Противозачатъчни и промени в гърдите

  • 7 560
  • 10
Търсих из форума и не намерих нищо по темата.Извинявам се ако съм пропуснала нещо.
Пия Ясмин от 2 месеца,преди това 4 месеца пих Жанин.Преди около 2-3 седмици забелязах промяна в гърдите ми.Напипва се нещо,което понякога се уголемява понякога се смалява.Обикновенно вечер е по-голямо.Въртят ми се всякакви неща в главата,мисля си да не са млечните жлези и да се променят заради хапчетата....знам ли.Та въпроса ми е към употребяващите противозачатъчни,наблюдавали ли сте нещо такова при вас??
Виж целия пост
# 1
явно няма да получа отговор  smile3518
Виж целия пост
# 2
Не бързай толкова, ще получиш отговор  Peace
Аз лично не мога нищо да ти кажа, защото никога не съм пила посочените от теб медикаменти.
Но все някоя мама ще има мнение  Peace
Виж целия пост
# 3
Ами и аз не съм пила точно тези, но пих Диане, заради поликистоза и имах чувството, че гърдите ми ще експоадират. Някакво напрежение през цялото време, сякаш ще ми идва цикъла. Предполагам е от хапчетата, организма докато се настрои е така. Дано други да се отзоват, не се притеснявай излишно. Hug
Виж целия пост
# 4
Незам дали ние сме достатъчно компетентни да ти дадем отговор. Според мен потърси специалист.
Виж целия пост
# 5
Аз пия Марвелон заради поликистоза от 7 месеца. 1седмица  преди да ми дойде гърдите ми стават твърди ,и аз напипвам някакво топче ,но след като ми свърши -всичко си е наред.
Виж целия пост
# 6
Аз бях на Ясмин година и половина. Гърдите ми буквално пареха. Не бяха подути, много чувствителни на докосване и зърната ми сърбяха и горяха. Вече 6 месеца не съм на противозачатъчни и все още имам същите симптоми (по- леко изразени). Посъветвах се със специалист- нормално е.
Анна това, което ти описваш е различно и смятам, че не е лошо да се консултираш с лекар.
Виж целия пост
# 7
Анна ще се опитам да ти отговоря на лично.При приема на противозачатъчни гърдите могат да се променят.Затова е хубаво преди да се изпишат противозачатъчните да се прегледат гърдите за да е ясно че са здрави и няма проблем с тях.Хубаво е и на последващите контроли докато се пият хапчетата да се следят и гърдите.Искам да уточня че приема на противозачатъчни повишава риска от рак на гърдата и може да се наблюдават проблеми с гърдите които са следствие от противозачатъчните.Мисля,че някаде разисквахме тази тема.Като страничен ефект от противозачатъчните могат да бъдат болките,напрежението,уплатняването на гърдите,опипване на бучки и изменения.






Виж целия пост
# 8
Анна ще се опитам да ти отговоря на лично.При приема на противозачатъчни гърдите могат да се променят.Затова е хубаво преди да се изпишат противозачатъчните да се прегледат гърдите за да е ясно че са здрави и няма проблем с тях.Хубаво е и на последващите контроли докато се пият хапчетата да се следят и гърдите.Искам да уточня че приема на противозачатъчни повишава риска от рак на гърдата и може да се наблюдават проблеми с гърдите които са следствие от противозачатъчните.Мисля,че някаде разисквахме тази тема.Като страничен ефект от противозачатъчните могат да бъдат болките,напрежението,уплатняването на гърдите,опипване на бучки и изменения.








И аз това често повтарям във форума.
Майка ми има рак и всичките лекари все й задаваха въпроса, дали е пила противозачатъчни. Дори новите такива медикаменти, в които концентрацията на хормони е по-ниска, също са вредни.
На авторката на темата ще кажа да не се притеснява. Нормално е с новите противозачатъчни да се появят някакви такива усещания. Все пак в противозачатъчните има хормони, разбира се че ще има някакъв ефект.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за отговорите  bouquet Мисля,че лекарски преглед ще ми подейства най-успокояващо(надявам се Praynig)
А тези противозачатъчни....все повече се замислям дали да не ги спра......започвам да се плаша от възможните странични ефекти
Виж целия пост
# 10
Решението ти е правилно според мен.
Отиди на лекар, за да спреш да се притесняваш.
Спри и противозачатъчните. Наистина има риск.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия