Какъв пастет?

  • 23 315
  • 49
Здравейте, момичета!
Кажете кои пастети са добри и с възможно по-малко буклуци в тях. Досега пастет вкъщи не се купуваше, но Криско започна често да споменава за филийка с пастет.
 
Виж целия пост
# 1
приготви си сама- не е трудоемко, моите деца умират за ето този

Пилешки пастет

Виж целия пост
# 2
Мммм Марабу, звучи супер! А колко горе-долу издържа в хладилник? И дали мога да си направя консерви?  Thinking
Виж целия пост
# 3

Ето и рецептата на desi_minkova. Голяма вкусотия е! И малко допълнителни разяснения.
Виж целия пост
# 4
ето и този Пастет от птичи дробчета.

Затваря се в бурканчета - малки, че по-удобно, варят се 1 час и се използват до 6 месеца.
Правят се в студено време, като сега.
Виж целия пост
# 5
Мммм Марабу, звучи супер! А колко горе-долу издържа в хладилник? И дали мога да си направя консерви?  Thinking

ами не знам  newsm78
 при нас не издържа повече от 1 седмица в хладилник, тъй като съпруга ми и синът ми са големи фенове на пастета  Simple Smile
Може би както Пепи е писала също могат да се приготвят.
Виж целия пост
# 6
Това е моят пастет:
250 гр. свински черен дроб;
1,250 кг шарено свинско месо /месо и сланина/
200 мл прясно мляко /сварено/
4 яйца /разбити/
1,5 кибритени кутийки сол
черен пипер /смлян/

Дроба и месото се мелят два пъти в месомелачка на много ситно - става кашесто подобна смес, смесва се с останалите продукти и се разбива всичко много добре /по възможност с миксер/. Пълнят се малки бурканчета и се варят 3 - 4 часа. Изтрайва дълго време. Когато отворя бурканчето, преди употреба разбивам пастета с вилица. Отвореното бурканче не бива да престоява повече от 2 дни в хладилника!

Ако искате по-голямо количество консерви, ето:
2 кг черен дроб
5 кг шарено свинско месо
1 л. прясно мляко
15 яйца
по 1 заравнена кибр.кутийка сол на 1 кг месо
1 пакетче смлян черен пипер.
Технологията на приготвяне е същата.
Виж целия пост
# 7
А сега се сетих за един много бърз пастет от пилешки дробчета:
в 25 гр. краве масло, на тих огън запържвам 225 гр. пилешки дробчета, после разбивам на пюре със 100 г размекнато масло, добавям сол и черен пипер.
 А лесен пастет се прави от сварено месо, смляно или претрито през цедка /зависи от месото/, разбъркано с краве масло в съотношение 50:50, сол и черен пипер. Ако ви се струва много маслото, сложете по-малко. Към месото може да се добави и сварен дроб и по желание - портокалов или лимонов сок.
Има много видове пастети, които може човек сам да приготви, без да се страхува, когато купува съмнителни, със странен, гаден вкус продукти на родната ни хранителна промишленост.
Виж целия пост
# 8
Ако все пак решиш да купуваш - детският на Янев е много хубав. Аз купувам на Кало от него.
Виж целия пост
# 9
мъжът ми обича подобни неща, може да му направя...
не става ли мазно с толкова много масло  Thinking, ще ми мрънка после Mr. Green

нямам блендер - мога ли с пасатора да пюрирам или е твърде гъсто?
Виж целия пост
# 10
Вкуснотия!
Толкова обичам пастет,а баба го правеше домашен и направо си облиизвах пръстите Simple Smile
Значи е време и аз да направя и да си го сложим в бурканчета!Огромно благодаря за рецептите! Simple Smile Simple Smile
А към авторката-на Янев май са най-читави,ако може да се каже такова нещо за купешки пастет..по-скъп е малко от другите,може би затова.
Виж целия пост
# 11
И моите деца обичат пастет, купувам на Тандем ето този
Виж целия пост
# 12
На Тандем всичките им неща са добри  Peace
Иначе вкъщи купуваме патешки или гъши пастет. На другите нямам много вяра  Confused
Виж целия пост
# 13
без фламбиране получава ли се пастета на деси микова?
Че нещо тази процедурка не я владея  Thinking
Виж целия пост
# 14
Аз много обичам пастет. Купувам на фирма Hame--харесвам само Лукс с печено месо. Другите са ми някак будкави. Но нямат боклуци в тях.

http://www.hame.cz/bg/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия