Въпрос за арника и секцио

  • 5 117
  • 7
Здравейте,

Може ли някой с повече опит от мен в хомеопатията да ми припомни каква беше схемата на взимане на Арника (и каква беше потенцията - имам спомен, че е 200) при предстояща операция цезарово сечение? Вероятно ще ми правят секциото на 16.02. или около тази дата и искам да започна Арниката от утре.

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
За Арниката знам само,че е за травми мила,но 200 не е ли доста голяма потенция?
Съжалявам,че не мога да помогна в момента,но нашата хомеопатка поръча да си имам Арника при положение,че имам две момчета Shocked.
За какво си я пила преди ако не е тайна,прохождаща съм още  относно хомеопатията и ще следя темата ти.
Желая ти успешно раждане,здраво и красиво бебе Peace
Виж целия пост
# 2
Ами преди я пих преди секциото заради операцията - принципно е за по-бързо възстановяване на операционни (вероятно и други порезни) рани... може би в този смисъл травми. А е 200 точно защото е операция, а не рана от падане например, където вероятно може и по-малка потенция. Трябва да потърся, имаше някъде из старите теми в архива... Аз също съм боса в хомеопатията по принцип.
Виж целия пост
# 3
След второто секцио пих Арника, но в потенция 30 СН. Мисля, че беше по веднъж или два пъти дневно. (Ох, много отдавна беше, мозъка не помни добре Blush).
SZA, защо не се консултираш с хомеопат?
Виж целия пост
# 4
Доня Туфина, няма за кога да се консултирам, запълнила съм програмата до края на седмицата, а другата ми е секциото. Трябва тепърва да търся хомеопат, да се виждаме, да говорим... А това поне си го спомням, че е изпитано.

Ще взема да купя потенция 30 тогава... че 200 я няма в обикновените аптеки.
Виж целия пост
# 5
Винаги е по-добре да се консултираш с хомеопат.  Освен Арника има още няколко подходящи лекарства, в зависимост от последиците след операцията. Peace
Виж целия пост
# 6
Здравейте и аз да попита мнещо. Преди 14 дни м ибеше секциото. Днес си купих арника потенция 15. Късно л ие вече да да я вземаи ще има ли някакъв ефект? Проблем л ие ,че кърмя? И по-колко би следвал одневно да вземам?
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 7
Скоро Александър отговори в темата си на въпроса. Конституционалното се определя след задълбочено интервю с хомеопат.

  Здравей Зузи! 

Препоръчвам ти Арника, но само непосредствено след секциото и конституционалното ти хо л-во седмица преди секциото, а ако нямаш предписано такова, Арника 12С (15С) евентуално само веднъж една седмица преди  това.
  Да не се взема Арника в деня на операцията!

  Препоръчани потенции Арника, според мен 12С или 15С - само веднъж една седмица преди секциото и 200С , но ако нямате, тогава 30С, 15С или 12С непосредствено след секциото.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия