Поредната мазна коса - питане

  • 5 103
  • 17
Косата и кожата ми са с тенденция нормална към мазна. Косата някъде на 3тия ден от миенето вече е мазна. От скоро обаче този проблем се усили ужасно.Мия си косата вечерта. Сутринта ставам-в корените вече е на клечки и лъщи. Колко продукта за коса смених-аз си знам...и то не евтина козметика. На второто ползване на даден продукт косата (кожата на главата) вече му е свикнала и не се влияе. В същото време обаче не се забелязвам промени по кожата на лицето ми Thinking

Най-логично е да отида на дерматолог, но се притеснявам, че ще ми предпишат някакви шампоанчета и ефекта ще е временен. А не знам дали проблемът ми не е вътрешен. Може и да е хормонален. Не знам.

Някой имал ли е подобен проблем? През какви лекари и изследвания е минал? Ако може да ми препоръчате съответните добри специалисти (София).

Не знам дали има връзка с този ми проблем, но скоро си правих изследвания за щитовидната жлеза и TSH e 4.06 при референтни граници 0,27-4,2. Но още не съм стигнала до ендокринолог да се изкаже по въпроса.

Виж целия пост
# 1
 Танати, и аз съм така, като теб. Angry За съжаление не мога да помогна. Аз също смених каква ли не козметика, но нищо съществено не се промени. no От както съм бременна проблема видимо се усили - явно има някаква връзка с хормоните, както и ти си предположила. За съжаление, сега и да отида на дерматолог, няма да мога да пия лекарства заради бременността и е безмислено. Може би ако някой напише за хубава билкова отвара или нещо такова... чувала съм, че копривата добре действа (но не шампоаните, а истинско чайче от коприва).
Включвам се и аз към молбата ти за полезна информация и ще следя темата.
Виж целия пост
# 2
себорал форте - маже се след измиване на косата.

маски с хума или измиване с хума - изсушава кожета и косата Peace
Виж целия пост
# 3
Ако искаш мога да ти изпратя контакти на една дерматоложка, която ми помогна за подобен проблем. Изписва лосион, който се приготвя в аптека, по написана от нея  рецепта, втрива се в корените на косата, без измиване. И разбира се, за миенето определен вид шампоан. Доктор е, не е някоя пресвдо лечителка.
Виж целия пост
# 4
Можеш да започнеш с един дерматолог. Той ще погледне  кожата ти на главата и лицето. ще погледне и косата ти. Ако успее да разбере на първоначалния преглед какъв е проблема ще ти каже какво да правиш. Ако ,ли не той ще те изпрати на изследваня и специалисти каквито прецени. Аз не бих рискувала да се самолекувам и да си поставям диагнози от нещо чуто, без никой тук да те е видял ! Послушай съвета ми !
Виж целия пост
# 5
И аз се вклучвам да седя темата защото и аз винаги сам имала мазна коса ,мия я през 1 ден и пак си е мазна какви ли не шампоани балсами и маски не сам ползвала о без реултат.
Виж целия пост
# 6
Пробвах коприва още в началото. Купих си листа от аптеката и сама си ги варих. Ефект - нулев. В момента изпозвам един шампоан-маска с хума и тинтири-минтири Grinning. На второто миене ефекта го няма.

Аз и не мисля да се самолекувам. Просто ми е чудно как посред зима може така да ми се омазнява косата. При все, че не седя по кръчми и задимени места, които да спомагат за замърсяването й. Просто изведнъж така да се променят нещата. Чудна работа. За това взех да се замислям за проблем, идващ от вътре. newsm78 Почнах и да се замислям да стана блондинка само и само косата да се омазнява по-бавно Mr. Green

veni9....би ли ми дала координатите на твоята дерматоложка  bouquet

Виж целия пост
# 7
Tanati, този шампоан за мазна коса ли е? Личният ми опит е показал, че те допълнително утежняват проблема. Изпробвай шампоан за нормална, дори за суха коса.
Виж целия пост
# 8
Tanati, този шампоан за мазна коса ли е? Личният ми опит е показал, че те допълнително утежняват проблема. Изпробвай шампоан за нормална, дори за суха коса.
Използвам предимно шампоани п/в пърхот за мазен скалп. Преди да ми се появи този проблем съм експериментирала с шампоани за нормална коса. Косата се омазнява още по-бързо
Виж целия пост
# 9
Може ли да ми препоръчате добър дерматолог в София?
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 10
Може ли да ми препоръчате добър дерматолог в София?
Благодаря Ви предварително!
д-р. Албена Ангелова, 29 п-ка, много е кадърна. Peace
Виж целия пост
# 11
Може ли да ми препоръчате добър дерматолог в София?
Благодаря Ви предварително!
д-р. Албена Ангелова, 29 п-ка, много е кадърна. Peace
Много благодаря!
Виж целия пост
# 12
Пробвай да промениш храненето си ако консумираш много сладко, тестено и мазно. Иначе лично аз съм правила този номер - в четвъртък я мия-петък,  събота и неделя през деня почивка. Колкото повече я оставяш омазнена, толкова повече ще разреждаш миенията. Също така трябва да сменяш шампоаните.
Виж целия пост
# 13
Абсолютно съм съгласна с мнението на Mishel за това косата в почивните дни поне 1-2 пъти да я оставиш неизмита. Защото прекалено честото миене стимулира жлезите да възстановят нормалното PH на скалпа, което води до по-голямо отделяне на мазнина. Така, без да съзнаваш си правиш все по-мазна косата, като непрекъснато я миеш.
 На Клоран има един шампоан с хинин- тъмнокафяв на цвят- пробвай-много е добър.
 На Клоран също препоръчвам и шампоан ЗА СУХА КОСА- с манго- невероятен- не си взимай шампоани от другаде, освен от аптеките!
 Сигурна съм, че ще си доволна от горните шампоани.
Виж целия пост
# 14
Косата и кожата ми са с тенденция нормална към мазна. Косата някъде на 3тия ден от миенето вече е мазна. От скоро обаче този проблем се усили ужасно.Мия си косата вечерта. Сутринта ставам-в корените вече е на клечки и лъщи. Колко продукта за коса смених-аз си знам...и то не евтина козметика. На второто ползване на даден продукт косата (кожата на главата) вече му е свикнала и не се влияе. В същото време обаче не се забелязвам промени по кожата на лицето ми Thinking

Най-логично е да отида на дерматолог, но се притеснявам, че ще ми предпишат някакви шампоанчета и ефекта ще е временен. А не знам дали проблемът ми не е вътрешен. Може и да е хормонален. Не знам.

Някой имал ли е подобен проблем? През какви лекари и изследвания е минал? Ако може да ми препоръчате съответните добри специалисти (София).

Не знам дали има връзка с този ми проблем, но скоро си правих изследвания за щитовидната жлеза и TSH e 4.06 при референтни граници 0,27-4,2. Но още не съм стигнала до ендокринолог да се изкаже по въпроса.



Здравей,Tanati.И аз от сравнително скоро реших да се боря със същите проблеми като твоите,защото ми писна от тази мазна коса #2gunfire(не съм свикнала и сега ме подлудява)Та,първона4ално запо4нах самоле4ение-6ампоани,отвари от коприва,така известната маска с тривитаминол,таблетки,а и лицето ми запо4на да ми създава доста грижи,а там козметиката е о6те по-скъпа и борбата с мазната кожа(да ти кажа  от собствен опит) е загубена.Ползвах какво ли не...Моя съвет е да отиде6 на ендокринолог и гинеколог.Не искам да те пла6а,но при мен се оказа,4е имам гинекологи4ен проблем и хормоните ми въоб6те не са си в границите #Cussing outМоже при теб при4ината да е съвсем безубидна,но пък ако отиде6,ни6то няма да загубиш!Успех... Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия