Трета бременност и изведнъж близнаци?

  • 4 599
  • 28
Здравейте, момичета!
Пиша, защото съм много объркана, направо не знам #Crazy Имам дъщеря и син, решихме с мъжа ми, че искаме още едно бебе и още на втория опит забременях. В момента съм в 11 г.с. и вчера д-р Марков откри, че не е едно, а две бебета. Направо съм шашната, аз съм на 34, не мога да си представя как ще мине една такава бременност- предполагам, че е по- трудно и рисково да е многоплодна бременността. Все още не съм казали на никого изобщо за бременността, а камо ли, че са две. И без това роднините и повечето приятели не подкрепят семействата да са с повече от две деца.
Според доктора са еднояйчни в една плацента, което водело до повишен риск от някакъв синдром кръв от едното бебе да преминава към другото.
Помагайте със съвети!!! Какво ме очаква!
Виж целия пост
# 1
Здравей и честита радост на цялото семейство,
моите близнаци ги родих на 37 години, еднояйчни, с една плацента. Бях с този синдром, но сега са живи и здрави. А на д-р Марков това май е редовната диагноза.
Виж: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357345.0.
Не се притеснявай, не сте единственото семейство което планува второ или трето бебе, но Господ решава, че ще са две. И ние бяхме така шашнати в началото.
Да сте живи и здрави всичките. Да знаеш голяма радост са си близнаците.
Поздрави и кураж.
Виж целия пост
# 2
4естито и не бърzай да се 6а6ка6  Peace
Виж целия пост
# 3
Здравей и честита радост на цялото семейство,
моите близнаци ги родих на 37 години, еднояйчни, с една плацента. Бях с този синдром, но сега са живи и здрави. А на д-р Марков това май е редовната диагноза. Виж: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357345.0.
Не се притеснявай, не сте единственото семейство което планува второ или трето бебе, но Господ решава, че ще са две. И ние бяхме така шашнати в началото.
Да сте живи и здрави всичките. Да знаеш голяма радост са си близнаците.
Поздрави и кураж.

не е на д-р Марков, а той може да я види Sunglasses
При всички еднояйчни това явление е повече или по-малко застъпено.

на славина- честито  bouquet
Много ме развесели заглавието Laughing- Освен за внезапно, за постепенно появили се близнаци не се сещам Peace
Виж целия пост
# 4
Това е много хубаво-честито!Не се шашкай,спокойно и се радвай на съдбата Hug
Виж целия пост
# 5
Честито и от мен!И аз исках близнаци, ама засега се роди само 1 бебе.Определено съм решена на още 2, пък каквото господ даде.Наистина трябва да се радваш, всичко ще е наред  ако си настроена положително.
Виж целия пост
# 6
Честито Славина, не се шашкай още почакай малко  Mr. Green ще бъдете едно голямо и щастливо семейство. Многоплодна бременност не винаги означава проблемна , аз съм бременна в 31 г.с. имам си и проблемите и болежките ама радоста и нетърпението да видя двете бандитки е по голямо и знам че като родя ще забравя всичко негативно  Peace
Виж целия пост
# 7
Честито да сте живи и здрави , една безметежна бременност пожелавам , а другото ... както виждаш Господ си знае работата  Hug Hug Hug
Мнооогоо се радвам за вас. Мойте ги родих точно на 40г. и толкова забавно никога не ми е било. Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви, много сте мили! Нямаме и в двата рода досега близнаци, и наистина ми е като гръм от ясно небе!!! Досега не ми е и през ум минавала подобна вероятност!
Като си помисля колко ми е било трудно с каката и баткото отглеждането в началото, те са с 2,5 г. разлика, а аз по цял ден самичка....
Мъжът ми се прибира чак към 7 вечер, помага ми много, но все пак с всичко се занимавам основно аз.
Направо не мога да си го представя #Crazy
Виж целия пост
# 9
Честито! Желая ти лека бременност! Hug Относно справянето с повече деца - заповядай в темата на многодетните майки!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368285.0
Виж целия пост
# 10
Мила, честито!
Ще се присъединя към момичета и ще ти кажа да не се притесняваш. Имаш опит вече с децата, а и помощници в тяхно лице  Grinning (разбира се ако не са много малки).
Успех и пиши! Hug
Виж целия пост
# 11
И без това роднините и повечето приятели не подкрепят семействата да са с повече от две деца.


Това могат да го кажат само хора, които са нямали щастието да са многодетни.  Naughty
Виж целия пост
# 12
А помощниците са ми незаменими- те и сега много помагат: каката е на 10, а малкия- 8 години. Не знам как и кога да им кажа?!! Ще търся подходящ момент. Дъщерята отдавна повтаря, че иска бебе, а сина- той е резервиран откъм тази идея. Все казва- не искам някой да реве, да не може да си каже какво иска и да ми ядосва майката  Joy Въобще много са сладки и послушни, пу, пу!!
Трябва ли да бъде по- различно поведението ми- може би да лежа повече, или да огранича всякакви физически натоварвания, направо не знам. Лекарят каза, че няма никакви препоръки.
Виж целия пост
# 13
Лека бременност и заповядай в темата на очакващите близнаци Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372138.0
Виж целия пост
# 14
Ехааа, страхотна новина! Нищо лошо не те очаква, ще видиш колко е хубаво да имаш две бебета наведнъж. А каката и баткото са големи, ще видиш колко ще ти помагат, дъщеря ми беше на 4 като се родиха близнаците и още носи памперси, шишета, дрешки... - ами помощ си е.

Не е задължително двуплодната бременност да има усложнения, не се притеснявай за това още от сега. Аз ги родих на 33, не се спрях почти до последно, че вече много ми тежеше, никой не ми е помагал, дори и на море ходих с големия корем.

Настрой се позитивно и се наслаждавай на момента!
Лека бременност!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия