Моля за съвет

  • 847
  • 4
Здравейте! На 30г. съм, със съпругът ми правим опити да се сдобием с рожба от 5г. Още от тогава сме по лекари.  През първата год. ми откриха киста на яйчника, след неуспешно лечение с лекарства се наложи операция, при която половината от лявата мат. тръба беше отстранена. Опитите продължиха, но пак без резултат. Направиха ми цветна снимка и се оказа че от лявата страна не може да се получи бременност. След продължителна хормонална стимулация и няколко инсеминации това лято се стигна до лапароскопия.  Резултата беше поликистозни яйчници. Принципно  от дясно всичко е нормално, но въпреки това вече 6 месеца след процедурата и отново стимулация пак сме в задънена улица. Не могат да ми дадат конкретна причина защо не става нищо.Януари месец ми препоръчаха инвитро. Със съпруга ми чакаме да стартира програмата Фондация Инвитро, макрче не знаем дали ще се класираме някога. Sad Напоследак се замислям дали да не прибегна към народната медицина. Просто искам да споделя проблема си и ако някй може да ми даде съвет ще съм благодарна. Grinning
Виж целия пост
# 1
Първо искам да ти кажа,че съжалявам за това ,което преживяваш.Стерилитета причинява голяма болка,но повярвай ми когато има надежда всичко е преодолимо.Незнам какви изследвания си правила,не казваш много за това.Във връзка с СПЯ,това заболяване е преодолимо,но и лечението е индивидулно според мен.Аз например се лекувам с Метморфин,тък като имам Инсулинова резистентност.Това лекарство помага за лечение на хормоналния дисбаланс в организма,който е предпоставка за СПЯ.Евентуално може да има Луф синдром,но това се доказва с фоликуметрия мисля поне няколко полседователни месеци.При този синдром може да се приложи лечение с Прегнил,за да се пукат фоликулите,ако това не става по естествен път.Знам,че ако това лечение не помогне слядващата крачка е инвитро.Правиш ли нещо за определяне на овулацията?Имаш ли такава,доказана от лекар?Какви изследвания си правила?Дай ми малко информация,за да мога да те насоча по-добре.Чао засега.
Виж целия пост
# 2
много съжалявам за всичко което преживявате,защо не се консултираш с още няколко специалисти да чуеш и тяхното мнение?от кои град си?искренно ви пожелавам успех и едно бебенце stork-boy
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Всеки месец ми следят овулацията чрез ехограф и имам. За изследванята, правила съм си хормонални. Вземала съм Клостилбегит и Дуфастон, били са ми и Прегнил и Меногон. Благодаря за отзивчивоста и пожеланията!
Виж целия пост
# 4
От около година и половина ходих при д-р Колицова в Шейново. И така до преди месец-два когато разбрах, че заминава за дълго за Франция. Преди да замине ми заяви (като гръм от ясно небе), че просто не става и трябва да се ориентирам към инвитро. Можеби си права, трябва ми още 1 мнение та дори повече. Ще съм ви благодарна ако ме насочите към добър специалист. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия