Къпана баница

  • 11 838
  • 8
Имам един пакет от готови кори за Къпана баница - 3 бр. листи са. Как да я направя нататък?
Искам да помоля и за идеи какво може да се направи с бланширан патладжан?
Благодаря
Виж целия пост
# 1
За корите не мога да помогна,но с бланжирания патладжан може да направиш мусака.Вместо картофи сложи патладжан,аз често правя така. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
В тази рецепта сам си точиш корите, но може да я използваш от момента в който корите са разточени и до края  Peace

http://az-jenata.com/?page=article&aid=7557
Виж целия пост
# 3
Значи за една баница ще ми трябват 2 пакета кори? Или пък да я направя с един лист по средата...  Thinking Мисля, че един пакет трябва да стига.
Виж целия пост
# 4
По нашия край къпана баница се прави с печени кори  Thinking . Тя ми е любима!
Виж целия пост
# 5
По нашия край къпана баница се прави с печени кори  Thinking . Тя ми е любима!
Точно, тея моите са препечени. По колко листа слагате в една баница? Яйца слагаш ли? А мляко или газирана вода? Срещам различни рецепти
Виж целия пост
# 6
По нашия край къпана баница се прави с печени кори  Thinking . Тя ми е любима!
Точно, тея моите са препечени. По колко листа слагате в една баница? Яйца слагаш ли? А мляко или газирана вода? Срещам различни рецепти
Точно, колко кори слагаме ми е трудно да кажа, но я правим като обикновената. В смисъл ред кори, ред плънка. Плънката е от яйца, сирене и кисело мляко.
Виж целия пост
# 7
Здравей, къпана баница означава че секи лист кора се мокри с вода.

Т.е. като имаш 3 кори - слагаш кора, пръскаш с вода, масалце, плънка и повтатяш. Най отгоре сложи пак масалце и залей с прясно мляко с едно рабито яйце.  Peace
Виж целия пост
# 8
В тази рецепта сам си точиш корите, но може да я използваш от момента в който корите са разточени и до края  Peace

http://az-jenata.com/?page=article&aid=7557
Според мен това е оригиналната рецепта за къпана баница!
Това ни е любимата баница,става мноого вкусна,но изисква доста време на работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия