Детска млечна кухня - Бургас

  • 111 917
  • 591
Хайде да чуем мнението на бургаските майка за общинската детска млечна кухня. Доволни ли сте или не от храната?
Виж целия пост
# 1
Общо взето не е зле  Rolling Eyes ... но все пак има още ДоСта какво да се желае откъм разнообразие  Peace
Разбирам, че са ограничени откъм бюджет  Peace ... но пилешкото направо е превзело менюто  Mr. Green ... не съм много сигурна  newsm78 дали и пуешкото не го отбелязват като пилешко, но се съмнявам  Thinking ... а за местните ястия човек въобще не може да се ориентира дали са свински, телешки или  newsm78 ... Рибата слава богу от една година фигурира вече в менюто, но като че ли знаят да правят само ЕДИН вид  ястие с нея /от други кухни, предимно частни - Софийски .... предлагат и рибена супа, риба плакия, риба със зеленчуци ..../ и Кюфтетата в 3та група /за най-големите/ са  Sick ... в повечето случай малкият никак не е очарован от тях /каймата не знам каква е  newsm78, но изглежда има още какво да се желае/ ...
и на последно място, но не и по важност: добре е, че има 3 групи за възрастово разграничаване, но менюто за 2ра и 3та група е почти винаги еднакво и като ястия и като пасировка  Naughty ... като изключим за 3та група Маринованите кюфтета, Печената Ябълка, Бисквитената Торта и поне веднъж Пиле с бял сос или нещо подобно /беше на цяло парче/ ... т.е. от един момент нататък за детенце става прекалено пасирана  Peace

Щях да забравя купоните  Mr. Green, не знам но изглежда Млечната Кухня не е сред приоритетите на Общината ни или въобще финансовото участие на Общината не е кой знае какво .... купона към момента струва 1,50 лв. .... за пример в София държавната е 1 лв за купон, а  до средата на миналата година купона в Пловдив е бил 0,50 лв.  Shocked

И още нещо  Peace, бих предпочела по-скоро да ми разсипват храната в Буркани /както е в Пловдив  Peace/, отколкото да нося 3 празни срещу 3 пълни /тъй като капачките доста им се захабяват; отделно бурканчето ако не е било прилежно измито, т.е. имало е позасъхнало-загоряло от предишната мама, която го е ползвала ... всичко там го мият и стерилизират на конвейр ... и нямат възможност да изпадат чак в такива детайли по миенето  Rolling Eyes/ .... А и бурканчетат за 2ра и 3та група, тези за основното и десерта .... не са от най-лесните за откриване  Rolling Eyes

Въпреки цялата критика, която до тук дръпнах  Mr. Green .... ние си ходим на кухня от 2 години  Peace и определено си е Улеснение  Peace /и откъм Време  Peace и откъм Бюджет  Peace / ... на малкият в общи линии му харесва най-вече супите и основното /десертите от известно време ги е поотказал  Rolling Eyes/ ... от там нататък
Всеки трябва да си прецени сам за себе си  Peace
Най-важното е, че на родителите е предоставена такава възможност за избор  Peace .... в крайна сметка кухнята в яслите не е чак толкова по-различна от тази  Peace
Виж целия пост
# 2
ние също ходихме на кухня близо 2г. и 6 м..доволна бях до там,че колкото и да е усигорява на детето разнообразна храна,която аз доста трудно бих набавила/не че не мога ,но би ми отнела доста време да приготвям всеки ден 1,2,3 то.истината е ,че веднъж за тези години ми се случи да намеря една малка буба:(и откачих,нот отва е положението.всеки решава сам за себе си.който не иска да записва детето си на кухня трябва да открадне време от разходките и домакинската работа,за да приготви храната,за жалост тук в българия нещата стоят по-този начин.няма контрол,няма закони,няма изисквания ,а има мноо недоволни ,които обяче са такива когато седнат на кафе с други майки,а когато трябва да се направи нещо всеки си стои у тях и гледа безучастно:)
Виж целия пост
# 3
Вземала съм около месец само за големия ми син. Не ядеше манджите им хич, аз ги изяждах.  Mr. Green Като видях, че не ги яде (не е злояд, поне тогава не беше), спрях да вземам и запретнах ръкави. Моите манджи си ги хапваше. С малкото хич и не си правих труда да се записваме, но пък съм сигурна, че той щеше да си хапва, щото той всичко яде.  Mr. Green
Иначе - кухня като кухня, има много какво да се желае, но си е улеснение за майката откъм готвене (е, за мен не беше, защото само отиването до там, чакането на опашка и връщането ми костваше повече време, отколкото собственоръчно сготвената супичка или пюренце).
Виж целия пост
# 4
Аз съм много доволна!
Разнообразна храна, прясно сготвена и при това безплатна за близнаци. Crazy
От пункта, от който взимам аз храната не се е случвало да има опашки. Hug
Виж целия пост
# 5
Аз вземах около година.По принцип бях доволна,като се има в предвид че кремчето не го давах-всъщност тя не го ядеше.Примерно ако видех в менюто сиренова каша или някаква друга каша/по селски/въобще не заверявах купони за този ден,защото си прецених,че ако искам да дам нещо подобно мога и в къщи да забъркам брашно с вода.
Виж целия пост
# 6
  Също съм доволна от ДК и двете си я хапват.Изключение правят сиренената каша и още едно ядене,бял сос със пиле ли какво е незнам.Него директно го плюят.А и морковената супа...е не я харесват и това е.Но като общо,за мен е голямо улеснение.Съгласна съм за бурканчетата, би било по-добре да си ги пълнят там,защото знам,че аз съм си го мила и стерилизирала.
Виж целия пост
# 7
lucyl30 общо взето всичко си е описала много точно... Бих добавила още нещо за така нареченото водно малеби в петък - отива директно в коша... Общо взето готвят добре, но наистина биха могли да поразнообразят месото, като са почнали само пиле та пиле. В Стара Загора бяхме лятото за 1 месец и там редовно предлагаха наред с пилешкоото и агнешко, свинско... Дъщеря ми вече е на 1г.и8м. и сме със сини купони, но разликата с червените е само едното кюфте в четвъртък, което тя отказва да яде категорично, затова вече заверявам червен купон. Наистина би трябвало ако не друго,то поне консистенцията на яденето със сини купони да е по-различна.
 И още нещо, от което съм крайно недоволна - новата наредба, гласяща, че не може да заверяваш по 2 купона.  #Cussing out Ами ако нямам възможност да отида и помоля някоя приятелка да завери и за мен?!? Не ставало!  #2gunfire
Виж целия пост
# 8
Здравейте,
бихте ли ни казали къде в Бургас има частна детска кухня, защото единствената която знам на Освобождение 74 искат освен акт за раждане и адресна регистрация в Бургас, а ние идваме с малката на 1г и 4м от София за лятото?

Благодаря предварително
Виж целия пост
# 9
И аз съм на мнение, че има какво да се желае още - и дори бях питала в кухнята дали е имало предложение да се направи така че храната да се сипва в пластамсови кутийки, но щяло да стане много скъпо и да се наложи да се съкрати персонала ...  newsm78

Но като цяло и ние сме на кухня вече от почти 2 месеца и съм доволна - бебинка си хапва добре - а за мен си е истинско пестене на време, иначе незнам колко време ще ми тябва да сготвя три манджи  Mr. Green сега и готвя само събота и неделя ...  Peace

За частна млечна кухня в Бургас аз незнам ...  Thinking
Виж целия пост
# 10

За частна млечна кухня в Бургас аз незнам ...  Thinking
Мисля, че няма такава  Peace
Виж целия пост
# 11
Здравейте,
бихте ли ни казали къде в Бургас има частна детска кухня, защото единствената която знам на Освобождение 74 искат освен акт за раждане и адресна регистрация в Бургас, а ние идваме с малката на 1г и 4м от София за лятото?

Благодаря предварително
Направи си една регистрация, 10-15 мин. ще ти отнеме.  Peace Иначе и аз не знам да има, не съм ползвала.
Виж целия пост
# 12
Ами момичета не мислите ли ,че трябва да има повече информация за съдържанието на храната.Аз дори не знам кремчетата с какво мляко ги приготвят, с каква мазнина са супите и ястията ,а от къде и да знам то няма човек от къде да прочете и  разбере.Жената която раздава бурканите с храната въобще не е на ясно питала съм я няколко пъти например онзи ден чета "добруджански гювеч" и питам какво има вътре, тя не знае.И после вика "ами зеленчуци какво да има".Е то това със зеленчуците и аз мога да го предположа ,но какви?Аз иначе съм доволна и моята принцеса си я хапва, но мисля че трябва на има повече инфо за храната.
Виж целия пост
# 13
Ами какви .... най-вероятно турски домати, холаднски чушки ... и т.н. пазара е залят с тях ...  Naughty

и на нашето седмично меню пише "Местно пюре със зеленчуци" - ама какво е месото и какви са зеленчуците ....  ooooh!

/но иначе и ние много добре си хапваме - вече 2 месеца/  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
 Честно казано не ми се видя да е чак много разнообразна. Дребосъчка яде само рибното меню и пилето с бял сос (но и тя е с твърде избирателен вкус). Нишестетата не ги долюбва, а и аз не намирам смисъл да й ги давам. Улеснение е дк стига детето да я яде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия