Поддържате ли отношения с предишната му съпруга?

  • 2 388
  • 24
Повод за пускането на темата е наскорошния разговор със свекър ми. Той иска от мен да водя едно дело (за апартамент) заедно с бившата жена на мъжа ми (майка на първото му дете). Жената е симпатична и сигурно бихме се разбирали много добре в друга ситуция. Контактите са ни ограничени, при взимане и връщане на детето или друго, свързано с детето. Дотук добре, нямам против, но се замислих. Родителите на мъжа ми са разведени отдавна и си имат следващи бракове. Откакто сме женени всички празници аз се изчеквам - празнува се по два пъти, защото първата и втората жена на свекър ми не се понасят и не искат да чуват една за друга, камо ли да седнат на една маса, та аз съм принудена всеки рожден ден да го организирам поне два пъти за роднини, отделно и за приятели, та ми стават три пъти .... Всяка Коледа/Нова година/ Великден - ако сутринта сме при едните, следобяд сме при другите и всеки е обиден ... Дори да реша да празнуваме в къщи, бабите пак се обиждат, отделно така лишавам децата си от присъствието им, ама какво да правя?!
Та приех да водим делото с бившата съпруга, но се чудя аз ли съм нещо в грешка или мен ме правят на луда...
Споделете как е при вас и как се оправяте в подобна ситуация.
Виж целия пост
# 1
Аз нещо не разбрах...май... Thinking
За какво дело изобщо става въпрос?
...и какво точно иска дядото от тебе?
Виж целия пост
# 2
Не мислех, че това е важно - дело за установяване собствеността на един апартамент, който е бил негов и който той обеща пред двете ни, че ще дари на децата ни. На него не му се занимава с адвокати и явявания пред съда, а и не му се плащат разходите по адвокати, затова става въпрос - прехвърли топката на бившата си и настояща снаха. Аз повече говоря за общуването, не за делото
Виж целия пост
# 3
Не мислех, че това е важно - дело за установяване собствеността на един апартамент, който е бил негов и който той обеща пред двете ни, че ще дари на децата ни. На него не му се занимава с адвокати и явявания пред съда, а и не му се плащат разходите по адвокати, затова става въпрос - прехвърли топката на бившата си и настояща снаха. Аз повече говоря за общуването, не за делото
А бабите са против, така ли?
Виж целия пост
# 4
Не поддържам отношения с бившата съпруга на мъжа си, защото не я познавам. По принцип такова общуване не би ме притеснило. Ако той има дете от предишния си брак, мисля, че е съвсем нормално, цивилизовано и зряло поведение, още повече-ако имате общи интереси. Не виждам нищо притеснително.
Виж целия пост
# 5
Напълно нормално ми се вижда. Аз съм бившата, бившият ми мъж не е женен, но живее с приятелката си и понеже заради детето с татко му сме си свързани до дупка, по-лесно ми е да съм приятелка с нея, отколкото да я мразя или да се правя, че я няма.
Правилно си постъпила  Peace
Виж целия пост
# 6
Ако беше нормална. ДА
Виж целия пост
# 7
А тя ненормална ли Е?
Виж целия пост
# 8
Аз съм бившата, бившият ми мъж не е женен, но живее с приятелката си и понеже заради детето с татко му сме си свързани до дупка, по-лесно ми е да съм приятелка с нея, отколкото да я мразя или да се правя, че я няма.


Това ми хареса. thumbsup
Виж целия пост
# 9

Е как бе, ти не знаеш ли, че всички бивши сме откачалки  Joy

mimoza04Hug

Виж целия пост
# 10
За бившите жени не знам, но бившата тъща на мъжа ми верно е откачалка. Пази боже от такива хора
Виж целия пост
# 11
Аз съм и бивша съпруга, а в същото време мъжа ми си има бивша жена.
Втората жена на бившия ми мъж не съм я виждала,  даже не знам как се казва. Контакти с тях никакви и така си ме устройва.
С бившата на настоящия ми мъж, много се разбираме  Mr. Green съскаме си взаимно, а като се видим по улицата, аз поздравявам бодро, бодро, а тя ме отминава също толкова бодро - без вопъл или стон.
Е какво да се прави явно няма да стана приятелка с ни една от двете. То си зависи от човека де.
Виж целия пост
# 12
Е как бе, ти не знаеш ли, че всички бивши сме откачалки  Joy
hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 13
Да, поддържаме отношения с нея и аз и мъжа ми. То тяхното е било някаква младежка любов - оженили са на по 19 години и се развели на 20. Нямат деца. Тя е много свестен човек, чувствам я даже малко съпричастна щото мъжа ми не е лесен за съжителстване  Joy Тя сега е омъжена за втори път и се виждаме отвреме на време на по бира с нея и мъжа й. Те също имат бебе, но по - голямо от нашето и ми дава съвети като по - опитна. Интересното е, че моя мъж е приятел с нейния. То всичко си зависи от човека.
Виж целия пост
# 14
Желанието за поддържане на добри отношения трябва да е двустранно, иначе не се получава.
Принципно съм за. Широко скроена съм за доста нестандартни взаимоотношения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия