Обмислям раздяла

  • 8 547
  • 136

Много ми е трудно да пиша, в момента се чувствам много объркана.
В момента съм в чужбина при приятеля ми, мислехме да се ожениме.
Аз живея по принцип в България. Заедно сме от три години, виждаме се на всеки три месеца, аз ходя при него,
защото той има много работа и не може.
Вчера пристигнах при него, той живее на около 10 мин. от автогарата , където аз пристигам. Много пъти сме ходили от автогарата до тях и би трябвало аз да знам пътя, но аз никога не внимавам и откъде да знам как се стига до тях.
Обаждам му се да дойде да ме вземе и той ми заяви, да дойда пеша до тях, нямам багаж, само едно куфарче на колелца, но то не тежи, той ми каза да дойда пеша , защото много го боли корема и е взел хапче обезболяващо и не може да кара кола.
Аз много се ядосах , че незнам пътя, но въпреки това той ме насочваше през цялото време и най накрая стигнах до тях.
Малко по късно започнахме да се караме, и той ми каза че една улица не мога да намеря, а как искам да дойда да живея завинаги при него, че той за нищо не може да разчита на мен, че вече сме били заедно три години, а аз един курс по немски не съм направила и една дума не съм знаела, коеот си е вярно де, ама във бг не ми се занимаваше, винаги си мислех като отида при него и ще го науча езика. И той ми каза, че го е било страх да се ожени за мен, първо искал аз да си намеря работа,
и аз му се развиках, защото все пак бяхме се разбрали първо да имаме бебчета и аз да ги гледам, това и аз да работя, не е ставало на въпрос досега, все пак той е мъжа, а и аз идвам в непозната страна как така ще започна да си търся работа,
на мен винаги ми се е искало да имам деца и да се отдам изцяло на тях.
Сега мисля да си тръгна обратно и да се разделяме, добре ли ще направя. А толкова много го обичам
Виж целия пост
# 1
Да ,добре ще направиш,но не защото той те кара да работиш и ти е заявил,че не може да разчита на теб,а защото ти самата не знаеш какво искаш.Той е мъжът,да,но не трябва ли да може да разчита на съпругата си ?
Според мен е прам първо да иска да се устроите поне малко,да имате някаква сигурност ,поне с някаква работа,доходи,преди да започнете да правите деца.
А ти ако си мислела,че само ще отидеш,ще минеш под венчило и ще стоиш в къщи с децата...не знам,наивно ми звучи.На колко години си ?
Ако си мислела сериозно да живееш там с него,защо поне не си научила езика наистина?След като си имала цели три години на разположение?!Прав е да се притеснява...та ти така дори до магазина не можеш да отидеш  и да напазаруваш,как ще се грижиш и за дете?
Извинявай че съм така рязка,но според мен имаш някакви нереалистични очаквания и мечти,които нямат нищо общо с реалния живот.
Виж целия пост
# 2
Липсва ти инициатива, вероятно това е подразнило приятеля ти. Чакаш на готово - това също.
Виж целия пост
# 3
Според мен, приятелят ти има право да се чувства разколебан за съвместното ви бъдеще. От това, което си писала става ясно, че ти си се оставила по течението..ОК-имаш връзка и знаеш, че ще се жениш и ще имаш бебенца. Незнам на колко години си, но все едно чувам някое 5 годишно момиченце да обяснява какво иска да прави, когато стане голямо.  ooooh!
И какво означава "все пак той е мъжа"??? И "как така ще започна да си търся работа"???? Да, ще си търсиш работа, ще бачкаш и ще помагаш за общото бъдеще на двамата. Да, трудно е, но хубаво лесно няма.
Много неща още исках да ти напиша, но ще обобщя - просто порасни, мило момиче, поемай малко отговорности и не си мисли, че някой е длъжен да се грижи за теб! Мъжете обичат самоуверени жени!
П.С. и научи пътя до квартирата му , само 10 минутно разстояние е bouquet
Виж целия пост
# 4
И защо да се разделяте.Не е ли по добре да помислиш къде бъркаш и как можеш да стопираш тези обвинения.
Не мога да разбера защо като ти е казал истината и ти хукваш да бягаш през глава.
Прибери се в България,тръгни на курс по немски ,стани по дейна,не вярвам момчето да ти го казва за лошо.
Седнете ,поговорете,кажи му че те е наранил,но че ще се постараеш.
Не можем само ние жените да имаме изисквания към мъжете.
След като го обичаш,защо трябва да зарязваш любовта си при първата спънка.
Виж целия пост
# 5
Ох... ами така като си представям, че съм на мястото на мъжа ти  Mr. Green... няма да искам да се оженя за тебе май Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
А той какъв е по националност?
Ако е българин го разбирам, в Германия не всичко се бере по дърветата. Може да не е готов да има семейство и много деца и да се разчита само на неговата заплата.
Според мен, ти трябва да решиш какви компромиси можеш да правиш, и трябва да си наясно че чужбината не е България.
Виж целия пост
# 7
От прочетеното виждам сигурен проблем, който със сигурност не е в теб.  Младежа очевидно е затънал емоционално и очаква някой друг да го измъкне. Не е нормално отношението му и то говори за много неща, но не искам да те разстройвам. По никакъв начин не мога да приема поведението му.  На твое място изобщо не бих се занимавала, мъже, колкото искаш, и сериозни, и отговорни..
Виж целия пост
# 8
Не мисля, че тук е мястото, нито ние сме хората които можем да дадем такъв съвет !!!
Виж целия пост
# 9
На мен пък ми се струва , че добре си нагласила нещата - да отидеш при него , да не работиш , мързи те един език да научиш , не можеш една улица да запомниш ...  Confused Т.е. чакаш всичко наготово .
Ще си имала бебчета - и как по - точно ще ги гледаше в чужда държава , без да знаеш езика и без да можеш и до аптеката да стигнеш примерно ...
Ами и аз да съм на негово място и аз ще се разколебая и ще искам да проявиш малко повече активност и желание , за да устроите заедно съвместния си живот .
Честно казано - не харесвам хора като теб .
Виж целия пост
# 10
Щях да пиша нещо, но гледам Ню ме е изпреварила.
Винаги съм се чудила на това как някоя жена решава, че обича някого и започва да и фантазира като  приказките, че от нея се иска само да народи бебета и живота ще е прекрасен. Да, обаче има една подробност, нито бебетата, нито възрастните  живеят на фотосинтеза и може би човека с право се страхува от такова развитие на нещата. Може би не иска принцеса, не всеки е принц наследник. Може би иска жена партньор, на когото може да разчита и за нещо друго освен да е майка на децата му.
Виж целия пост
# 11
Правилно си решила.Ти не си готова за живот в чужбина, а той не е длъжен да те издържа изцяло.Искаш брак и бебета, без да мислиш какво ще му коства това на него.
Виж целия пост
# 12
Абе вие добре ли сте, бе, хора, тя била виновна!!!
Не стига, че му ходи диван чипраз на крака дотам, щото милото го боли гъза да си надигне да пътува, ами и няма да дойде да я посрещне на автогарата и ще я кара след не знам колко часа път да си ходи сама пеша с куфарчето.
Ще ме прощава, ама на такъв втори път хич и няма да му стъпя в града, камо ли в къщата.
Представям си приятелят ми да не ме е виждал три месеца и да не дойде да ме чака като пристигна, ако ще не корема да го боли, ами ....
Уф, че се ядосах.
Че и седите и нея обвинявате. Каква неинициативност, какви пет лева, тя е готова да се премести в друга държава и да загърби целия си живот; тя пътува като гламава от три години... Той е тоя, който не прави нищо, за мен тоя човек търси начин да се измъкне от тая връзка, ама е прекалено голям страхливец да й го каже в очите, затова се държи свински, та тя да реши да сложи точката и той пак да не е винове.
Бреййй, как набрах бе Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Честно казано за мен, приятелят ти е прав. Не може ей така да отидеш в една чужда държава, без да знаеш грам език и да очакваш едва ли не той да те храни и гледа, а ти да му родиш деца.
В крайна сметка един курс по немски не е кой знае какво да се запише, и ако ходиш на работа, след нея да го посещаваш.
Та ти в един магазин хляб и мляко няма да можеш да си купиш ако не е хипермаркет, в който да си взимаш продуктите и слагаш в кошницата.
Виж целия пост
# 14
Това, което Бърди е написала горе-долу щях да напиша и аз..
Крайно ме озадачава мнението на останалите съфорумки.  На такова отношение ли сте свикнали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия