Кърмене, некърмене и следродилна депресия

  • 7 823
  • 156

Анкета

Има ли пряка връзка между кърменето и следродилната депресия?

Опции:

Иска ми се да пуснем една анкета, която долу-горе да даде представа, дали кърменето оказва положително влияние във връзка със следродилната депресия и има ли пряка връзка с нея. Имайки предвид хормоналната буря в организма на жената по време на бременност и след раждане, струва ми се, че кърменето облекчава нещата /поне за себе си така го обяснявам/. Лично аз, се разминах с подобни чувства /с леки изключенияа/ и го отдавам на кърменето до голяма степен.
Виж целия пост
# 1
Кърмех и не съм преживяла следродилна депресия,но при здраво и спокойно бебе само това ми оставаше Crazy
Виж целия пост
# 2
Имах такава депресия,доста дълго продължи,но не  е била в основа изцяло на кърменето,по точно на това,че не се харесвах,Бях отпусната,дебела,циците постоянно ме боляха от напрежението.И ми беше много горещо...Отмина към 8 я месец..
Виж целия пост
# 3
Следродилната депресия беше най-тежкият период в живота ми... Да, кърмех.
Виж целия пост
# 4
Кърмех и не съм имала следродилна депресия. Peace
Виж целия пост
# 5
Кърмих 4 месеца, тогава бяха и най-тежките ми периоди на депресия! Може би има връзка, но не мога да твърдя със сигурност. Но пък има и нещо друго при мен. Отчасти депресията ми беше свързана с това, че кърмя.
Виж целия пост
# 6
Кърмех и не съм имала следродилна депресия. Peace


и аз така
Виж целия пост
# 7
Кърмя и преживях лека депресия,но не смятам че кърмето е причина за това!Според хормоните бяха виновни!Изобщо не го отдавам на кърменето!
Виж целия пост
# 8
Кърмих 4 месеца, тогава бяха и най-тежките ми периоди на депресия! Може би има връзка, но не мога да твърдя със сигурност. Но пък има и нещо друго при мен. Отчасти депресията ми беше свързана с това, че кърмя.
напълно съм съгласна с теб
Виж целия пост
# 9
Кърмих 3 седмици , докато един ден се събудих сутринта и тотално ми беше спряла кърмата . През последната седмица много се ядосвах ,нямах никакво спокойствие и отдавам спирането на кърмата именно на това.
Виж целия пост
# 10
Кърмех и имах депресия около месец. При мен депресията определено беше свързана с други неща, в никакъв случай с кърменето.  Naughty Напротив - обожавах да кърмя и това ми беше едно от любимите занимания. Crazy
Виж целия пост
# 11
Кърмех и не страдах от депресия.
Виж целия пост
# 12
Въобще не мога да си представя що е то следродилна депресия Rolling Eyes И двата пъти след като родих, ми беше супер щастливо Hug Изморено, но щастливо Heart Eyes Кърмя на поразия и двата пъти. Не знам дали има връзка, но допускам, че е възможно, защото на мен лично кърменето ми е страшно силна антистрес терапия. Това, разбира се, е хормонално обусловено и научно обяснено, така че няма нищо странно. Първия ми син е кърмен дълго време след като се върнах на работа. Много добре си спомням как се мятах да го храня веднага след като се върна от работа и просто усещах как стреса и напрежението сякаш ми се изпаряват в момента, в който го прегърна Heart Eyes Страшно ме отпуска кърменето! Може би действа по този начин и на току що родилите, може би спомага с това си действие избягването на следродилната депресия. Има логика Peace
Виж целия пост
# 13
Кърмех и не съм имала следродилна депресия
Виж целия пост
# 14
Няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия