цистит или възпаление на яйчниците

  • 64 012
  • 14
Здравейте момичета! Simple SmileРадвам се, че вече съм член на най-голямея форум за български майки. Hugна всички.

 Момичета имам един проблем и се надявам вие да ми помогнете като споделите мненията си пъпроса.Със сигурност по-голяма информация ще получа и по-спокойна ще се почувствам от колкото след посещение при личната. #2gunfire/докато и разказвам за проблема си, си говори със сина си по-телефона или пък с някой си друг и гледа на мен като на 2.50 потребителска такса/

  Малко предистория, преди около две години в следствие на едно неприятно течение на което бях подложена на тогавашната си работа получих цистит,както си му е реда с болките в яйчниците, с постоянните позиви за уриниране,с подутия корем и малко бяло течение за фон. Диагнозата е поставена без да са равени изследвания нито микробиология, нито кръв и урина,нищо NaughtyМалко но-шпа, аспирин, затопляне и се оправих.Това се случи една пролет и ме мъчи до средата на лятото.От тогава малко да настина и получават лека ПОДЧЕРТАВАМ ЛЕКА  болка ниско долу в корема и трудности при уринирането.

 Приди месец от един голям студ получих болка и подуване в корема и трудно уриниране, но няма и грам бяло течение, нито парене или пък кръв.Личната както говореше със сина си по-телефона заключи че е цистит,цитирам:много гаден и упорит.Назначи ми Нолицин и Цистон.Нолицина го изпих, от Цистона имам още.След три-четири дни се възстанових.

  И ето сега към днешна дата, от настинка ли е, от нещо друго ли,но както ми беше много,много студено два дни и след това се появи онази неприятна болка в корема, ниско долу мога да я сравня по-скоро с тежест.Когата сядам имам сякаш някаква тежест.Позиви за уриниране, но без съществено количество.Къркорене в корема и прекалено голямо наличие на газове.Ненормално бих казала.Появи се и болка в кръста.Подут корем,с тежест при сядане и ставане, но без и капка бяло течение е поне по видимите части.

 newsm78 Какво може да е това? newsm78 Честно казано се плаша да не е нещо серизно. На 25 години съм не съм раждала, не съм забременявала.

Ох дано не е нещо лошо. Бладодаря ви предварително за мненията.

Поздрави на всички Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Защо не си вземеш направление за гинеколог и уролог и да видиш какво ти е?
Виж целия пост
# 2
При възпаление на яйчниците наистина има такава болка при сядане, даже се усеща все едно е от дебелото черво. Задължително отивай на гинеколог, той ще установи дали са възпалени, но не подценявай проблема, защото е много опасно да оставиш нелекувани възпалени яйчници.
Виж целия пост
# 3
Явно не си илекувала цистита както трябва(напълно) и така си усложнила положението.Когато мен ме беше хванал цистит пих антибиотик,след две седмици пак цистит и така 3 пъти.В последствие гъбички....но след лечение с един чай(да не казвам голяма дума)2 години вече не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 4
какъв е този чай, как се казва   chef
Виж целия пост
# 5
Билката се казва дребноцветна върбовка и си вариш чай.Малко гаден вкус има но се изтрайва.Пие се на гладно,то на пакетчето си пише.Едно пакетче струва около левче,но на мен ми стигна за седмица.Цистита ми мина още на 3-4 ден но аз продължих да си го пия още няколко дена,че ми беше писнало #2gunfire.
Все пак по добре да отидеш на лекар,но за следващия път да си знаеш за този чай.Ако не ти помогне,то поне няма да ти навреди.
Виж целия пост
# 6
Най-добре иди на гинеколог.Тези симпотми могат да означават много неща.
И не си прави експерименти, особено пък с билки.
Не са безобидни.
Ида да те прегледат и изследват.
Виж целия пост
# 7
Симптомите които казваш са много общи и наистина причината може да е друга .ОТИВАЙ НА ЛЕКАР.ЦИСТИТА Е ДОСТА СЕРИОЗНО ЗАБОЛЯВАНЕ може да е от изхвърляне на пясък от бъбрецине или някакво възпаление ,което го предизвиква.За цистит се ядат лешници ,тиква ,варят се листа от дафинов лис и се пие....
Виж целия пост
# 8
а изследване на обикновена урина,стерилна урина не си ли правила?
Виж целия пост
# 9
Не никакви изследвания,личната така на сляпо ми постави диагнозата
Виж целия пост
# 10
Здравейте, нова съм тук още не ми е много ясно функционирането на самия сайт.... Регистрирах се защото имам сериозен проблем от няколко месеца и и съм малко отчаяна, защото изглежда нищо не помага Sad Преди време отидох на гинеколог със силни болки по маточните тръби и шийката на матката и леко в таза (въоще отвътре...) и ми сложиха диагноза Паравагинитис, възпаление на меките тъкани. От там се започна едно изписване на антибиотик след антибиотик... Първо Волтарен (свещички) които не ми влияеха добре и спрях на 5-я ден, а трябваше да ги пия 10.. После Акроксиа-5 дни, След това Офлаксацин... и сега пия Авелокс Sad По време на лечението с антибиотиците преди Авелокс болките сякаш леко отшумяха, но като минеха седмица две пак се появяваха... И така сега съм на Авелокс, от които първите няколки дни получих страшно сърцебиене, после отшумя, имах гадене, сега само ми е замаяно но продължавам да го пия (трябва да го пия 7 дни)... Но от два дни насам вече имам и болки в яйчниците прерязващи, понякога тъпи, ту в единия, ту в другия яйчник... Не знам какво да направя.. Щя кажете да отида на генеколог пак, но моя е в отпуска. Пробвах при друга генеколожка, но и тя е в отуска.. От София съм и се чудя дали някой може да ми препоръча някой добър генеколог, който да ме оправи най-накрая? И Дали някой има идея какво е това Paravaginitis и как се лекува ?
Благодаря за вниманието
Виж целия пост
# 11
1./При цистит.В буркан смесете 500 гр. мед и 40 гр. живовлек, смлени с месомелачка. Разбъркайте много добре. От сместа се приема сутрин и вечер по 1 с.л.
2./ Старите баби съветват при цистит, когато има
чести болезнени позиви за ходене по малка нужда, да се пие чай от смрадлика.
3./ СРЕЩУ ЦИСТИТ-Една супена лъжица мед и 1 средно голяма ситно нарязана връзка магданоз се варят в 1 бира 10 минути. Отварата се прецежда след като изстине. Изпива се през деня на три пъти преди ядене. Циститът е упорито заболяване и лечението трябва да продължи най-малко 14 дни и поне седмица след като признаците са отзвучали.
4./ СРЕЩУ УПОРИТ ЦИСТИТ-Стриват се на ситно семена от магданоз. 1 чаена лъжичка от семената се поставя в 100 милилитра водка или силна ракия. Трябва да престои така на хладно 3 дни. Прецежда се през гъсто сито. От настойката се вземат по 10 капки сутрин половин час преди хранене върху залък хляб или бучка захар. Лечението продължава до изчезване на признаците. Вместо семена, могат да се използват и корени от магданоз, но тогава трябва да се вземат 50 грама корени, да се измият много добре и да се смелят с миксер. Накисват се във водка или ракия по същия начин както по-горе. По време на лечението се пие повече вода, не по-малко от 1 литър дневно.
5./ ЗА УКРЕПВАНЕ НА ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА ПРИ ЦИСТИТ - Вземете 200 милилитра сок от черен касис, половин лимон, малко канела, 2-3 карамфилчета, 1 супена лъжица захар. Налейте сока от касис в стъклен огнеупорен съд, добавете сока от лимона и останалите съставки и сложете на тих огън за 10 минути, но без да позволявате на сместа да кипне. Прецедете през двойна марля. Изпивайте по половин чаена чаша 3 пъти дневно след хранене. Лечението продължава 3 седмици.
6./ СРЕЩУ ЦИСТИТ - Една супена лъжица мед и 1 средно голяма ситно нарязана връзка магданоз се варят в 1 бира 10 минути. Отварата се прецежда след като изстине. Изпива се през деня на три пъти преди ядене. Циститът е упорито заболяване и лечението трябва да продължи най-малко 14 дни и поне седмица след като признаците са отзвучали.
7./ СРЕЩУ УПОРИТ ЦИСТИТ - Стриват се на ситно семена от магданоз. 1 чаена лъжичка от семената се поставя в 100 милилитра водка или силна ракия. Трябва да престои така на хладно 3 дни. Прецежда се през гъсто сито. От настойката се вземат по 10 капки сутрин половин час преди хранене върху залък хляб или бучка захар. Лечението продължава до изчезване на признаците. Вместо семена, могат да се използват и корени от магданоз, но тогава трябва да се вземат 50 грама корени, да се измият много добре и да се смелят с миксер. Накисват се във водка или ракия по същия начин както по-горе.
8./ Смесват се 10 грама листа от бреза, 10 грама мечо грозде, 10 грама царевична коса и 10 грама коренище от пирей.Една супена лъжица от сместа се оставя да кисне шест часа в чаша студена вода, вари се 15 минути и се прецежда.Изпива се за един ден.
9./ Смесват се 15 грама полски хвощ, 15 грама коренище от бутрак и 20 грама листа от живовляк. Една супена лъжица от сместа се запарва в чаша вряла вода в продължение на един час и се прецежда. Изпива се топла вечер преди сън.
10./ Вземате една червена тухла и я разчупва-те на две половини. Нагрявате ги на огъня и ги поставяте в празно ведро. Краят на ведрото обвийте с мека кърпа.
Свалете бельото и седнете върху ведрото. Долната част на тялото покрийте с одеяло. Останете върху ведрото, докато тухлата изпуска топлина. След това облечете топло бельо и легнете в леглото. След две-три процедури циститът изчезва.Тази народна рецепта е особено полезна за жените (и мъжете страдат от цистит, но в много по-редки случаи).


Виж целия пост
# 12
Отиди на гинеколог и помоли за антибиотикограма.
Преди няколко години имах възпаление на яйчниците и тръбите лекуваха ме на посоки , бях сменила 3 антибиотика, най- накрая смених и гинеколога, новия лекар ми направи това изследване и се оказа че не са ме лекували с правилния АБ ooooh!
Паравагинита май е  възпаление на съединителната тъкан на влагалището newsm78
Виж целия пост
# 13
Ще използвам темата за да чуя някакво неофициално мнение преди да посетя гинеколог.. Моите симтоми ми се струват доста смесени.. Имам бяло течение, гъсто, като засъхне става жълтеникаво, когато ми стане мн студено (особено в областта на корема) корема ме боли по средата и надолу, понякога усещам и еднократна болка в пъпа от вътрешната страна, а когато нещо съм се простудила, настинала, ми се уринира по-често и много силно, но като уринирам, урината е много малко след първия път. Някоя, ако имала тези симптоми да каже някакво мнение, защото аз се разтроявам.. поне да знам какво бих могла да очаквам при прегледа..?
Виж целия пост
# 14
Здравейте FIFORANA,
Най-вероятно още преди 2 години, цистита ви не е бил напълно излекуван. И сега, при всеки спад на имунитета, инфекцията реактивира и симптомите се възвръщат.
Съветвам ви да си направите микробиологично изследване на стерилна урина + антибиограма, да се консултирате със специалист уролог и да започнете адекватна антибактериална терапия ( като забравите за комбинацията Нолицин + Цистон), за да се "изкорени" въпросната инфекция.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия