете упражнението няколко пъти в едната посока, а после в другата. След това започнете да мигате по-често.
5. “Циферблат”. Представете си голям циферблат със златист цвят. Учените смятат, че именно този цвят способства за възстановяването на очите. Правете кръгови движения с очните ябълки, като се стремите да запазите главата неподвижна.
6. “Молив”. Вземете молив в дясната ръка и я изпънете, като издигнете молива на нивото на очите. Гледайте върха на молива и бавно движете ръката наляво и надясно, като следите предмета с поглед.
7. “Прекрасното далеч”. Приближете се до прозореца и погледнете в далечината, после върха на носа си. Този преход тренира очния мускул. Повторете упражнението няколко пъти.
8. “С широко затворени очи”. Затворете очи и се опитайте да опишете с тях въображаем кръг, след това хоризонтална осморка, а след това кръст.
9. “Жмичка”. Няколко пъти силно присвийте очи, а после ги затворете и постойте така 20-30 секунди.
10. “Масаж”. На ушите се намират огромен брой точки, чрез които може да се въздейства на един или друг орган. По този начин, като стимулираме долната месеста част на ухото, непосредствено влияем на зрението.
Виж целия пост
# 9
Хайде и аз тук Wink Страхотна тема newsm10
Виж целия пост
# 10
запис - страхотна тема Peace
Виж целия пост
# 11
♥ iguanka ♥    bouquet
Виж целия пост
# 12
Когато почиствате грим с масло, не ви ли люти на очите?
Аз правих маслената баня с масло от жожоба, но не съм много доволна. Така че рецептата за двуфазния лосион ми е добре дошла, за да оползотворя остатъка от маслото.
Най-накрая намерих в Русе масло от карите и нямам търпение да го пробвам. Само че е на Икаров. Това  проблем ли е?
Виж целия пост
# 13
Не мисля,че е проблем маслото от карите да е на Икаров.Аз също доста обиколих докато го намеря.
Виж целия пост
# 14
Полезна темичка сте направили, момичета. Laughing  bouquet
Много имам да ви чета. ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия