Цветна снимка или лапароскопия

  • 1 314
  • 6
Здравейте момичета имам нужда от съвет от хора които са по запознати от мен,а аз определено не съм.Започвам с това че преди няколко дни ходих на консултация при д-р Александров в АГ болница Варна.Без преглед от негова страна,а само разговор той ми даде бележка със 4 изследвания за мен и едно за съпруга ми.Моите изследвания влючват-FSH,LH,prolactin,E2-видеозон-кръвен тест за хламидия-цветна снимка и за съпруга ми съответно спермограма.Същия ден говорих със моя позната която преди месец е ходила при него и той и е препоръчал да си направи лапароскопия вместо снимка понеже снимките във Варна не били качествени и при тях само се виждало дали има проблем,а при лапароскопията не само се виждало дали има проблем ами и ако имало възможност се отстранявал на момента.Пак казвам че не разбирам и за това се обърнах към вас за съвет.Ако написаното от мен е така според вас не е ли по добре да му се обадя на доктора и да поискам да смени насрочената за края на месеца снимка със лапароскопия.Наистина имам нужда от вашите съвети и ви благодаря предварително.Само да допълня че това ще ми са първите изследвания след 2 години опити за забременяване.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Има вариант всичко със тръбите ти да е наред.Тогава лапароскопията е напълно излишна.Все пак това е операция, макар и много лека.Към лапаро се пристъпва когато се установи някакъв проблем на ЦС.
Виж целия пост
# 2
ако след снимката тръбите са проходими не е необходима лапароскопия. ако обаче има проблем е добре да се направи лапаро за да се отстранят проблемите. мисла, че тези изследвания и спермограмата на първо време са достатъчни. ако всички изслидвания са ок, може да се премине към инсеминация, но лекаря е този, който ще прецени контретния случай. успех и се довери на доктора си. това е много важно за успеха, а ти си в сигурни ръце. късмет. Peace
Виж целия пост
# 3
И моят съвет е да направиш първо цветна снимка.  Peace По-бързо, по-малко инвазивно, доста по-щадящо...

Ето кратко обяснение:
Проверка на проходимостта на тръбите
- първо с ултразвук, физиологичен разтвор и контрастно вещество (хидротубация)
- другият по-точен метод е наблюдение с рентген на контрастното вещество (хистеро-салпингография или т.н. цветна снимка),
- и ако не се види нищо - тогава лапароскопия
Виж целия пост
# 4
Най-добре е да направиш цветна снимка , ако там изскочи някакъв проблем който изисква по-обстойно наблюдение , тогава може да пристъпиш към лапароскопия  Peace
Виж целия пост
# 5
Момичета, днес сутринта ми правиха цветна снимка, но освен че ме боли корема, имам и температура 37.2 градуса. Това дали е нормално? Знам, че след такава манипулация на всеки му понася различно и е нормално да боли, но се чудя дали да се притеснявам от температурата.
Виж целия пост
# 6
herzog, успокой се. Най-вероятно температурата не е свързана с цветната снимка. Да не си настинала? А какъв беше резултат от снимката, това е важното в случая. Пожелавам ти успех от тук нататък!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия