Детска кухня на 8мес. Редно ли е?

  • 3 554
  • 52
Знам, че в София повечето детски кухни са за деца над 10м. В провинцията обаче съм чувала за детски кухни от 6месечна възраст. Там какви ли храни дават???
Имам момиченце на 2г. което не си яде храната от кухнята, затова напоследък се чудя дали да не я давам на малкия - 8месеца. Преди ден два го захраних продукти съдържащи глутен (ако това има значение). Така или иначе повечето манджички са с ориз и зеленчуци, което той и без това си хапва. Малко по на едро са нарязани зеленчуците, но пък аз мога допълнително да ги пасирам у дома.
Десерта съм питала, че го правят с адаптирано мляко. Дали да му го дам???
Виж целия пост
# 1
Според мен можеш да му даваш ДК, щом вече е захранен с тези храни, с които готвят. Дай му да опита за да разбереш дали ще му хареса. Това,че храната е нарязана малко по-едро е добре по принцип, нали след 10-11 месец децата трябва да минат на т.н. преходна храна, която е точно едро нарязана или намачкана, а не пасирана.
Щом десерта е с адаптирано мляко, е окей според мен.
Виж целия пост
# 2
Според мен няма проблем да даваш ДК на 8 месечно дете Peace
Виж целия пост
# 3
Аз съм чувала за ДК в провинцията от 4 мес  Shocked (по-конкретно в Сливен)! Но тези кухни мисля, че се водят млечни...
И аз като авторката имам подобни въпроси, защото кухнята, към която съм се ориентирала, дава храна от 1 год., а аз бих искала да започна взимането, когато малката навърши 10 мес. Дали е редно това? В смисъл дали не избързвам?
П.П. Извинявам се на авторката, че задавам въпроси в темата й, но май едно и също ни интересува  Peace
Виж целия пост
# 4
О, да, за от 4 месеца и аз съм чувала  ooooh!
Можеш да му даваш, да, пасирани са ок за него.
А отделно - кухните не работят с адаптирано мляко  Wink
Виж целия пост
# 5
В Русе има детска млечна кухня и е за деца навършили 5 месеца.
Менюто е много разнообразно и съобразено с различните възрасти. Почва се със зеленчуково пюре и кисел. След това зеленчуково и месно пюре и кисел. Супа, пюре и крем. И храна на много финни парченца.
В ДМК не използват АМ, а нискомаслено прясно краве мляко.
Виж целия пост
# 6
Ами тези най - малките кухни предлагат зелнчуково пюре или супа и кисел. Няма застройки, яйца и т.н.
А пък щом е 2 годишно голямото ти дете значи кухнята е друга - от тези с 3 ястия и за нея не мисля, че е подходяща за 8-месечно бебе - мисля че са доста тежки храните (но това го мисля на база нашата кухня - незнам във вашия град как е)
Виж целия пост
# 7
Има кухни и от 4 мес. Дават плодови и зеленчукови пюрета. Няма лошо в кухнята стига да е съобразена за определената възраст. Определено храна за 2 год дете не можеш да даваш на 8 месечно. Но ако кухнята е за 8 мес може.
Виж целия пост
# 8
Ами във Варна ДК е от 10 месеца.За тази възраст предлагат ,първа група-храна съобразена с месеците им.Аз обаче записах малкия на ДК след навършени 11 месеца.
На за "редно ли е"-преценяваш само ти!!!
Виж целия пост
# 9
Ами във Варна ДК е от 10 месеца.

Позволи ми да не се съглася с това  Peace Кухнята във Варна е от 6 месеца...и изобщо досега не се искаха документи за навършени месеци на детето, т.е. може да дадеш от кухнята и на 3 месечно бебе.
На 8 месеца няма причина да не може да запишеш детенце на кухня, освен ако не е захранено с всичко, което би трябвало да се включи до годинката. Специално в нашата кухня слагат прясно мляко, но явно във вашата кухня не е така Simple Smile Незнам дали на 8-месечно бебе е уместно обаче да му даваш храна за групата, в която е кака му...Някак не ми се струва подходящо. Храната е добре да си отговаря на месеците, за които е приготвена, тъй като са включени правилните храни и начина на обработка на храната е най-подходящ. Синът ми е записан 2-ра група на кухнята и им дават храни, в които има запържено, което е неправилно да се дава дете под годинката.  Peace

dudley, много доволна и изненадана останах от русенската кухня. Преди няколко месеца детето ми беше в Русе за няколко дни и си омиташе всичко (което тук във Варна по принцип никога не прави Wink ) А и факта, че групите са повече...абе много, много ми хареса тамошната кухня Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Радвам се, че ви се е усладило. Но аз сега разбрах, че и русенската ще бъде вече след 10 месеца. Ще се изисква и бележка от личния лекар за режима на хранене на детето.
Виж целия пост
# 11
Радвам се, че ви се е усладило. Но аз сега разбрах, че и русенската ще бъде вече след 10 месеца. Ще се изисква и бележка от личния лекар за режима на хранене на детето.

Да, от 16-ти и тук ще е така...явно така ще е навсякъде  newsm78
Виж целия пост
# 12
Редно е Peace
Синът ми го записах на млечна кухнщ на 5м Peace
Виж целия пост
# 13
Моето мнение е че трябва да се дава от детската кухня след 1 годинка,но мисля че и след 10-и месец не е проблем но не и преди това  Peace
Виж целия пост
# 14
Според мен не е редно, ако в  кухнятата готвят с белтък и обикновено прясно мляко. Доста рано е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия