Frisolac 2 до 24 часа в хладилник ?

  • 1 410
  • 15
В момента захранвам с пюрета и дохранвам с мляко и понякога ми се случва да ми остане по около 100 мл АМ .Докато давах фрисолак 1 не му мислех толкова , защото каквото останеше от млякото директно го изхвърлях . Но на кутията на фрисолак 2 пише , че може да се съхранява до 24 часа в хладилник , което леко ме учуди. Въпросът ми към вас е дали мога да го запазя поне за 2-3 часа до следващото хранене , някоя от вас правила ли е нещо подобно ? Моля да ми споделите вашия опит.
Благодаря
Виж целия пост
# 1
А не е ли по-добре да му правиш по малки дози АМ?Виждаш колко пюре изяжда и преценяш долу-горе колко мляко да додадеш.
Не съм много веща по въпросите с АМ,щом пише на кутията може и така да е,но ми звучи странно при все,че на млеката на които съм попадала пише да се консумират не повече от час след приготвянето им. Thinking
Виж целия пост
# 2
Ти направо ме хвърли в джаза:).И ние пием същото мляко, но досега никога не съм виждала, да пише такова нещо. Явно не съм чела всичко. Сега ходих да взема кутията и да наистина пише така, но отдолу пише изхвърляйте остатъците от предишни хранения. Нещо има противоречие според мен. Че то е ясно, че детето не яде на 24 мляко. Не съм пробвала до сега, защото моята дъщеря изпива почти всичко или остава 30-40 грама, които изхвърлям. Ние вече сме се захранили, но като се захранвахме аз и доправях до 150гр. мляко. В смисъл ако е изяла 30 грама пюре и правя още 120 мляко и тя го изпиваше. Много съм учудена, но честно казано аз не бих рискувала да го съхранявам толкова време (24 часа) в хладилник. Ти си прецени. Успех със захранването! Скоро като се захраните с цяло пюре няма да имате тоя проблем.
Виж целия пост
# 3
Така пише на кутията, да. Значи може. А можеш и да правиш по-малки дози.
Виж целия пост
# 4
След като бебето е пило от него не бих съхранявала и 1 час.Предполагам става за направено мляко от което не е пито.
Виж целия пост
# 5
аз също не бих дала мляко което вече и използвано.прави по-малки дози Peace
Виж целия пост
# 6
аз също не бих дала мляко което вече и използвано.прави по-малки дози Peace
smile3521
Виж целия пост
# 7
Мляко от което веднъж е пито, трябва да се изхвърли! Съхранява се в хладилник мляко, което е предварително приготвено без да е консумирано от него.
Виж целия пост
# 8
Не съм съхранявала приготвено мляко-хвърлях го
Виж целия пост
# 9
Благодаря , но нямам нужда от отговори от типа на
Не съм съхранявала приготвено мляко-хвърлях го
По - скоро се интересувам от отговори на хора ползвали това АМ , но както и да е....
За да ме разберете по - точно  ще ви дам пример с днешното ни меню : в 12 часа детето ми изяде 1 зеленчуково пюре 125 гр , приготвих му 70 мл АМ , но той не искаше да го изпие .  Ако наистина млякото може да се съхранява по- дълго защо да го изхвърлям ( не става въпрос за мялко , от което е пито ) ?
От 9 дни се храни с фрисолак 2 и хранителния режим тотално се промени , постоянно ми се налага да хвърлям АМ.
Може ли това да се дължи на факта , че захранването ни съвпадна с преминаването от фрисолак 1 на фрисолак 2 ?
Видно е , че детето се наяжда достатъчно и само с пюре , но тук ми изниква и другия въпрос не се ли намалява драстично количеството мляко , което се приема ?
Много ми е объркан пост-а , за което Ви се извинявам , ако някой има идеи да ги сподели , моля .
Виж целия пост
# 10
Естествено е, детето да пие много по-малко мляко, след като си захранила, и си изяжда прилично количество пюре. Така, че най-вероятно е съвпадение. Но, възможно е и 2-ката да има малко по-различен вкус, и на бебето да му е нужно време да си привикне към него. Щом те притеснява , че количеството на млякото в менюто му намалява, слагай от него в сух вид, във всичко подходящо. Плодови, зеленчукови пюрета и безмлечни каши. На моето бебе, винаги прибавях в зеленчуковите пюрета, по 3-4 мерителни лъжици АМ.
 Ако от млякото не е пито изобщо, можеш да го съхраниш няколко часа в хладилник, но ако е пило детето, макар и съвсем малко, остатъка се изхвърля. Не мога да ти дам източник на информация, но знам, че от слюнката, попадат някакви бактерии, които правят млякото негодно за пиене, ако престои.
Виж целия пост
# 11
Ти направо ме хвърли в джаза:).И ние пием същото мляко, но досега никога не съм виждала, да пише такова нещо. Явно не съм чела всичко. Сега ходих да взема кутията и да наистина пише така, но отдолу пише изхвърляйте остатъците от предишни хранения. Нещо има противоречие според мен.
Няма противоречие, така си е. И аз питах лекар. Имат предвид, че направено мляко може да се съхрани в хладилник до 24 часа, след което да се извади и да се даде на детето. Но ако детето е пило от млякото трябва да се изхвърли, защото се появяват бактерии.
И на мен ми се видя чудно. Но лекаря ми каза, че той като ходел на семинари в чужбина, имало такива, които съветвали майките да правят млякото за 24 часа, например 8 бутилки за новородено, да го слагат в хладилника и после само топлят и дават на детето.
Виж целия пост
# 12
може,но аз изхвърлях всичко
Виж целия пост
# 13
Цитат
приготвих му 70 мл АМ , но той не искаше да го изпие .

Добре де,ти как разбираш че не иска да го изпие?Нали му даваш биберона,то да речем отпива глътка-две и отказва повече.По биберона и в млякото със сигурност вече има бактерий нормално обитаващи устната кухина,но в хранителна среда като млякото настъпват други процеси с тяхна помощ.Другият вариант е  бебето само докато види бутилката и ти дава сигнал че няма да стане това което си намислила.... Wink Е тогава вече може и да си го съхраниш в хладилник.
Виж целия пост
# 14
Цитат
приготвих му 70 мл АМ , но той не искаше да го изпие .

Добре де,ти как разбираш че не иска да го изпие?Нали му даваш биберона,то да речем отпива глътка-две и отказва повече.По биберона и в млякото със сигурност вече има бактерий нормално обитаващи устната кухина,но в хранителна среда като млякото настъпват други процеси с тяхна помощ.Другият вариант е  бебето само докато види бутилката и ти дава сигнал че няма да стане това което си намислила.... Wink Е тогава вече може и да си го съхраниш в хладилник.

Само като види шишето с мляко и започва да си върти главата и да ми бута ръката , така разбирам , че не иска и не го насилвам .
Явно ще трябва да изчакам няколко дни и да видя как ще се промени хранителният му режим .
Чисто и просто се притеснявам от това дали детето приема достатъчно мляко .А преценя , че приема малко и аз ще започна да добавям в пюретата .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия