едно ядене...

  • 12 320
  • 13
3 години съм учила в частно училище, където стояхме по цял ден и съответно се хранехме там. На обяд едно от основните яденета беше някакъв сос (червено - кафяв на цвят, на вкус не мога да го опиша  Sad), в който имаше малки парчета месо, които все си мисля, че бяха от пиле, ама може и друго месо да е било. Имаше и топка ориз, но тя беше по-скоро като гарнитура. Та това ядене ми беше любимо, а аз по принцип изобщо не съм по манджите. Никъде другаде не съм го яла. Някой има ли идея какво може да е било и как се прави?
Виж целия пост
# 1
По описанието ти ми прилича на Винен кебап, по принцип него го предлагат така с топка ориз, соса е червеникаво-кафяв и се прави обаче от свинско месо, нарязано на хапки. Може и да греша Hug
Виж целия пост
# 2
Така, като чета, мисля, че е било винен кебап. Парви се по принцип с телешко или свинско месо. Прави се така(месото трябва да е обезкостено и най-добре да е крехкичко): месото се нарязва на парченца и се задушава в олио заедно със ситно нарязан лук и моркови. Ако има целина, може и целина да сложиш, ако няма, може и без нея. Като омекнат месото и зеленчуците се прибавят смлени домати или доматено пюре. Като поврят доматите добавяш малко брашънце да се сгъсти и червен пипер. После сипваш една чаша червено или бяло винце(каквото имаш в наличност), посоляваш и си слагаш подправки каквито обичаш, но задължително дафинов лист. За гарнитура се прави сварен ориз или пък картофено пюре, също е много вкусно.
Виж целия пост
# 3
Или най-простия начин - взимаш си половин кг месо и едно пакетче фикс Малки тайни за винен кебап и безпроблемно го докарваш на вкус за половин час Mr. Green Иначе и аз по горната рецепта го правя вкъщи.
Виж целия пост
# 4
Shocked а има ли възможност този винен кебап да се приготвя без лук, моркови и целина? Защото е абсурд да съм яла такива неща. Най-малкото лука го мразя и бих го усетила навсякъде.
А това с малките тайни ще го погледна в магазина да видя какво е, мерси  Grinning
Виж целия пост
# 5
Shocked а има ли възможност този винен кебап да се приготвя без лук, моркови и целина? Защото е абсурд да съм яла такива неща. Най-малкото лука го мразя и бих го усетила навсякъде.
Да има,майка ми така го прави,без гореспоменатите сьставки.И пак става супер вкусен!
Виж целия пост
# 6
Аз лук слагам, но другите две съставки ги пропускам Laughing След като не обичаш лук, мисля че ще стане и без него Simple Smile
Виж целия пост
# 7
благодря ви, що го пробвам значи без въпросните съставки това ядене, дано да е същото  Grinning
Виж целия пост
# 8
Винен кебап ще да е.
Аз го готвя по рецепта на Иван Звездев. Става страхотно.

Режат се 2 големи глави лук, морков на ситно или рендосан. Задушава се до леко до порозовяване.

около 500 гр. месо. Свинско или телешко. Реже се на малко парченца
Прибавя се към лука и се задушава НА КАПАК около 10 мин. Прави се с цел да е крехко месото. Месото ще пусне вода. Ако след 10 мин. има вода се отхлупва и се изчаква до изпаряването и НАПЪЛНО

После се прибавят 2 с.л. брашно. Разбъркваш за около 10-20 секунди и заливаш с една винена чаша червено вино и прибавяш около 5-6л. доматено пюре предварително размито в малко вода.
Доливаш вода толкова, колкото месото да е покрито. Прибавяш черен пипер, 2-3 зърна бахар и сол.
Захлупваш и вариш на слаб котлон около 20-30 мин.

Сервира се с ориз или картофено пюре.

Виж целия пост
# 9
Shocked а има ли възможност този винен кебап да се приготвя без лук, моркови и целина? Защото е абсурд да съм яла такива неща.
Много се съмнявам 4е в заведение, стол или нещо подобно ще сготвят винения кебап без лук ... Може би просто не си го усетила?!
Виж целия пост
# 10
много се чудя,когато започне някой да им апретенции - не ям това,не ям онова...Може,всеки си има вкус,но не разбирам защо трябва да се $изкилиферчва$ една толкова готина манджичка като Винения кебап,като от нея се отстранят лука и морковите...Та нали те й дават готиния вкус,иначе ще си е едно запържено месо със сос без всички подправки и лук... #Cussing out
Виж целия пост
# 11
Аз пък не виждам защо трябва да се насилвам да ям нещо, което не ми харесва, само защото така било по рецепта. Ами че аз правя таратора без копър и орехи, сигурно някой ще каже, че това са само краставици и кисело мляко, но аз така си го харесвам.
И лук не ям (суров), и чесън, и магданоз, но както и да е, темата не е за това.
По темата - според мен може да се направи винен кебап без моркови и целина със 100% сигурност, че пак става вкусно. За лука - аз не ям суров, но в кебапа вкуса е съвсем друг и не пречи.
Виж целия пост
# 12
много се чудя,когато започне някой да им апретенции - не ям това,не ям онова...Може,всеки си има вкус,но не разбирам защо трябва да се $изкилиферчва$ една толкова готина манджичка като Винения кебап,като от нея се отстранят лука и морковите...Та нали те й дават готиния вкус,иначе ще си е едно запържено месо със сос без всички подправки и лук... #Cussing out
Правилно,и аз мисля така.Та това са основните съставки все пак на ястието.Аз за по бързо правя от Малките тайни,много е готино.Има си всичките подправики,само дето са изсушени и са нарязани на много ситно.А за да не усетиш лука в едно ядене ,може да си го настържеш на ситното ренде,става на пюре Wink
Виж целия пост
# 13
Shocked а има ли възможност този винен кебап да се приготвя без лук, моркови и целина? Защото е абсурд да съм яла такива неща. Най-малкото лука го мразя и бих го усетила навсякъде.
А това с малките тайни ще го погледна в магазина да видя какво е, мерси  Grinning
Има:) но няма да е "винен кебап".  Ще е няккаво подобие на сос подобен на бешамел с домати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия