От кога вечеря?

  • 2 045
  • 23
От няколко дни се опитвам да давам на синът ми вечеря - до сега пиеше АМ мляко, но нещо не се получава. Отказва да яде, хапва най-много една, две лъжички. На четирикратен режим на ядене сме - сутри закусва в 8, на обяд към 12,12.30, следобедна закуска към 4 и вечер заспива с АМ - пие не повече от 180мл, давам му Милумил. Тези дни пробвах към 7.30-8 вечер да му давам зеленчукови ястия, по-лекички, супи и такива разни неща, но ги отказва. Дали не е рано? Вие кога въведохте вечерята и децата ви как я приеха?
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми е на година. От 2 месеца и давам да вечеря нещо. Но не се получава винаги. По скоро како е на масата когато и ние вечеряме иска от нашето ядене
Виж целия пост
# 2
ето нашето меню
9ч. закуска
12-12:30 обяд
15-16ч. десерт
19ч. супа
20-20:30ч. нляко
Виж целия пост
# 3
Същите въпроси имам и аз.
С тази разлика, че вечер пие по 270 гр. Милумил.
Виж целия пост
# 4
Според мен всичко си зависи от детето. Синът ми още яде само мляко вечер. Ако към 19  часа хапне супа, това означава, че преди сън въобще няма да вкуси млякото.
На тази възраст е по-важно детето да поема достатъчно млечни продукти. На обяд му давам малко супа и основно ядене или просто редувам един ден някаква по-гъста супа и салата, на другия ден манджа.
Виж целия пост
# 5
След като не иска вечеря да яде млякото,няма проблем.Голямата до 1.6 г.си пиеше вечер млякото.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми яде за вечеря към 6-6,30 и после като си ляга към 8-8,30 и давам мляко. Често го отказва. Изобщо... млякото май й поомръзна. Както и каши, пюрета... Иска да яде каквото ядат големите.
Виж целия пост
# 7
Ако не става нощем детенцето да се храни-защо трябва да се притесняваш, че още е на мляко. Моето се храни към 8-8.30 и до 8 сутринта му е достатъчна само кърмата.Не мисля да му товаря стомахчето излишно.
Виж целия пост
# 8
Синът ми е на 1.4 месеца и вече почти не яде мляко. Не че го отказва, но не виждам смисъл да му давам често. Почти всеки ден яде кисело мляко, сирене също давам често. Яде обща храна.
Виж целия пост
# 9
На тази възраст, давах на малката супа към 18.30 - 19.00ч.  - и след това преди сън АМ - 20.30ч. Имала е периоди когато е отказвала супата, но в общи линии, бяхме на този график.

Продължавай да предлагаш, но не насилвай детето.  Peace
Виж целия пост
# 10
Синът ми е почти на единадесет месеца. Той си има доста добър апетит и започна да вечеря с нас на масата от около осем месечен. Иначе преди да заспи пак си пийва кърмица, но го прави сякаш за успокоение. При нас имаше друг проблем, че вечер явно не му стигаше само кърмата и се будеше нощем гладен. Откакто си хапва вечер супичка нямаме никакви проблеми нощем. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Синьт ми сьщо вечеря само АМ.След обед кьм 16ч.яде крем,кисел,мляко с грис и след това кьм 19.30- 210мл. АМ.
Виж целия пост
# 12
До 1г. и 5м. моето дете вечеряше само АМ, от около месец вечеря в 19.00-19.30 нещо готвено (никога супа), а в 20.30 пие АМ и заспива. Той сам ми подсказа, че има нужда от нещо леко за вечеря и това не му пречи на млякото преди лягане.
Виж целия пост
# 13
От 2 месеца някъде вечеря супичка,а като си ляга (около час и половина след вечерята) изпива по 100-150 мл.АМ  Peace
Виж целия пост
# 14
Около годинката усетих ,че само АМ-то не му стига за вечеря.Затова започнах да давам супичката от ДК .
АМ-то оставих за преди лягане/приспиване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия