Агнешко месо?

  • 8 105
  • 42
От кога въведохте в менюто на бебчетата агнешкото?
Виж целия пост
# 1
Аз съм давала само веднъж на 7 мес и повече не съм, защото изобщо не го харесаха.
Виж целия пост
# 2
Нашата педиатърка каза, че агнешко е уместно да се дава чак след годинка (както и свинско). Дадох веднъж в едно пюре на Семпер, но беше пълна отврат (безвкусно) Чак ми стана жал за детето, че все пак го изяде почти цялото.
Вече в пюре няма да давам. Някой ден - вкусно сготвено  и тогава мисля, че няма да ми откаже.
Виж целия пост
# 3
Аз дадох на 7 месеца, много го обича и й давам от време на време. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
След 10-тия месец.
Хареса му. За съжаления-много рядко мога да намеря и да му сготвя.
Виж целия пост
# 5
След 9м., след като бях въвела останалите видове месо. Харесва го...Особено Агнешкото задушено на Семпер Crazy
Виж целия пост
# 6
След годинката Peace
Но според мен са мазни меса заедно със свинското,и не виждам полза от тях.Аз не съм предлагала.
Виж целия пост
# 7
Аз не съм му давала досега. А и вкъщи никой не яде агнешко.
Виж целия пост
# 8
8 месеца. Редовно му давам  Peace
Виж целия пост
# 9
Все още не съм дала,но купих преди дни едно бурканче за проба.
Виж целия пост
# 10
Въведох на 8-9 месеца и много й хареса.
Виж целия пост
# 11
Дадох пюре към 10 месец,а точно на рождения му ден за пръв път му дадох твърда храна и беше печено агнешко,много му хареса  Grinning
Виж целия пост
# 12

Агнешко
- 7-10 м.
- причина за по-късно въвеждане: някои други видове месо са по-ценни и се въвеждат с приоритет, но не е задължително (напр. телешкото и тъмното птиче месо имат повече желязо и т.н.)
- сред първите меса (в много схеми се препоръчва като второ-трето месо или дори като първо за захранване)
- слаб алерген (почти единодушно се счита за такова от най-различни схеми на захранване)
- леко месо, с малко мазнини (подходящо за храносмилането)

До 10-12 м. могат да се въведат всички основни видове месо – повечето или само някои.
Агнешкото и свинското са напълно допустими и имат своите предимства в детското хранене.
Виж целия пост
# 13
На 9 месеца беше когато му дадох агнешкото на Хип за първи път.Хареса го,и аз го опитах-наистина е хубаво.Оттогава започна да си го хапва веднъж седмично.На други марки не съм купувала,и не знам какво е,но на Хип си е хубаво пюрето.
Виж целия пост
# 14
След 8мия месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия