Помагайте!!! Нормално ли суче моето бебе?

  • 664
  • 8
Здравейте, майка съм от 1 седмица и има толкова неизвестни пред мен. Кърмим се и той заспива примерно на 30-40 мин., но след като го сложим в легалцето му да спи, той започва да търси пак да суче, да си лапа рацете и като му доближиш нещо до устата търси гърда. Стигали сме до там , че след няколко връщания на гърдата пак е така и накрая му даваме и със шише още малко докато не се успокои и заспи. Това нормално ли е друг проблем са ми разранените зърна на два пъти по устата му имаше кръв и в такива случаи му даваме само от шише и той не се успокоява и заспива докато не изяде 100 мл. /да а сме на 1 седмица/. Въпросът ми е нормално ли е да яде такова количество, иначе пък нахранен ли е ми се събужда само пет пъти на ден т.е. се храним само 5-6 пъти? Много неща изписах надявам се да ми се отзовете Praynig
Виж целия пост
# 1
Здр, първият ми съвет е да се опиташ да се успокоиш. Това е най-важно за теб и беб4ето ти. 2-ро по разранените зърна си ли4и, 4е най-вероятно не слагаш бебето правилно на гърдата (затова е су4е толкова дълго, а всъщност не се е нахранил). 3-то опитай се да не даваш шише (детето няма да умре от глад), има много голяма вероятност да свикне на лесното и да се откаже от гърдата. Няма ограни4ения колко трябва да изпива (изсуква) 1 дете, всяко е толкова уникално, колкото са и пръстовите му отпе4атъци....
Каква поза заемате за кърмене? Дано по-опитните майки се включат със съвет за разли4ни пози, 4е ние с Калоян така и не сменихме единствената ни....
За да зарастнат добре зърната ти, може да ги мажеш с Гармастан и да използваш силиконови накрайници (на Чико са по-добри)....
Успех и не се отказвай...пиши
Виж целия пост
# 2
Още нещо....слагай беб4о да су4е всеки път, когато поиска, така ще поддържаш лактацията....ако все пак си по-спокойна дохранвай, но не за дълго...само докато ти отшуми проблема
Виж целия пост
# 3
Здравей благодаря за отговора. Относно позата сигурно още не сме я доизгладили, но пък и педиатърката ми каза че УЖ е добре, разранените зърна вече са факт и постоянно се мажа с гермастан и имам силиконова накрайници на АВЕНТ, иначе като суче се чува как преглъща. Относно колко изпива, страх ме е да не му се разшири стомахчето /все пак по толкова ядат едномесечни бебета/. За лактацията се цедя и имам толкова кърма колкото за две бебета.
Виж целия пост
# 4
Ами именно това "уж" би трябвало да се из4исти....това, което правиш за зърната ти е ок, аз съветвам да пробваш и на 4ико накрайниците, те са кау4укови...на Авент са твърди....не знам ти си решаваш за това....няма мкак да му се разшири стомах4ето....то не всеки път изпива по 100 мл, нали? Само когато му дадеш от шише...може би защото за момента не може да изсу4е добре...а защо се цедиш....тя сама ще  ти се регулира кърмата....
Виж целия пост
# 5
Здравей и от мен, не се притеснявай че бебето иска да суче постоянно това в началото си е съвсем нормално, общо взето първия месец ще трябва само с това да се занимаваш, но резултата си заслужава. Simple SmileСлагай бебето да суче винаги  щом има нужда, а ако суче само от гърда без да даваш добавки в никакъв случай няма да преяде, колкото и време да стои на гърдата , междудругото бебетата имат нужда от гърда не само когато са гладни, а за успокоение, когато нещо ги боли...
Щом ти самата казваш, че имаш предостатъчно кърма добавка не давай, просто дръж бебето на гърда, колкото има нужда. Възможно е и да не суче ефективно щом са ти разранени зърната затова следи да захапва добре не само зърното , но и ареолата, ако не захапало  добре може да бръкнеш с пръст в устичката  за да освободиш захапката и отново да пробваш за да захапе по-добре. За мазането за мен най-добрия вариант е "Лансинокс" или чистият ланолин понеже не се отмиват, а когато бебето суче почти постоянно това е от значение.
За цеденето по-добре недей защото така излишно стимулираш гърдите, а прекалено многото кърма е не по-малък проблем от недостатъчната кърма. Ако бебето се храни само с кърма постепенно гърдите ще започнат да произвеждат точно толкова кърма колкото е нужна на бебето и нужда от цедене няма да има. Във връзка с това че казваш, че имаш доста кърма се сетих да ти кажа, ако храниш и от двете гърди на едно ядене да следиш добре да изсуква първата гърда преди да предложиш втората за да не си запълва стомахчето само с предното мляко.
Ами това е засега! Simple Smile
п.с. пропуснах да кажа че  разранените зърна може да пробваш  и само с кърма да ги мажеш, след което да ги оставяш повечко време на въздух да изсъхнат
Виж целия пост
# 6
Здравей!
Първо честито бебче  Hug

За честото сукане и аз така се чудех дали е нормално, но както разбрах от форума, че всички са така се успокоих и започнах да откликвам на нуждите на бебето, т.е. щом си търси му давам Simple Smile След известно време нещата се нормализират.
За разранените зърна - аз се мажех с кремчето на Мустела- няма нужда от измиване. Измиването допълнително дразни зърната. Също и цеденето- помпата направо ми правеше рани  ooooh! Най-доброто лекарство е да ги намажеш с кърма или след като бебето е сукало без да се миеш, със неговата слюнка и така на въздух, без сутиен. И да излагаш гърдите на слънце.
лошото е че сега слънцето го няма много много  Crossing Arms
При нас имаше и друг проблем- къса юздичка и бебо трудно захапваше.
Пробвай и различни пози, в библиотеката има инфо.
Началото е трудно, но си заслужава  Peace
Виж целия пост
# 7
Здравей iwa_ и честито бебе  Simple Smile
Ще започна малко отзад-напред, няма как стомахчето на бебето ти да се разшири от кърмене. Всяко бебе е различно и различно количество храна му е необходима. А най хубавото е, че всяко здраво бебе само определя колко, кога и какво количество да изсуче и това е идеалното за него. Нали не вярваш, че бебе на месец, което тежи 5 килограма ще има нужда от същото количество храна както бебе тежащо 3кг. например. Този "мит" за разширеното стомахче е останал от времето, когато масово се е препоръчвало хранене с формула и наистина с формула може да се претовари стомахчето. За това при изкуственото хранене се следят количества и таблици. При кърменето, особено при кърменето на поискване, бебето води.

Разранените ти зърна, както е писала etaniel, наистина може да са индикация, че бебето не засуква правилно и това може да води до неефективно сучене. Разкажи малко повече за това как протича кърменето, изпитваш ли болка, по време или след кърмене? Бебето нервно ли е?
За да прецениш дали бебето ти получава достатъчно храна можеш да проследиш няколко неща. Погледни тук са описани основно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073 Напиши,ако можеш после по колко мокри пелени сменяш на денонощие, по колко наакани. Даваш ли друго освен кърма (вода, чай, друго)?
Пиенето от шише е различно от сученето от гърда. При шишето, млякото се излива много по лесно в гърлото на бебето, докато сученето от гърда изисква много повече усилия. Толкова малко бебе е нормално да се измори, да не приеме голямо достатъчно храна и съответно да огладнее по бързо. Най правилното решение е пак да му предложиш гърда.

За бебе на седмица 5-6 кърмения за денонощие са малко. Хубаво е да са 10-12. Бебето още е слабо и бързо се изморява, с шише естествено приема по бързо, по голямо количество, но така по малко стимулира гърдите ти да произвеждат кърма и реално може да не получава по малко количество мляко.

Нормално е през първите седмици бебето да иска постоянно да е на гърдата. Когато се убедиш, че суче ефективно, а не само стои на гърдата, честото кърмене не е проблем, а и скоро ще се регулира. Ако бебето ти заспива бързо на гърдата (особено ако е сънливо от непреминала жълтеница), можеш да го разбуждаш с леко пощипване или гъделичкане по ушенцето. Важното е докато е на гърдата да се храни ефективно. Когато пусне сам зърното можеш да го сложиш в легълцето или оригнеш и предложиш другата гърда. Ако откаже, значи се е наял.
И аз много изписах. Ако имаш въпроси, питай  Peace
Виж целия пост
# 8
За разранените зърна - аз се мажех с кремчето на Мустела- няма нужда от измиване. Измиването допълнително дразни зърната. Също и цеденето- помпата направо ми правеше рани  ooooh! Най-доброто лекарство е да ги намажеш с кърма или след като бебето е сукало без да се миеш, със неговата слюнка и така на въздух, без сутиен. И да излагаш гърдите на слънце.
Ето точно това на мен много ми помогна когато зърната ми бяха разранени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия