Как се гледа на кърменето на обществено място, там където живеете?

  • 5 952
  • 92
Това НЕ Е тема "за" и "против" кърменето.
Интересува ме как обществото възприема кърменето на публично място, а не как вие лично го възприемате. Напоследък ми се наложи да правя проучване по темата и се натъкнах на много неочаквани за мен позиции и реакции от обществото и ми е интересно как стои този въпрос при вас  Wink .
Ще съм благодарна на тези, които имат впечатления от САЩ да посочват щата, за който става въпрос  Peace .
Виж целия пост
# 1
За Белгия - като най-най-нормалното, хубаво и важно нещо на света  Peace
Кърмят майките под път и над път, на никого не прави впечатление, съвсем нормално е  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
И за Франция е нормално (впечатления от големите градове). В Париж съм виждала да кърмят в градинки, кафенета, търговски центрове...
Виж целия пост
# 3
Швейцария - най-нормалото и естественото нещо...никой не се притеснява да нахрани детето си на обществено място Grinning
Виж целия пост
# 4
Хм, да не ме лъже паметта  newsm78, но в Италия бяха изгонили жена от един бар заради такова "неприлично поведение" на обществено място  ooooh! някъде преди 3 години го гледах по новините. За Рим ставаше въпрос ако не греша.
Виж целия пост
# 5
В Канада нямам много наблюдения защото на адски много места има стаички за това но преди време имаше скандал и мамите щяха да правят публично кърмене в един магазин защото персонала беше помолил една мама да накърми детето си в съблекалнята а не публично. Има обаче доста мами които практикуват и никой не им обръща внимание.
На френското летище - може и да има стаичка за кърмачки ама аз не я намерих и персонала не знаеше за такава - като така аз си кърмих на пейките и никой не изглеждаше скандализиран или да му прави въобще впечатление.
В България - кърмя аз в ресторант покрита с тънка но непрозначна пелена - минава сервитьорката и задава въпрос "вие винаги така ли се приспивате?" отговарям "не - храним се" - смут в природата и душата на сервитьорката която започва да се извинява - явно е срамно да се храниш в ресторант  Wink
Виж целия пост
# 6
Холандия- никой не се впечатлява от такова гледка, съвсем нормално си е.
Виж целия пост
# 7
В Израел кърмят на обществени места. На места с религиозно население има възмутени, но сред светските хора се възприема като нещо нормално... (има различия, де...)
Виж целия пост
# 8
Като два пъти кърмила, го приемам за нормално, макар че рядко засичам публично кърмещи майки тук (югозападна Флорида). Стига да е дискретно, не би ме подразнило.

Спомням си, че много се шумеше през 2007г.  около един инцидент с кърмеща майка в
Applebee’s. Доста протести имаше тогава в цялата страна.


Много е относително да се пита, как обществото приема кърменето напр., но ако законът е донякъде израз на общественото мнение, ето част от флоридския

Fla. Stat. Ann. § 383.015
1993 Fl. ALS 4; 1993 Fla. Laws ch. 4; 1993 Fla. HB 231

The breast feeding of a baby is an important and basic act of nurture which must be encouraged in the interests of maternal and child health and family values. A mother may breast feed her baby in any location, public or private, where the mother is otherwise authorized to be, irrespective of whether or not the nipple of the mother's breast is covered during or incidental to the breast feeding.

Fla. Stat. 800.02, 800.03, 800.04

Statute language omitted. These statutes exclude breastfeeding from various sexual offenses, from the definition of an unnatural and lascivious act.
Виж целия пост
# 9
Клеърет, хвърли поглед на първите постинги на блога ми, ще видиш една дискусия по повод инцидент в един от моловете. Бяха се разбунили духовете и аз дадох трибуна на майките, които обсъждаха в Крейгслист.

Аз лично кърмих в ПА и в НЙ. Смятам, че много голяма част от хората не са готови да приемат и не приемат кърменето. Случвало се е да ме гледат накриво, веднъж охраната в един мол дойде да ми направи забележка като " ми напомни", че има стая за кърмене, на която аз им "напомних" да идат и да погледнат опашката от 10 колички пред стаята. Казах им, че няма да държа детето си гладно, само защото на някой не му харесва, че не храня детето си от бутилка. Искам да подчертая, че съм кърмила САМО в слинг, през който никой абсолютно нищо не би видял, но е факт, че се знае какво правиш, дори и без да се вижда.
Спомням си колко възмутена  бях тогава, защото майките могат по всяко време и на всяко място да набутват бибероните в устите на бебетата си, без да се смущават от формата или големината на биберона, който наподобява зърно, но на мен ми направиха забележка, защото аз кърмех бебето си изцяло закрито под слинга.
Въпросната случка се случи в Мол в ПА.
Никога не съм се притеснявала да кърмя където и да било. По-голяма част от хората въобще не са разбирали какво правя, друга част са ме гледали одобрително, трети демонстративно са ставали от съседна маса в кафене, при положение, че съм кърмила абсолютно скрито. Ще пусна снимка дори за да не съм голословна, но ако под този дебел плат някой би могъл да каже, че нещо се вижда, значи има рентгенови очи.
В НЙ ми направи впечатление обаче, че по-рядко намирах определени места за кърмене.

Ето това е снимка, на която кърмя Елена:
http://good-times.webshots.com/photo/2010149060078191892hryFnm

За да не ровиш, ето ти и линка:
http://tandoorisjourney.blogspot.com/2007/11/breastfeeding-battle.html
Виж целия пост
# 10
В САЩ едва ли някой ще им направи забележка, но съм била свидетел как мои колеги се възмущават. Спомням си, че започнахме голям спор- кое е правилно и кое не. Възприемат го като невъзпитание. Особено цветнокожите. Това е мое впечатление. Незная дали е миродавно за др щати.
Виж целия пост
# 11
В Торонто жените си кьрмят на публични места без проблем, но според мен има много хора които са против, но не смеят да кажат нищо, защото ще  ги обвинят в дискриминация. Знам един случей, кьдето семейство с бебе са поканени на парти на шефа на мьжа. Всеки пьт, когато жената решава да кьрми, домакинята сьвсем любезно я избутва в една от стаите под предлог, че жената ще се чуства по конфортно. Горката жена е прекарала голяма част от партито вьв вьпросната стая, но за сьжеление не можела нищо да направи заради мьжа си. Сьщо през 50те и 60те години, в Северна Америка повечето жени са хранели децата си с формула и кьрменето не е било препорьчвано. Нищо чудно за много хора от това поколение, кьрменето на публично място да е доста неприемливо. 
Виж целия пост
# 12
досега не съм видяла ни една холандка да кърми на обществено място Rolling Eyes

като кажа, че съм кърмила до година и половина ме гледат  #Crazy и лека усмивчица... Tired

Виж целия пост
# 13
За Белгия - като най-най-нормалното, хубаво и важно нещо на света  Peace
Кърмят майките под път и над път, на никого не прави впечатление, съвсем нормално е  Simple Smile

Абсолютно същото е и в Нова Зеландия.
Виж целия пост
# 14
Норвегия - напълно нормално явление, кърми се навсякъде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия