Плодни сакчета при близнаците

  • 24 106
  • 20
Здравейте, реших да пусна нова, понеже не намерих коментар за това, което искам да ви попитам. Аз съм в 5 г.с. днес бях на лекар и доктора видя два плодни сака. Единият беше с нормални размери за 5 г.с - 11мм, другият обаче беше по-малък - 5 мм. Доктора каза, че може да са две, но чак на 5 март ще разберем, когато чуем сърчицата. В рода на мъжа ми баба му и дядо му имат близнаците. Исках да ви попитам дали е нормално единият плоден сак да е толкова по-малък от другия? Как беше при вас в началото? Мислите ли, че ще оцелее второто?
Виж целия пост
# 1
Моят лекар не ми е казал на първата консултация колко са били големи плодните сакчета, но едното беше по-малко и той каза, че е нормално. На снимката от ехографа изглежда наполовина на голямото.  newsm78 Разбирам те - на мен трите седмици до втория преглед ми минаха ужасно бавно и мъчително.
Желая ти успех и да се похвалиш след следващия преглед! Hug
Виж целия пост
# 2
И при мен на първия преглед едното сакче беше доста по-млако, дори на втория ми казаха, че няма да се развие, но след 2 седмици чухме и двете сърчица.
Успех на следващия преглед, дано всичко е наред.  Hug 
Виж целия пост
# 3
  Аз се сещам за още една причина за разликата, не някакъв проблем, а просто това че понякога при двуяйчните близнаци наистина реално едното бебе е заченато дори няколко седмици след първото  Simple Smile Обикновенно трябва да има овулация само на ядна яйцеклетна, но при нас очевидно при двуяйчните са две и просто понякога не е дори в рамките на един ден, а на повечко, което довежда до подобни разлики. Възможно е обаче и едното сакче да спре да се развива, мисля че беше сравнително висок процента на започналите двуплодни бременности които завършват като едноплодна с изчезването на едно от бебчетата първите седмици.     
Стискам палци скоро да се похвалиш с добри новини.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И при мен на първия преглед в 6 г.с. едното сакче беше по-малко от другото и по-сплескано. Лекарят ми ме предупреди, че може да не се развие. В 8 г.с. вече бяха с еднаква големина и сърчицата туптяха.  Grinning
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичетата за отговорите. Дано и мойто второ по-малко сакче се развие и следващия път чуя две сърчица. Окуражихте ме, че е нормално да е по-малко в началото. Дано се развие  Praynig Praynig
Виж целия пост
# 6
  Аз се сещам за още една причина за разликата, не някакъв проблем, а просто това че понякога при двуяйчните близнаци наистина реално едното бебе е заченато дори няколко седмици след първото  Simple Smile Обикновенно трябва да има овулация само на ядна яйцеклетна, но при нас очевидно при двуяйчните са две и просто понякога не е дори в рамките на един ден, а на повечко, което довежда до подобни разлики.

Да, наистина и това може да е причината. При нас Момиченцето вървеше през цялото време с 2 седмици назад и според свекървата била зачената 2 седмици по-късно. Е едва ли е станало така, но може да е 1-2 дни по-късно Simple Smile
Виж целия пост
# 7
При нас също имаше разлика от седмица между двамата в началото.
Виж целия пост
# 8
Аз отидох на доктор в 6 г.с. и плодното сакче беше само едно.
Каза ми да отида пак, когато трябваше вече да се вижда сърчицето и тогава вече се видя, че сърчицата са две.
Не се бях замисляла, защо е така, но сега Айла, след като казва че може би са заченати по различно време бебечетата, най-вероятно и при мен е било така.
Момичетата се родиха по 3200 всяка.
Ади, честито!  bouquet
Виж целия пост
# 9

Благодаря HugНо все още се притеснявам дали ще чуя две сърчица, толкова се надявам да имам близнаци.  PraynigМоля се всичко да е наред. Благодаря ви за подкрепата Hug
Виж целия пост
# 10
Ади, стискаме палци  Praynig

Аз отидох чак в 8 г.с. видяха се сърчицата, през цялото време вървяха еднакво, но накрая се родиха с 400 гр разлика.
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай, често срещано е ! Желая ти много успех !
Виж целия пост
# 12
БлагоДАря на всички HugОчаквам с нетърпение 5 март и ще ви пиша резултата Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз отидох на доктор в 6 г.с. и плодното сакче беше само едно.
Каза ми да отида пак, когато трябваше вече да се вижда сърчицето и тогава вече се видя, че сърчицата са две.
Не се бях замисляла, защо е така, но сега Айла, след като казва че може би са заченати по различно време бебечетата, най-вероятно и при мен е било така.
Момичетата се родиха по 3200 всяка.
Ади, честито!  bouquet

А дали изобщо е имало второ сакче при теб? Да не са еднояйчни твоите девойки?
Ади, силно ти стискам палци и чакаме добри новини!!!  Hug
Виж целия пост
# 14
Ади не се притеснявай , мойте ги видяха в 8 г.с. и бяха с разлика една г.с. още повече че може да не са го измерили много хубаво в крайна сметка ще се разбере в 8 г.с. Пожелавам успех и на 5 март да се похвалиш с две тупкащи сърчица
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия