анемия...

  • 4 358
  • 15
Здравейте!
Откриха ми случайно анемия и то без аз да усетя симптомите и, по-точно чувствах някаква умора, но си мислех, че нещо не съм в кондиция. Та така докато направих кръвните изследвания и се оказа, че хемоглобина ми е 50... Приеха ме по спешност в болница и ми преляха кръв, сега вече е на 90...
Направиха ми сума ти изследвания и причината все още не е ясна. Няма кръвоизтичане от органите-за което се съмняваха лекарите. Не е наследствено, т.е не става въпрос за таласемия...
Вит. В12 е в долна граница и Фосфати са под нивото, желязото е ниско, но не дотолкова, че да се определи като желязодефицитна.
Случвало ли се е на някой нещо подобно?
Виж целия пост
# 1
Да, на мен ! Организма ми не го усвоява. Години наред моя мъж ми бие в дупето В12.
Виж целия пост
# 2
Feis
анемия е много широко понятие, трябва да се изясни каква точно е и как се получава, тези стойности на хемоглобин 50 са критични според мен немедик.
Естествтвото може да е от много неща..от малабсорбация на разните витамини през АВТОИМУННО до онкологично!!!
Гони лекарите до дупка..и не разчитай на успокоение от специалист различен от ХЕМАТОЛОГ..такива ми ти гп-та и общи специалисти въобще не ги слушай.
Може би не ни споделяш всичките ти иследвания защото предполагам от болницата(коя?) не са ти ги дали, но тези показатели са малко за диагноза.
Чернодробни ензими + алкална фосфатаза + БИЛИРУБИН ми се виждат важни, ако с тях има проблем може да се счита и/или за хемолитична. Серумна протеинограма също ми се вижда оправдано.
Виж целия пост
# 3
Feis
и все разправям на посоки, че след като има такъв пакет явно си има защо..но не точно аз ще го обяснявам защо, та пакета е ПКК + ДКК + РЕТИКУЛОЦИТИ + Морфология Еритроцити.
 ПКК - имаш там е хемоглобина и тромбоцити и др.,
 ДКК - ти е за лимфоцити левкоцити..моноцити..гранулоцити и т.н. според тях може да се съди за някои инфекции или др.,
 РЕТИКУЛОЦИТИ ще е престъпление ако не са ти премерили - това са младите клетки които ще станата еритроцити и по тях се съди за регенеративна способност на костен мозък виж в cibalab.com някъде пише обяснение.. при намалени стойности е едно..при увеличени е друга анемия,
 Морфология еритроцити - нормална стойност е "нормоцитоза, нормохромия" каквото и да означават..имат значение за някои анемии.
Виж целия пост
# 4
Привет и от мен!
Пишеш, че не е таласемия, т.е. си правила изследванията? Тъй като на мен ми се довериха, че нямам таласемия, просто защото до този момент не бях чувала за подобно нещо. В 6-ия месец от бременността ми обаче гинеколожката ме изпрати за електрофореза на хемоглобина, която потвърди таласемията. Но преди това цели 5 месеца доцент хематолог във ВМА ме тъпчеше с желязо, прати ме на куп други изследвания и дори не ми спомена за таласемия.
Дано вече да си по- добре и най- вече да се открие причината, за да се вземат съответните мерки. Praynig
Виж целия пост
# 5
Ами изследвания за талесемия не ми направиха, тъй като лекуващата изобщо го отхвърли като вариант, тъй като досега са щели да я открият а не чак сега??? newsm78 Раждала съм, след това отново са ми вземали кръв, е не е бил нисък хемоглобина ми. Но пък знае ли човек. Аз вече не мога да им се довярявам на 100%.
Вчера бях при нея и тя го отдаде на "атрофичния ми гастрит", каза че явно структурата на лигавицата ми е променена и на мога да усвоявам храната както трябва.
Предписа ми В12, Малтофер фол/желязо/ и Фолиева к-на.
Е това е след месец ПКК и преглед. Моля се да е нацелила правилната диагноза! Praynig
Виж целия пост
# 6
Feis
аз на твое място не бих се задоволила с поставянето на такава плаваща диагноза и без по детайлно търсене на причините не бих се успокоявала.
таласемия - едно от изследванията е електрофореза АЛКАЛНИ/или кисели ХЕМОГЛОБИНИ. Също се наблюдават ретикулоцитите и морфологията на еритроцитите, ретикулоцитите обикновенно се покачват в опит да се повиши хемоглобина. Генни изследвания.
Не си позволявам да звуча грубо, дано молитвите не останат единственото с което да разполагат близките ви, ако не ви се връзват лекарите настоявайте минимум заради отговорността ви към близките ви.
Проблеми с храносмилателен тракт не се търсят само в дебело черво.
Заболяванията "Крон" и "глутенова ентеропатия/целиакия" са много тежки заболявания с трудно изясним произход(автоимунитет, стрес, друго заболяване)
Виж целия пост
# 7
консултация с онколог също не би навредила.
Виж целия пост
# 8
Feis
аз на твое място не бих се задоволила с поставянето на такава плаваща диагноза и без по детайлно търсене на причините не бих се успокоявала.
...

Така е. Peace
Дано скоро състоянието ти се подобри и дано да намерите правилното лечение, но затова се изисква правилна диагноза.
Виж целия пост
# 9
http://arsmedica.bg/bg/symptoms/c_id/21/alpha/0.html
Виж целия пост
# 10
консултация с онколог също не би навредила.

Имаш предвид да не е левкемия ли? Защото първият ми въпрос към лич.лекарка беше този. А тя каза , че левкозите/или левкоцитие беше/ били добре...няма съмнение за това заболяване.

А иначе бях и на ирисов диагностик. Първото което каза е , че нямам нещо злокачествено и след това започна орган след орган да изброява в какво състояние са. Все едно ми четеше изследванията направени в болницата...

Виж целия пост
# 11
нямам предвид левкемия. просто консултация.
Виж целия пост
# 12
Задължително се обърни към добър специалист хематолог за консултация!!!
Виж целия пост
# 13
А знаеш ли такъв в Пловдив?
Виж целия пост
# 14
Във ВМИ беше...една жена, но в момента не мога да се сетя за име  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия