Мами в Белгия -11

  • 18 476
  • 298
Заповядайте в новата тема  Hug


Мами в Белгия-1

Мами в Белгия-2

Мами в Белгия-3

Мами в Белгия-4

Мами в Белгия-5

Мами я Белгия-6

Мами в Белгия-7

Мами в Белгия-8

Мами в Белгия-9

Мами в Белгия-10
Виж целия пост
# 1
Пу първа да се запиша Simple Smile

По повод гърнето - Мартин започна да ходи на гърне като стана на 1 година и 7 месеца без да се е налагало предварително да го запознавам с гърнето Wink  Peace

А и в книгите пише - този процес се усвоява между 18 месечна и 36 месечна възраст  Peace
Виж целия пост
# 2
Ух, че много сте писали, по това време не мога да ви насмогна  Crazy Laughing

За кремовете незнам , но аз все си мисля,Че е  и до гърди -тяхната анатомиЧна форма и тн  ,Че кърменето си е до късмет и  бебето ,ако засуЧе добре и захапе правилно ареолата -добре ,ако не голям кошмар е и от  там поЧват проблемите ,рагади ,мастити и тн .Важно е съЩо да се спазват позите за кърмене и търпение ,много търпение .Едно време жените като са кърмели да не са си слагали крем на авент или на гермастан и пак са кърмели до годинка ,Че и две ...

Съвсем съм съгласна с Шакира - имах желание, старах се, 4 дни гладува бебето, само и само да не дохранвам... какво ли не. Е, след 15 дни проби аз бях с някакви парцалчета на ресни /БУКВАЛНО/ вместо зърна, а бебето сучеше 90 процента кръв, а аз, за да не припадна от болка пиех ледена вода, плисках се с нея, ревях и хапех чаршафа. Е, не, благодаря. Кърменето е супер за бебето, но не на всяка цена все пак Stop Мазах се с всякакви бг и бе мазила, но... не било писано явно, не знам...  Confused

Блонди, реанимираш ли след купона  Laughing Чакаме снимките

А, добре си бях аз, време не ми остава много, както всеки път - всички близки и познати се сещат за срещи и купонясване точно в последните дни и не може човек да насмогне. Хем е хубаво, хем ме е яд  Rolling Eyes Снимки след като се прибера - тук нямам възможност да си кача снимките на компа и да ги обработя /с проф. апарат и обективи съм  Blush/.

Деница, благодаря ти  Simple Smile

За гърнето - с насилване не става, поне това се убедих, до дете си е, както говоренето, прохождането и подобни. А принципно съм крайно против слагането им на гърне от 6-месечна възраст  Shocked

Не знам, но май не сме коментирали това:  Rolling Eyes

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=147778


Виж целия пост
# 3
Да се запиша и аз в новата тема с хубава новина.Снощи бяхме при нотариуса,подписахме нотариалния акт и си взехме ключа от къщата.Лошото е,че нямаме много време за обновяване и пренасяне,но се надявам да успеем с всичко до края на месеца.Искаме да празнуваме 2-я рожден ден на Мила там Praynig
Виж целия пост
# 4
Снощи бяхме при нотариуса,подписахме нотариалния акт и си взехме ключа от къщата.Лошото е,че нямаме много време за обновяване и пренасяне,но се надявам да успеем с всичко до края на месеца.
Поздравления  bouquet Дано да успеете , мога да помагам с идеи Joy аз да си предложа услугите.
Виж целия пост
# 5
Да се запиша и аз в новата тема с хубава новина.Снощи бяхме при нотариуса,подписахме нотариалния акт и си взехме ключа от къщата.Лошото е,че нямаме много време за обновяване и пренасяне,но се надявам да успеем с всичко до края на месеца.Искаме да празнуваме 2-я рожден ден на Мила там Praynig

Честито, Черна роза!!!

Много хубава новина! Да сте живи и здрави да я изплатите без проблеми!  bouquet
Виж целия пост
# 6
Снощи бяхме при нотариуса,подписахме нотариалния акт и си взехме ключа от къщата.Лошото е,че нямаме много време за обновяване и пренасяне,но се надявам да успеем с всичко до края на месеца.
[/quote
Виж целия пост
# 7
Поздравления и от мен ,ние също скоро купихме къща и мога да кажа,Че Чувството е невероятно!Кураж!

Извинете ме за грешките , но малко ми е трудно да свикна с писането във форум,за първи път ми е.
Виж целия пост
# 8
Честито, Черна Роза!

 Simple Smile Айде, да ви върви по вода в новият дом  bouquet

По повод темата за гърнетата и аз имам новина Grinning Малкият снощи (точно след като бях писала какви номера ми прави с гърнето) си взе сам гърнето седна и се изака Grinning Аз не му обърнах внимание в първият момент, защото мислех, че пак се преструва и играе, но той си се напъна  и... Само дето не можах да реагирам и пак в памперса, но следващият път ще съм по-бърза. Явно е било въпрос на време сам да поиска. За протокала - ние сме на 1год. и 06мес. bowuu
Виж целия пост
# 9
Мария, мисля че няма нужда да ти казвам заглявия на книги.Има достатъчно материали в търговстака мрежа, а и в интернет. Ако досега нищо не си прочела за децата, то за кога ли. Защо ли долавям сaрказъм?
Thinking
Аз книги не спирам да чета, винаги има какво ново да науча. Mr. Green
Бони, няма да спорим, но ти не говориш от личен опит, а каквото си видяла и прочела  Thinking
И определяш всички като мързеливи  Naughty
Виж целия пост
# 10
Мария, не определям никой и не опреквам никой, само изказвам мнение. Имам впредвид днешните майки като цяло. Едно време, когато са се ползвали пелени е било рядкост дете на 3г. да не ходи на гърне и това не е тайна.  Аз също нямам намерение да споря, въпреки че в спора се ражда истината  Peace

Черна роза, честито за новата къща!

бел1070, училището което исках да ти препоръчам се водело в Дилбек, не в Андерлехт. Съжалявам. Дъщеря ти сега не ходи ли на училище? Или не сте доволни?
Виж целия пост
# 11
Еее, момичета, хайде да не се караме пак!!!

Нормално е всеки да има мнение! Всяко дете е индивидуално - например аз до 2-годишна възраст не съм искала да ходя на гърне, а майка ми ме е започнала отрано - все пак с пелени съм била. Братът на мъжът ми се е напикавал нощно време (че и през деня) до 8-годишна възраст. Не е имал здравословен проблем! Просто е бил срамежлив и е отказвал да казва. Дали майка му е била мързелива? Не мисля!

Всяко дете реагира по различен начин. Някои деца се поддават, други - не, някои (като Мартин) сами се научават.
На мен понякога ми е смешно, когато майка на едно дете прави генерални заключения - ами няма такова нещо като средностатистическо дете! Това, което го пише по книгите е само малка част от това, което може да очаква една майка. И аз съм ербап, че знам вече какво е раждане и как се гледа нервно, ревящо бебе, ама знам ли какво ме чака след месец и половина  newsm78

Но съм съгласна, че на 3 години е хубаво да са без памперси. Ама ако не става? Бонбоните и наградите са ми мнооооого циркаджийско-манипулативни номера. Все пак трябва да гледаме на децата като на равни, а не от високо.

Хайде лек и спорен ден! Май понапече навън - да не повярваш Wink
Виж целия пост
# 12
Благодаря за хубавите пожелания,момичета Simple SmileСега ни остава само да сме живи и здрави и яко работа за да я изплащаме.
Относно гърнето и Мила още не казва,но и аз не я насилвам.Горе долу на всеки 30-40 мин. я слагам на гърнето и така върши нещо,но не казва сама.Ще свикне,може би ще и трябва малко повече време.
Виж целия пост
# 13
Черна роза, честито, страхотна новина, много се радвам, хубаво и уютно да се подредите  Hug

Джъст, а тук сви кучи студ  Confused

И нашият апартамент е обзаведен и готов, само чака тройката диван и наемател  Mr. Green

баня
стаята
Пак стаята
Виж целия пост
# 14
Ух, че много сте писали, по това време не мога да ви насмогна  Crazy Laughing

За кремовете незнам , но аз все си мисля,Че е  и до гърди -тяхната анатомиЧна форма и тн  ,Че кърменето си е до късмет и  бебето ,ако засуЧе добре и захапе правилно ареолата -добре ,ако не голям кошмар е и от  там поЧват проблемите ,рагади ,мастити и тн .Важно е съЩо да се спазват позите за кърмене и търпение ,много търпение .Едно време жените като са кърмели да не са си слагали крем на авент или на гермастан и пак са кърмели до годинка ,Че и две ...

Съвсем съм съгласна с Шакира - имах желание, старах се, 4 дни гладува бебето, само и само да не дохранвам... какво ли не. Е, след 15 дни проби аз бях с някакви парцалчета на ресни /БУКВАЛНО/ вместо зърна, а бебето сучеше 90 процента кръв, а аз, за да не припадна от болка пиех ледена вода, плисках се с нея, ревях и хапех чаршафа. Е, не, благодаря. Кърменето е супер за бебето, но не на всяка цена все пак Stop Мазах се с всякакви бг и бе мазила, но... не било писано явно, не знам...  Confused


Това се слуЧи и с мене за съжаление ,само дето не успях и 15 дни да кърмя ,бях със страшна епизиотомия и абцес от мъдреците и др и др ,инъЧе не съм ревла на болка издържам ,ама това не можах да го преживея ,най -накрая веЧе исках да се радвам на бебето си истински ,а не със страх да му давам да яде със затворени оЧи и стиснати зъби  Peace

РозиЧке Честито остава сега да я полеем  къЩурката Hug Laughing,определяйй датата на партито   Grinning,няма да сме много нахални  Laughing

Аз във всиЧки материали които съм Чела е пишело от от 18 месеца нататък ,сигурно има заЩо ,все пак хората (уЧените)са водели изследвания от преди и сега и са стигнали до това заклюЧение .Навремето нас са слагали рано ,заЩото е нямало еднократни пелени и майките ни са прекарвали повеЧето си време над Чешмата в пране и тн ,та и затова са въвеждали рано гърнето .Сега не така ,а и децата дето се напикават по големиЧките в повеЧето слуЧаи е следствие от ранното въвеждане на гърнето ,някои се травмират и това може да остане за цял живот .Така ,Че темата е деликатна и едно мнение няма по въпроса ,най -коректно отговор може да даде един педопсихолог след като е анализарал съответния  слуЧай.Не трябва да се насилва детето ,не е хубаво да се дават и такива бонбонки и шоколади за награда ,заЩото после няма отърване ,децата много бързо привикват ,манипулирват .

Мария аз си мисля ,Че не сте далеЧе ,малко по малко Ще се науЧи ,Щом веЧе ти казва и тн ,постепенно ,не става от 1 път махането на памперса .Някои деца се науЧават за седмица други след 5 месеца ,търпение му е майката .Сега идва лято и този период е идеален за приуЧаване оставаш го без памперс ,отнаЧало Ще ти опикае сумати дрехи ,докато накрая се науЧи да си казва .Успех

И сега неЩо извън темата за гърнето и кърменето .Понеже мъжът ми си смени лап топа и сега продава неговия си ,койото е на 4 месеца ДЕлл с виста ,моЩен и много бърз ,ако някой се интересува да ми пише на лиЧни ,съЩо така в гаранция е  .СъЩо така има двд за кола с 2 екрана ,прика4аЩи се за седалката  -то е Чисто ново само веднъж сме го ползвали за Лина ,пак на лиЧни ако някой проявява интерес ...И понеже пак мъжът ми си смени телефона имам един HTC wuidows mobil smartpfone с аженда и сумати работи вътре ,аз имам съЩия много съм доволна ,може да се инсталира gps ,под гаранция е .И съЩо така имам много бебешки артикли (шкаф с вградена ваниЧЧка за бебето и др  др ,които веЧе не ползваме ) за продан ,дрехи предимно за момиЧенце (някои нови ,други малко употребяване  в отлиЧно състояние на известни марки )...Та ако някой се интресува о тнеЩо да ми пише на лиЧни ,Ще му кажа какво имам ,за да не пълня тук темата  Laughing.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия